Sari la conținut

Gata cu joaca...!


Postări Recomandate

Vreau o echipa formata din maxim 5 - 6 oameni care au tranzactionat pe real cel putin 3-4 si mai multi ani. Pentru cei intresati va rog sa-mi trimiteti un grafic cu istoricul tranzactiilor pentru ultimele 3 luni de zile. Daca nu-l aveti sau credeti ca nu este in regula ceva la el..atunci incercati sa tranzactionati de acum "a la carte" cel putin 3 luni de zile cu R/R 1 : 2 . Nu vreau sa vad profituri fabuloase ci doar sa vad ca puteti sa mentineti un ritm stabil si o profitabilitate de cel putin 20% - maxim 50%/ Vreau sa vad Stop Loss, vreau sa vad Take profituri clare. Am un plan de afaceri si-l voi pune in practica pana la sgfarsitul anului 2015. Cine are incredere in mine si ma cunoste poate sa mi se alature. Daca aveti si studii superioare si stiti si limba Engleza si mai bine. Trebuie sa infiintam un SA..si asta cere participare. Pentru inceput vreau sa vad adeziuni. Nu avem inca bani de MT4 dar va fi o solutir ECN customizata. Intrebari si raspunsuri voi posta aici .Cu timpul o sa facem si trecerea pe MT4 si MT5. Dar deocamdata ne limitam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vreau o echipa formata din maxim 5 - 6 oameni care au tranzactionat pe real cel putin 3-4 si mai multi ani. Pentru cei intresati va rog sa-mi trimiteti un grafic cu istoricul tranzactiilor pentru ultimele 3 luni de zile. Daca nu-l aveti sau credeti ca nu este in regula ceva la el..atunci incercati sa tranzactionati de acum "a la carte" cel putin 3 luni de zile cu R/R 1 : 2 . Nu vreau sa vad profituri fabuloase ci doar sa vad ca puteti sa mentineti un ritm stabil si o profitabilitate de cel putin 20% - maxim 50%/ Vreau sa vad Stop Loss, vreau sa vad Take profituri clare. Am un plan de afaceri si-l voi pune in practica pana la sgfarsitul anului 2015. Cine are incredere in mine si ma cunoste poate sa mi se alature. Daca aveti si studii superioare si stiti si limba Engleza si mai bine. Trebuie sa infiintam un SA..si asta cere participare. Pentru inceput vreau sa vad adeziuni. Nu avem inca bani de MT4 dar va fi o solutir ECN customizata. Intrebari si raspunsuri voi posta aici .Cu timpul o sa facem si trecerea pe MT4 si MT5. Dar deocamdata ne limitam.

20%- maxim 50% profit pe an?

Ce se ofera la cei 5-6 oameni din echipa?

Ce trebuie sa faca cei 5-6?

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20-50% pe 3 -4 luni. Cei 5- 6 vor dace parte din stuff-ul firmei.

Ce trebuie sa faca?

Intr-un SA se contribuie fiecare dupa buget. Acum ca vrei sa fii trecut doar pe hartie si sa nu contribui cu nimic..nu mi se pare normal. Dar am spus nu oblig pe nimeni sa contribuie cu ceva. Ne trebuie infrastructura: asta insemnand: birotica, calculatoare, servere, sa ne abonam la Bloomberg si un sediu cat mai accesibil ( pentru inceput o sa-l inchiriem). Apoi eu nu ma pricep lla design website-uri: ne trebuie logo-ul, denumirea-inca nu i0am dat-o, frontofficr-ul ca atre si backoffice, partea unde sunt programatori si ingineri de sistem. Pe astiao sa-i angajam, dar ca partener la inceput , pana facem publicitate, marketing, pana prindem clienti, o sa fie mai greu. Cu timpul o sa adaigam si Binary Options si alte investitii cum sunt conturi manageriate. Planul de afaceri este amplu si nu pot sa-l spun decat partial. Deocamdata am spus, o sa avem o solutie ECN pentru trading si trebuie pus la punct un website..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stuff-ul trebuie sa fie activ. Sa managerieze conturile altora, etc. Nu o sa fac firama de brokeraj cu necunoscatori. Daca nu intelegi si nu te intereseaza las-o balta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 1997 am facut parte din staff-ul care a infiintat un SVM (SSIF dupa redenumire). 

