Sari la conținut

Am nevoie de ajutor si consiliere in Forex


Postări Recomandate

De obicei, NFP muta EURUSD cu circa 80 de pipsi, IN GENERAL IN AMBELE SENSURI, adica lumanarea la 1 ora o sa aiba  140   de pipsi sau mai mult.

 

Eu estimez ca NFP va iesi ceva in jur de 195 - 200k, consensul este 214k, iar eu ma pregatesc sa shortez EURUSD de la 1.367, cu tp 3610. Daca nu iese, nu este nici o problema, nu am sa plang. 

 

NFP-ul pe ultimele 12 luni, miscare HILO Daily :

Date Daily

05-02-2014 (Apr) 69.7 pips

04-04-2014 (Mar) 58.5 pips

03-07-2014 (Feb) 63.8 pips

02-07-2014 (Jan) 91.7 pips

01-10-2014 (Dec) 138.4 pips

12-06-2013 (Nov) 186.9 pips

11-08-2013 (Oct) 120.1 pips

10-22-2013 (Sep) 129.7 pips

09-06-2013 (Aug) 84.8 pips

08-02-2013 (Jul) 111.4 pips

07-05-2013 (Jun) 110.5 pips

06-07-2013 (May) 94.6 pips

 

Iar azi, momentan, miscarea HILO Daily este 43.9 pips.

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De obicei, NFP muta EURUSD cu circa 80 de pipsi, IN GENERAL IN AMBELE SENSURI, adica lumanarea la 1 ora o sa aiba  140   de pipsi sau mai mult.

 

Eu estimez ca NFP va iesi ceva in jur de 195 - 200k, consensul este 214k, iar eu ma pregatesc sa shortez EURUSD de la 1.367, cu tp 3610. Daca nu iese, nu este nici o problema, nu am sa plang. 

 

NFP-ul pe ultimele 12 luni, miscare HILO Daily :

Date Daily

05-02-2014 (Apr) 69.7 pips

04-04-2014 (Mar) 58.5 pips

03-07-2014 (Feb) 63.8 pips

02-07-2014 (Jan) 91.7 pips

01-10-2014 (Dec) 138.4 pips

12-06-2013 (Nov) 186.9 pips

11-08-2013 (Oct) 120.1 pips

10-22-2013 (Sep) 129.7 pips

09-06-2013 (Aug) 84.8 pips

08-02-2013 (Jul) 111.4 pips

07-05-2013 (Jun) 110.5 pips

06-07-2013 (May) 94.6 pips

 

Iar azi, momentan, miscarea HILO Daily este 43.9 pips.

 

Aici ai dreptate. Daca te uiti mai in spate, ai sa vezi ca datele vor fi mai mari. Eu am prins o luminare de 200 de puncte prin 2011, asta numai dupa anuntare. Daca tot ai statisctici, vezi la DAX si FTSE ce au facut. Cred ca indicii  se misca cu 150 de puncte ....vezi si tu, eu nu am calculat, ci am preluat de la altii.

 

citeste si aici ref la NFP de azi.. http://www.efxnews.com/story/24604/what-expect-nfp-goldman-bofa-cs-bnpp-barclays-others

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, nimic nou sub soare ... se misca pretul, doar ca sa-si justifice bancherii banii care ii incaseaza.

NFP a fost 217K, asa cum se asteptau toti, ECB a luat masurile anuntate, asa cum se asteptau toti, si EURUSD este la loc comanda, pe scurt o furtuna intr-un pahar cu apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, nimic nou sub soare ... se misca pretul, doar ca sa-si justifice bancherii banii care ii incaseaza.

NFP a fost 217K, asa cum se asteptau toti, ECB a luat masurile anuntate, asa cum se asteptau toti, si EURUSD este la loc comanda, pe scurt o furtuna intr-un pahar cu apa.

Ai dreptate. Dar asteapta si tu......sa vedem eurusd la 1.357.....

 

Eu am shortat de la 1.367, si am mutat tp la 1.357.

 

Asteapta si tu! Acum stai tot timpul in monitor???????? ESENTA TRADINGULUI E SA EXPLOATEZI TIMPUL.....

 

 

Apropos, uita-te si la DAX, ca sa vezi cam ce urmeaza a se intimpla. daca Dax urca, inseamna ca se depreciaza euro.

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de un ajutor din partea celor care stiu de unde pot face rost de un robot de tranzactionare pe care sa il programez sa tranzactioneze in locul meu .

Si anume sa execute (dar si sa inchida)  ordine de buy si sell  intr-o anumita ordine  prestabilita de mine si la un numar de pipsi fix sau variabil  pe care tot eu sa il stabilesc.

Si inca un lucru foarte important : robotul trebuie sa mareasca sau sa pastreze numarul de loturi pe care tot eu il stabilesc.

Vreau un robot pe care sa il pot tine sub control doar prin simple calcule pe care sa le verific odata la 1 2 3 ore si care sa imi ofere lejeritatea de a pleca atunci cand sunt intr-un pachet de tranzactii fara a avea grija administrarii.

Vreau ceva de genul :

eur usd =1.35897

buy    1.35900

sell    1.35850

buy     1.35850

sell     1.35800

 

In momentul cand pretul se hotaraste sa mearga intr-o directie nr de tranzactii o sa fie impar si contul o sa fie pe profit si atunci in mod automat sa se inchida toate tranzactiile .  (ca sa fiu mai explicit tranzactionare de tip hedge setat in functie de conditiile din piata dar si in conbinatie cu diferiti algoritmi )

Deci cine ma poate ajuta ?

........................

Editat de andrei_eduard88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei ceea ce vrei tu poti rezolva relativ simplu aici http://www.mql5.com/en/job doar ca trebuie scrise cerintele in limba engleza si scos niste bani din buzunar.

 

Ceea ce vrei tu pare un pic mai complex si cred ca suficient de neinteresant sa iti faca cineva asta moca pe forum.

 

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa inchizi toate orderele cand equity>x cat vrei tu poti sa iti dau o bucata de cod sa iti faci un minirobot.

 

daca ai o idee care face profit si poti sa expui regulile foarte clar gasesti pe cineva sa iti faca robotul moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok..... In primul rand mersi foarte mult pentru raspunsuri, dar sincer sunt putin cam in ceata dupa ce am vazut site-ul http://www.mql5.com/en/job ca nu stiu cum as putea scrie cerintele. Dupa cum cred ca v-ati dat seama am cautat in ultimi ani strategia perffecta si abia acum am inteles ca nu exista si am decis sa abordez un nou stil de tranzactionare destul de periculos si agresiv si am nevoie de un robot care sa ma ajute.

 

 

iulik2k1 habarnuam cum se construieste un minirobot sau cum as putea folosi bucata de cod de la tine. Eu am o idee care momentan este  la nivel mental urmand sa mai aduc inbunatatiri pe parcurs pentru a incerca sa obtin multasteptatele rezultate insa nimic nu e garantat ba chiar foarte riscant.

 

Orice ajutor e binevenit si vreau bucata de cod insa sa-mi spui si in ce consta si cum o folosesc ca habarnuam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.