Sari la conținut

MGForex


cleo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

m-am inscris la un demo la acest site si am constatat ca fara mare efort am castigat in 3ore cam 8% din cei 25$ creditati

mi se pare enorm.

ceva nu-i in regula!!!

stie cineva despre clar?

   www.mgforex.com

care aspect ti se pare ca "nu-i in regula" ?

ce efort crezi ca trebuia sa depui ?

crezi ca ti-a "modelat" brokerul tranzactia ca sa iesi pe asa profit ?

ma indoiesc. zilnic pot fi atinse rate ale profitului si mai mari; valabil si pentru pierderi.

iti recomand sa pui picioarele in apa rece si sa incepi a te informa despre tranzactionarea in marja, riscurile unui leverage mare, a utilizarii excesive a marjei .... care mai des te pune la pamant decat te ajuta ..

iar demo accounts, pe langa faptul ca sunt bune pentru testarea diferitelor ideii si acomodarea cu o platforma, servesc in primul rand pentru atragerea cat mai multor clienti.

 

putine lucruri sunt gratuite pe lumea asta... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

   ajutor si de la fata morgana

Sper ca mi-ai adresat intrebarea doar pentru ca ai observat ca sunt mai vorbareata, ;) nu pentru ca ma consideri mult mai priceputa: cu cateva luni de invatat, sunt doar o incepatoare. Ce scriu eu e doar o parere care - sper - e de ajutor celor care de-abia deschid primele lor conturi demo.

 

Daca e ceva in neregula cu castigul respectiv?

 

De obicei, castig mare si rapid = risc mare.

 

http://www.tradethemarkets.com/video/forex.../forex0922.html

 

Jhon Carter, cel care tine seminarul de mai sus, spune ca "traderii profesionisti se concentreaza asupra limitarii riscului si protejarii capitalului. Traderii amatori se concentreaza asupra a cati bani pot face la fiecare tranzactie. profesionistii iau totdeauna banii amatorilor.

 

Traderii amatori se transforma in traderi profesionisti atunci cand inceteaza sa se uite dupa "urmatorul super indicator tehnic" si incep sa controlrze riscul la care se expun la fiecare tranzactie. (Traducere aproximativa ;) )

 

De castigat, poti castiga si mai mult. Cel mai mult am facut 40%/zi. Ceea ce inseamna ca riscul a fost de cel putin 20% pentru acea zi, la un raport de 1:2 intre marimea sl si target.

 

Dar asta inseamna sa tranzactionezi la noroc. Crezi ca te poti baza pe noroc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.