Sari la conținut

Am nevoie de ajutor si consiliere in Forex


Postări Recomandate

http://www.fxstreet.com/analysis/forecast-currencies-poll/?utm_source=email&utm_medium=nlusers&utm_content=%231-technical&utm_campaign=top2012

 

uite linkul de analize.

 

Ai vazut ca gbpjpy s-a dus in SL.Asta e viata.

astept spectacolul....

 

nu am ce sa spun de eurgbp....doar sa sun pentru tine pe cineva maine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

       Imi permit sa-ti dau si eu un sfat findca dupa 4 ani de zile  (in care am renuntat si iar am luat-o de la capat de cateva ori)  abia acum incep sa fiu usor profitabil (de aproximativ 3-4 luni) .Din punctul meu de vedere nici o strategie bazata pe indicatori sau alte formule nu este perfecta si toare in final iti va epuiza contul.

       Eu sunt acum usor profitabil pentru ca mi-am dat seama ca eu ma agit mai tare ca piata si am mai realizat ca piata in loc de agitata este mai mult tehnica.

       Acum imi dau seama ca trebuie sa inteleg factori care misca pietele si sa reusesc sa ii integrez in tendintele de miscare a pietelor si incerc sa caut niste niste locuri propice pentru intrarea in piata.

       Sincer iti zic ca mi-au iesit cateva fire de par albe si sper sa nu fie de la forex. Si o previziuneL: daca nu ai experienta sunt sigur ca o sa pierzi cei 500 usd cum am pierdut si eu la vremea mea . Ramai pe demo pana intelegi piata, ca de nu, o sa pierzi mai devreme sau mai tarziu.

       Si as fi curios sa aud cateva opini cu privire la o strategie bazata pe Feeling pe care o dezvolt intraday cu ajutorul calendarului economic,  S si R,  linii de trend, paternuri si acum ma gandesc sa iau in calcul si pivotii H4 si daily. NU TRANZACTIONEZ DUPA FORMATIUNI DE LUMANARI !!!    SI FOARTE IMPORTANT EU INCERC SA MA UIT LA LEJERITATEA CU CARE SE MISCA PIATA SI O LAS SA SE DEZVOLTE PANA CAND CONSIDER CA ESTE MOMENTUL SA INTRU IN PIATA.

     DECI....  astept cateva pareri despre acest mod de tranzactionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

       Imi permit sa-ti dau si eu un sfat findca dupa 4 ani de zile  (in care am renuntat si iar am luat-o de la capat de cateva ori)  abia acum incep sa fiu usor profitabil (de aproximativ 3-4 luni) .Din punctul meu de vedere nici o strategie bazata pe indicatori sau alte formule nu este perfecta si toare in final iti va epuiza contul.

       Eu sunt acum usor profitabil pentru ca mi-am dat seama ca eu ma agit mai tare ca piata si am mai realizat ca piata in loc de agitata este mai mult tehnica.

       Acum imi dau seama ca trebuie sa inteleg factori care misca pietele si sa reusesc sa ii integrez in tendintele de miscare a pietelor si incerc sa caut niste niste locuri propice pentru intrarea in piata.

       Sincer iti zic ca mi-au iesit cateva fire de par albe si sper sa nu fie de la forex. Si o previziuneL: daca nu ai experienta sunt sigur ca o sa pierzi cei 500 usd cum am pierdut si eu la vremea mea . Ramai pe demo pana intelegi piata, ca de nu, o sa pierzi mai devreme sau mai tarziu.

       Si as fi curios sa aud cateva opini cu privire la o strategie bazata pe Feeling pe care o dezvolt intraday cu ajutorul calendarului economic,  S si R,  linii de trend, paternuri si acum ma gandesc sa iau in calcul si pivotii H4 si daily. NU TRANZACTIONEZ DUPA FORMATIUNI DE LUMANARI !!!    SI FOARTE IMPORTANT EU INCERC SA MA UIT LA LEJERITATEA CU CARE SE MISCA PIATA SI O LAS SA SE DEZVOLTE PANA CAND CONSIDER CA ESTE MOMENTUL SA INTRU IN PIATA.

     DECI....  astept cateva pareri despre acest mod de tranzactionare.

Baga tare. Acum am reusit sa imi pun un trade explorer in semnatura. Am avut putin timp liber.  Acum puteti sa va uitati ce tranzactionez eu pe un cont de 1000 usd. pina acum il vedeau doar prietenii. Nu ma copiati daca nu sunteti siguri de ceea ce faceti.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea principala tu esti sigur? ca vedem noi dupa aia.

Precum vezi, contul este real. Daca tu crezi ca vreau sa imi pierd banii....atunci crezi.

Am pus contul doat pt inspiratie. 

Ce nu va recomand sa faceti, este:

 

1 sa nu ma copiati si la indici, deoarece la mine o pozitie  de 0.01 dax =0,25 indici dax, adica 0,04 dax= 1 indice , lucru care nu este valabil la toti providerii, 90 % au 1 lot =100 indici, la mine este 1 lot =25 indici.

2. in functie de diferiti factori, nu astept TP tot timpul, asa ca pot inchide tranzactiile si mai devreme, lucru pe care voi nu l-ati face, fiinca nu o sa stati cu ochii pe ce fac eu....

 

Va mai scriu cind am timp....dar in general sunt ocupat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim foarte mult valim1975 pentru acces la contul tau. O sa urmaresc cu foarte mare interes ceea ce faci tu acolo, poate mai invat si eu cite ceva , caci tare multe inca nu stiu. Eu dupa 17 zile de cont real am un istoric tare caraghios si ciar un pic in minus. In schimb am inteles ca in Forex nu-i chiar asa cum reclameaza brocherii si nici nu se compara cu emotiile care le ai fata de un cont demo.

hist.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate vad contul e pe minus, deci mai asteptam cu copiatul. 

eu stiu ce am de facut, tu inca nu.

Daca nu stii sa citesti indicatorii....nu te mai baga. Poti sa vezi tranzactiile de peste 1 an. 

 

Contul are o problema, anume ca nu se vad 30 de dolari. Contul are equity 1029,4, daca tot vrei sa vezi ca e pe un plus. ce e cu ro;u e minus de joc, daca stii ce e ăla.

 

Eu pe acest cont postez pentru prieteni doar tranzactiile de care sunt foarte sigur.

 

Daca tot stii ce sa faci, te provoc sa iti postezi tu o situatie a ta, asa cum am facut eu in imaginea alaturata. de la un depozit de 14500, poti sa vezi ca am trecut de 16.800 in 4 luni. 

 

Te astept.....

post-5493-0-09331300-1400770937_thumb.jpg

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

   Si as fi curios sa aud cateva opini cu privire la o strategie bazata pe Feeling pe care o dezvolt intraday cu ajutorul calendarului economic,

 

Read more: http://forum.vamist.ro/topic/4279-am-nevoie-de-ajutor-si-consiliere-in-forex/page-2#ixzz32SYbSX00

 Ce presupune o strategie de tip Feeling?... Inca nu am dat pe net peste asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.