Sari la conținut

QB-TradeManager


Mangusta

Postări Recomandate

Salut,

 

Odata cu aparitia noului MetaTrader 4 am inceput sa dezvolt unelte pentru MetaTrader 4. Aceste unelte se adreseaza traderilor care folosesc noul MetaTrader 4 si au ca scop simplificarea procesului de tranzactionare.

 

QB-TradeManager este un panel (expert) care are ca scop manipularea ordinelor dar si afisarea de informatii referitoare la risc al tranzactiilor/ordinelor deschise in piata.

 

Printre avantajele pe care le aduce pot sa enumar:

- deschiderea de ordine "One Click"

- interfata grafica intuitiva

- inchidera in masa a ordinelor/tranzactiilor

- calculul automat al SL-ului, TP-ului dar si marimea lotului introducand optiuni de Money Management precum: SL/TP in puncte, procent din balanta/equity si multe  

 

Daca aveti probleme sau sugestii va rog nu ezitati sa postati !

 

Download QB-TradeManager

 

Instalare si rulare:

Pentru a instala aplicatia se intra in MetaTrader 4 in meniul File-> Open Data Folder si se navigheaza in folderul MQL4-> Experts unde se pune expertul downloadat. Expertul trebuie sa apara in fereastra Navigator. In caz de nu apare se inchide si deschide platforma.

Pentru a putea functiona atunci cand puneti expertul pe chart din fereastra Common bifati "Allow DLL imports", "Allow live trading" la expert dar si din platforma.

Voi revenii zilele astea cu filmulete video in care sa explic in detaliu modul de folosire dar si descrierea softului.

 

ChangeLog:

 

1.01 - 19.03.2014

Lansare aplicatie

 

Printscrinuri din aplicatie

http://charts.mql5.com/4/203/usdchf-h1-forex-capital-markets-4.png

http://charts.mql5.com/4/203/usdchf-h1-forex-capital-markets-5.png

 

*Am pus doar 2 prinscreenuri din 7.

Editat de Mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Vezi ca nu merge linkul de download. Nu merge atasat aici?

 

Edit

Pentru cei care vor sa downloadeze, asta cred ca ar fi trebuit sa fie linkul: http://bit.ly/1l2rrpe

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Stefan. Am corectat linkul din post

 

@Apolo

Momentan nu costa si merge folosit numai pe conturile Demo. O sa coste in jur de 100$. Ai Incercat-o? Ai avut probleme? Ii lipseste ceva?

Pe cont real nu merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.