 

Cheltuielile au fost foarte mari, doar birotica ceruta de BVB si Rasdaq atunci a costat peste 3500 usd ( era in 1997, cand doar 1 licenta de Win NT4 workstation era vreo 300 de dolari, iar serverul era pentium pro). Dar atunci erau alte vremuri.

 

CNVM-ul cerea minim 1 camera de tranzactionare, 1 camera de intilniri cu clientii, un birou pentru conducere si un birou back-office, dispuse astfel incit tranzactionarea sa fie linga back-office si nu la iesire, pentru a se pastra linistea. Chiar daca ni se parea exagerat, totusi nu aveam ce comenta. Banuiesc ca reglementarile nu s-au modificat....fiinca nu au de ce. Deci tot de minim 4 camere, dispuse cum am spus, ar fi nevoie.

 

Revenind la firma noua, cred ca investitia in birotica nu este necesara initial. Nu e nevoie de server (apropos, am eu unul care nu il mai folosesc de 2 ani, consumă 200w/oră, adică 150 kw/luna, iar in afara de Active Directory , am rezolvat totul cu un NAS de 300 roni). Poti sa inchiriezi un VPS de la un provider si ai rezolvat problema si cu licenta de MT4, care si asta costa destul.

 

Sfatul meu este sa constitui intii portofoliul de clienti ca si PAMM sau ca IB pt altii, si daca se justifica cheltuielile, poti sa mergi mai departe. Ai cheltuieli fixe pe care le eviti in felul acesta.

 

Faci cum crezi, dar un simplu fond de risc ( pentru ca la fond de investiții nu poti plasa pe forex mai mult de 35 %, parcă ) e solutia. Ca si client institutional poti sa negociezi conditiile, chiar si cu 100.000 euro initiali ( cunosc persoane care au fonduri private de investitii, dar tot trebuie inregistrat la ASF).

 

Spor la treaba. Pot sa te ajut cu sfaturi oricand.....si daca merge poate ma gandesc sa fac si eu un pas in directia asta.. ....dar fara un minim portofoliu.....e greu sa fim multi si cu norma intreaga ... ( apropos, norma intreaga inseamna de la 8 dimineata la 9 seara; cei din conducere au munca nenormată.....) . Eu am trecut de perioada cand imi permiteam sa pierd noptile ( in 1999 cand era nebunia SIF-urilor, stateam de veghe toata noaptea sa fac transferuri in registrul Bursei, pe o conexiune de 33.6 Kbps). Acum eu am familie, copii, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q Timisoara "get out"!

Cat despre buget nu trebuie sa fim reglementati nici de ASF nici de nimeni. Suntem subsidiara unei alte firme care ne ofera " whitelabel" limitat. Atat pot sa spun. Eu ma gandesc acum numai la un spatiu si birotica. Atata. Zero costuri initiale cu deschiderea. Zweo costuri cu implementarea. Ce tine de noi este numai ce am spus. Cine vrea sa subscrie am spus conditiile. Fiecare primeste parte din profit in functie de implicare.Stai linistit @Timisoara ..stiu bine sa fac un buget..sunt economist...dar nu o sa il vezi tu niciodata. . Mai astept putin sa vad  daca reactioneaza cineva la Apelul meu...daca nu am Planul B, C, D, etc.Apropo de ce nu se face reglementarea in Romania..pentru ca firma mama este deja reglementata si iti transfera doar licenta de lucru. Cred ca prin Cypru..se face reglementarea pentru Europa de Est. Nu avem treaba cu BNR-ul, BVB-ul, SSIF-uri si alte entitati.

@Timisoara ..apropos ..sunt cam ocupat..nu am timp de palavre cu unul ca tine..negativist si Gica Contra. Daca tu nu poti ..nu inseamna ca altii nu pot.Stai linistit ca nu te deranjeaza nimeni din confortul tau . Am raspuns la fiecare intrebare, si nu este fond de investitiii, eventual lucram pe conturi PAMM. cu investitii alternative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai spus ca infiintezi un SA.

Acum infiintezi un white label cu zero costuri. practic imposibil, dar esti economist.

Trecem peste.

Facultate am, engleza stiu, profit 50% la 4 luni fac, PAMM am deja.

Cum este platiit traderul care tranzactioneaza cu PAMM-ul ,cu ce procent din profitul obtinut sau are salariu fix(si cat)?

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.