Sari la conținut
  • 0

Curs bun live pt trading


bogdy23

Întrebare

Salutare,

Cine poate sa imi recomande un curs bun pentru trading ceva care sa poate sa ofer zeci daca nu sute la suta ca si randament pe an. Stiu de cursuri precum cele ale lui Anton Kreil. Dar pe mine ma intereseaza ceva mai mult ceva live sa am un profesor milionar in fata mea care sa imi explice cum sa face trading. Este cineva in Romania care preda asa ceva. Voi pe cine a-ti recomanda?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori pentru această întrebare

Top autori pentru această întrebare

8 răspunsuri la această întrebare

Postări Recomandate

  • 0
  • Management

Salut! Nu exista cursuri care sa-ti garanteze procentele despre care vorbesti tu. Cei care pretind ca iti garanteaza astfel de procente sunt escroci. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
1 hour ago, bogdy23 said:

Salutare,

Cine poate sa imi recomande un curs bun pentru trading ceva care sa poate sa ofer zeci daca nu sute la suta ca si randament pe an. Stiu de cursuri precum cele ale lui Anton Kreil. Dar pe mine ma intereseaza ceva mai mult ceva live sa am un profesor milionar in fata mea care sa imi explice cum sa face trading. Este cineva in Romania care preda asa ceva. Voi pe cine a-ti recomanda?

Multumesc

Culmea ca Anton Kreil chiar e tare, dar modul cum e adus ici in discutie, e pus intr-o lumina proasta. Baiatul vine de la GS (Goldamn Sacks) fost trader, actualmente profesor. Plin de bani, desigur, dar, ce e cel mai important, de la el inveti cu adevarat tradingul, adica faci exact ce fac cei din marile banci, se uite la datele economice, nu la linii de trend sau alte paternuri grafice si atat. Daca ai bani, iti recomand sa iei cursul lui. Daca esti tanar, cu atat mai mult. Daca vrei cu adevarat sa faci trading, este prima optiune. Nu e scam, nu e minciuna. E real. Cat se poate de real. Rar un trader de mare banca sa dea din secrete.rta

Iarta-ma, nu exista 100 la suta, nici macar 20 la suta. Dumneata nu stii pe ce lume traiesci daca pui asa problema. Tradingul este in primul rand risc asumat si apoi sanse de profit. 

Tradingul are mare oportunitate. Te poate face milionar in foarte scurt timp, dar fara carte, esti tinta vie. 

Intai invata, apoi vezi daca ai cu ce.

Editat de Barboness
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

De ce spui ca nu se poate 20%? Recent citisem un articol pe Cnbc parca de o firma de investitii care avuse randament de 40% in 2020. In plus sunt carti de genul "The NEW MARKET WIZZARDS" in care se mentioneaza ca au fost oameni care au facut si pana la 2900% intr-o perioada de 10 ani. 

Personal am avut un randament de 37% in 18 luni bazandu-ma doar pe analiza tehnica, asta dupa ce in trecut am pierdut 2 conturi reale in mai putin de 1 an axandu-ma doar pe emotii si instict. Greseli mari inca fac si acum pentru ca nu sunt destul de "invatat" in domeniu. Si fara carte in domeniu nu cred ca pot obtine mai mult de atat si in anii urmatori. 

 

In continuare caut si eu cu disperare orice sursa reala de la cei care obtin randamente mai mari de atat (indiferent de instrument). Cred ca mai toti traderii de succes nu doresc sa isi impartaseasca secretele. Probabil ca nici eu nu as face-o public.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
  • Management

@vonmario_mcnu am spus ca nu se poate, ci ca nu exista cineva (serios) care sa garanteze acele procente.

Pana la urma depinde ce vrei sa ilustrezi. Gandeste-te la scenariul asta: ai ani in care esti pe plus cu zeci, sute sau mii de procente si altii in care esti pe minus. Te hotarasti sa tragi linie si culmea, vezi ca de fapt per total esti pe minus. Asa ca decizi sa publici o carte in care sa mentionezi doar anii aia in care ai fost pe plus. Vinzi cartea, vinzi cursuri, mai ceri bani sa apari si pe la conferinte si uite asa... nu mai traiesti din trading, dar teoretic tot din procentele alea multe pe plus traiesti, pentru ca alea reprezinta povestea pe care o vinzi. 

Serios vorbind, de cand exista Vamistul a existat discutia asta aici. Parerea mea despre acest subiect am tot scris-o si este sintetizata in punctul 9 de aici http://forum.vamist.ro/topic/3774-ce-nu-este-forexul/page-4?do=findComment&comment=52678 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Eu am vazut ca se pot obtine procente muult mai mari decat 20%/an.

Cu un win rate de 35-40%. Si un R:R de minim 1:5. Asa ca intreaba-te unde poti sa iei o tranzactie cu un stop loss minimal si potentialul (spatiul de castig) sa fie de minim 5 x acel SL. In orice caz punctul de intrare este impotriva unui pullback sau rally.

Recomand sa vizionati aici

 

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

The average hedge fund returned 11.6% in 2020, according to Hedge Fund Research data, lagging behind the S&P 500 index’ 16% gain.

https://www.reuters.com/article/us-hedgefunds-returns-idUSKBN29U00R

Nu te oprește nimeni sa fii cel mai tare din parcare. Dai bataie!!!

Pare a fi bot userul asta . E, ce zici Fane...: facem content?! Hi hi
 

Editat de Barboness
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la întrebare...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.