Sari la conținut

Target 100% lunar timp de 6 luni


Tim_isoara

Postări Recomandate

@Proximus

Cam asa arata la mine o saptamana de tranzactionare

Cu un risc de 2% pe tranzactie

attachicon.gifpoza o saptamana.png

Mostra e prea mica, 13, mai fa vreo 100 de tradeuri si apoi vedem.Ideea e sa fii full-time trader, iar pentru asta tre sa stii sa faci profit din tradeuri toata viata nu doar pt o saptamana.

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de Magicianul. Face poc din degete si apare banul.  Magie, chiar voiam sa te intreb cum merge cu indicatoarele. Uite, la ETX Capital ai cont de 100$ moca, timp de 3 luni. De ce nu te bagi ? Ai si levier mare, exact cum iti place tie. Serios, daca esti asa sigur , go on. Dupa 3 luni si se retrag cei 100$ si profitul e al tau. Chiar as vrea sa vad cum reuseste cineva facand trading din indicatoare ca multi le blameaza, inclusiv eu. Ar fi ceva nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de Magicianul. Face poc din degete si apare banul.  Magie, chiar voiam sa te intreb cum merge cu indicatoarele. Uite, la ETX Capital ai cont de 100$ moca, timp de 3 luni. De ce nu te bagi ? Ai si levier mare, exact cum iti place tie. Serios, daca esti asa sigur , go on. Dupa 3 luni si se retrag cei 100$ si profitul e al tau. Chiar as vrea sa vad cum reuseste cineva facand trading din indicatoare ca multi le blameaza, inclusiv eu. Ar fi ceva nou.

 pune linkul aici

  in sfarsit ... suntem de acord cu ceva... ( si mie imi place de mine ...)

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 pune linkul aici

 

  in sfarsit ... suntem de acord cu ceva... ( si mie imi place de mine ...)

 

Si gkfx da prin tradimo 100euro si ramai cu ei dupa 8 loturi tranzactionate

http://en.tradimo.com/trading-start/

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum se procedeaza ca nu e nimic specificat aici ...

( Am tranzactionat 5.41 loturi in 2 zile ... cat mi-ar lua sa tranzactionez 8 loturi ? e ceva dubios la mijloc , in plus nu imi par cunoscute aceste nume ... poate e una dintre acele firme care ma suna gafaind ca dupa un maraton, ca au gasit un nou pont pe nu stiu ce pereche  )

 

 

:))

 

 

Nu cumva chiar voi m-ati sunat ?!

  :))  :))

 

hai ca-mi place...

 

 

Eu raman fidel ideii conform careia trebuie sa intri in siguranta intr-o tranzactie , si sa iesi rapid din ea cu maximum de profit .

Money managementul isi are rostul lui , insa uneori mi se pare ca e cam prea exagerata aceasta grija . Daca gasesti momentul potrivit in care sa intri intr-o tranzactie , ( ai desigur o marja de eroare, un drowdown ,  in functie de care calculezi marimea lotului ) atunci SL este doar un reper in trecut pe care nu il vei mai atinge niciodata ... o amintire frumoasa  careia ii poti  zambi .

 In fine... astept cu nerabdare saptamana viitoare sa vad DACA acest system functioneaza mai bine ... Reperul pe care mi l-am propus este acela de a trece de 5000 $.

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum se procedeaza ca nu e nimic specificat aici ...

( Am tranzactionat 5.41 loturi in 2 zile ... cat mi-ar lua sa tranzactionez 8 loturi ? e ceva dubios la mijloc , in plus nu imi par cunoscute aceste nume ... poate e una dintre acele firme care ma suna gafaind ca dupa un maraton, ca au gasit un nou pont pe nu stiu ce pereche  )

 

 

:))

 

 

Nu cumva chiar voi m-ati sunat ?!

  :))  :))

 

hai ca-mi place...

Eu deja am banii in cont. si am tranzactionat jumatate de zi. 8 loturi depinde de stilul de tranzactionare 2-4 luni

http://www.myfxbook....derzelas/867383

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.