Sari la conținut

Job ca si trader


Postări Recomandate

daca esti asa de aprins la tema FX ca faci bani reali .... scrie-ne la toti login si parola de investor la contul tau real!

 

Unde sa trimit extrasele de carte funciara cu imobilele pe care le detin si cartile de identitate de la masini?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai login si parola de investor(poate nu cunosti care este diferenta intre o parola de Trader si una de Investor ?)

 

Poate nu ai inteles ca nu primesti parola de investitor de la mine.

Nici clientii mei nu au parola de investitor. Nu stiu daca intelegi de ce nu o au.

 

 

 

 

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai lucrat in domeniu sau poate mai lucrezi pune si tu un myfxbook sa vedem ceva rezultate sau  parola de investitor .

Sapa cat vrei, chiar foarte adanc.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu tranzactionez perechi valutare !!!

 

Chiar iti asumi tu asa risc?! ca sa explic plublic ce este forex pentru clientii tai?!

 

Chiar te rog. Poti sa faci si o comparatie cu bursa.

Dar pune si un cont de-al tau ca sa fi credibil.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STOCK VS FOREX

1.      Risk management

Este cel mai important factor din acest business, deoarece  cu riskuri foarte mici faci profituri foarte mari. Si aste este dorinta tuturor traderilor din lume, cea ce FX nu permite.

 

FOREX:

STOP LOSS’ul , in functie de volatilitatea activului este de minim 35 pucte!!!.

 

STOCK(bursa de actiuni):

 STOP LOSS’ul , 5 pucte!!!.

 

“… si acum referitor la PROFITURI,  raportul de risk si profit pe FOREX este de 1:1 poate 1:2  (daca traderul are o rabdare de fier in el) in cel mai bun caz!.

…. pe STOCK, acest raport este de minim 1:3 pina la 1:100 !!!

 

 

http://g.iceimg.com/0V3tCqfp/articol.jpg

 

U nde  acest pe forex se intilneste asa profitabilitate!!!???.

             Si acum vorbesc de tranzactionari intraday de la 16:30 pina la 23:00 dupa ora noastra locala.

2.      Risk per day.

Adica, ai un maxim de perdere pe zi . Sa spunem ca la un deposit de 1000$ traderul nu poate perde mai mult decit 30$ (sau cum se intelege cu Brokerul). Astfel tre’ sa perzi in fiecare zi a cite 30$ timp de 33 de zile ca sa omori depozitul’(cea ce este plictisitor)

 

 

 

3.      Orarul de tranzactionare.

FX: 24/24 Luni-Vineri

Actiuni: 16:30 – 23:00 Luni-Vineri

“… voi expuneti aceasta ca un avantaj, in in realitate este un foarte mare dezavantaj fiindca nu ai un graphic fix de lucru.”

 

4.      Volum.

… este foarte important in tranzactionare volumul, fiindca intelegi ce se intimpla in activul pe care in tranzactionezi. Adica, daca pretul creste si volumele cresc aceasta inseamna ca este interes pe cumparare, daca volumul incepe sa scada ne ofere un semnal de rasturnare de trend.

Pe FX nu poti intelege , acesta este o corectie sau o rasturnare de trand.

(si asta este ce mai simpla interpretare a volumelor pe PIATA REALA!!!).

 

5.      Transparenta

…. Toate ordinele da tranzactionare se vad in platforma prin market-maker. Adica, daca noi doi tranzactionam sa zicem actiuni apple atunci si tu poti sa-mi vezi ordinele mele  aminate pe aceste market-maker daca tias spune preturile la care eu ma ofer si cu cite loturi.

 

http://g.iceimg.com/QGCR0bbY/art.jpg

6.      Comisiile:

 

FX : la un spread fix de la 3 puncte, adica la un lot traderul achita 30$.

STOCK: la un lot traderul achita ~ 1$.

  … este diferenta!!!!!!!! Sau nu????????????

 

7.      Platforme de tranzactionare profesionale.

FX: cel mai cunoscut este MT4 – si e gratis

STOCK: FUSION DMA, TAKION, STERLING PRO … - cu plata lunara.

 … asa arata o platform profesionala:

http://g.iceimg.com/1T_-sb_z/plat.jpg

 

 

 

8.      Personalitati marcante in tranzactionare

Citi trader stiu tu personal care au facut averi pe forex !!!!????.

9.      Cariera.

Un trader professional care cel putin are un venit brut  de zero, dar lucreaza cu volume/loturi mari, are cele mai mari sanse sa se angajeza la o banca investitionala sau vriun hedge found.

 

Referitor la prima fraza a ta.

Spune cite procente ai tu de la fiecare client care alimenteaza cont, 4% sau mai mult sau de la spread si suni in'truna' clientu' sa tranzactioneze mai des ?

Da tu stii ca boss'u tau are si el acelasi procent din depozit nou deschis.

Adica, din 1000$ deschis de un client de a tau 40$ deja sint in buzunarele lucratorilor si plus compania/brokerul are procent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, Tu susti ca e mai bine pe bursa. Eu ti-am pus un cont de pe Forex cu media de 22% castig lunar.

Pune tu unul de pe bursa mai bun,

Un lot de Apple cat valoreaza in $?

 

https://www.myfxbook.com/portfolio/signal-fx/869178

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.