Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

Merci de urari!

Banii au intrat in cont la Oanda, trimisi marti prin UniCredit Tiriac. Vineri ii aveam in cont. Comision de transfer 0,2% minim 20$. Am prins si tranzactii pana la marirea spreadului la 15 pipsi. Am incheiat ziua pe plus! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa am crezut si eu, cand, dupa 2 scalpinguri scurte, am vazut spread de 10 ! in mijlocul saptamanii, pe USD/CHF...si, ca sa ma asigur, am iesit din contul real si m-am logat pe demo...a durat 2 minute toata treaba...aici spread de 4...mai sa fie! Si intru din nou pe real, unde devenise si aici tot 4...deci eu spun ca ar fi cam la fel...

 

Apropos, stie cineva politica Oanda vis-a-vis de scalping?...adica, cu lot de 10/20/30.000 pe 10 pipsi se numeste scalping ?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Am si eu cont real la ei si ai dreptate! M-am uitat pe "istoric" ... si H este identic ca la tine

ciudatenie e ca mie imi arata L=146.411 pe cand la tine il vad 146.523 .......... ai toate motivele sa te certi cu ei :P

nu cred ca in cazul asta mai are rost sa discutam de cotatie pe bid sau pe ask atunci cand diferentza este de peste 100 pips ... tzeapa ... hotzie sau nesansa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibila diferenta este de 11 pipsi, nu de 100. de la 146.523 la 146.411 sunt 11.2 pipsi, mai exact.

 

Am si eu cont real la ei si ai dreptate! M-am uitat pe "istoric" ... si H este identic ca la tine

ciudatenie e ca mie imi arata L=146.411 pe cand la tine il vad 146.523 .......... ai toate motivele sa te certi cu ei :P

nu cred ca in cazul asta mai are rost sa discutam de cotatie pe bid sau pe ask atunci cand diferentza este de peste 100 pips ... tzeapa ... hotzie sau nesansa :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibila diferenta este de 11 pipsi, nu de 100. de la 146.523 la 146.411 sunt 11.2 pipsi, mai exact.

 

Am si eu cont real la ei si ai dreptate! M-am uitat pe "istoric" ... si H este identic ca la tine

ciudatenie e ca mie imi arata L=146.411 pe cand la tine il vad 146.523 .......... ai toate motivele sa te certi cu ei :P

nu cred ca in cazul asta mai are rost sa discutam de cotatie pe bid sau pe ask atunci cand diferentza este de peste 100 pips ... tzeapa ... hotzie sau nesansa :D

 

 

ai dreptate ... am gresit eu .. sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot am ajuns aici, parerea mea e ca oanda este unul dintre cei mai buni brokeri (daca nu cel mai bun) retail. insa... retail, n-ai ce-i face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Oanda tocmai a introdus astazi optiunea de trailing stop - pe server. asta inseamna ca nu e nevoie sa tii platforma deschisa pentru trailing, ca in MT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.