Sari la conținut

USD/CHF


Apollo

Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...

Offtopic
De ce sa fie pe 0 ? Nu merge cu SL ? Sau face ca prietenasul lui , iulik ? Vorba aia, cine se-aseamana s-aduna,dar totusi nu cred sa fie cazul lui Gicã. Spre deosebire de hater, Gicã pare mai echilibrat, primul merge pe EA cu cross de eme al doilea pe scalp. Scalpul bate orice.

 

Sunt curios daca SL au fost respectate. Daca nu au fost "buyeri" intre 1.2 si 1 (2000pips) ... iti ofera la "best fit". Probabil multe accounturi au fost wiped-out azi noapte. Americanii s-au sculat cu surprize

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Offtopic
De ce sa fie pe 0 ? Nu merge cu SL ? Sau face ca prietenasul lui , iulik ? Vorba aia, cine se-aseamana s-aduna,dar totusi nu cred sa fie cazul lui Gicã. Spre deosebire de hater, Gicã pare mai echilibrat, primul merge pe EA cu cross de eme al doilea pe scalp. Scalpul bate orice.

 

Sunt curios daca SL au fost respectate. Daca nu au fost "buyeri" intre 1.2 si 1 (2000pips) ... iti ofera la "best fit". Probabil multe accounturi au fost wiped-out azi noapte. Americanii s-au sculat cu surprize

 

Ti-a deschis cu fereastra? Gap? Cat a fost ?

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Offtopic
De ce sa fie pe 0 ? Nu merge cu SL ? Sau face ca prietenasul lui , iulik ? Vorba aia, cine se-aseamana s-aduna,dar totusi nu cred sa fie cazul lui Gicã. Spre deosebire de hater, Gicã pare mai echilibrat, primul merge pe EA cu cross de eme al doilea pe scalp. Scalpul bate orice.

 

Sunt curios daca SL au fost respectate. Daca nu au fost "buyeri" intre 1.2 si 1 (2000pips) ... iti ofera la "best fit". Probabil multe accounturi au fost wiped-out azi noapte. Americanii s-au sculat cu surprize

 

Ti-a deschis cu fereastra? Gap? Cat a fost ?

 

 

Nu am observat gap. Am observat cadere directa rapida (eram la monitor).

Mdea, cu asta imi raspund singur la intrebare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat de slippage , a fost insa nu astfel incat sa nu curatate SL-uri.

attachicon.gifs.png

Dupa interpretarea mea, cine a avut SL a fost ok . Problema e la cei care nu au avut SL ca fost K.O  :).

Din pacate SL nu a functionat si nici inchiderea automata dupa margin call. De aceea au ajuns conturi ale clientilor mult pe minus.

A fost o nationalizare a Bancii Nationale a Elvetiei asupra banilor traderilor, brokerilor care aveau pozitii contra francului.

 

Din comunicatul de la excel markets care au dat faliment nu puteau inchide pozitiile clientilor ca nu aveau contraparte.

Furnizorii de lichiditate i-au facut.

CRITICAL NOTICE 15 Jan 2015

 

The dramatic move on the Swiss franc fueled by the Swiss National Bank's unexpected policy reversal of capping the Swiss franc against the euro has resulted in rare volatility and illiquidity. Both our primary and backup liquidity providers became unresponsive or illiquid for hours after the event. The majority of clients in a franc position were on the losing side and sustained losses amounting to far greater than their account equity. When a client cannot cover their losses it is passed onto us.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.