Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

@wallye

 

Nu poti sa faci hedging la brokeri din US, dupa noile reguli de la NFA (parca). Deh, n-am stiut ca te bazezi pe hedging. Trebuia sa intrebi la inceput :)

 

PS: Cityzen, acum am vazut ca mi-ai luat-o inainte. Sorry pentru redundanta :))

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut.Pana acum n-am facut. Oricum e o mare tampenie, clienti pierduti aiurea de brokerii din US. Si o lege fara rost, cine vrea sa faca isi deschide 2,3... conturi si tot face.

Ms de raspunsuri.

Editat de wallye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu s-ar putea face hedging pe Oanda, si anume:

folosesti optiunea lor de subacounts si iti faci doua subaccounturi cu aceeasi valuta

iti imparti banii in doua si faci doua tranzactii separate pe cele doua subacounturi

 

cel putin mergea asa ceva acum vreo doi ani

intre timp am inteles de ce e prost hedgingul (genu asta de hedging) si nu mai fac strategii de-astea

dar poti incerca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Intradevar OANDA poate fi o solutie ei neutilizand loturi,pozitiile se deschid utilizand moneda de baza a contului.Astfel poti sa-ti stabilesti singur marimea pozitiei incepand de la 1$ pana la tot contul :happy: din pacate au niste grafice oribile,eu unul folosesc o platforma mt4 PT studiu si tranzactionez real pe OANDA in rest numai de bine despre ei.De asemenea in fereastra din care plasezi ordinele iti calculeaza automat margin used, sl, tp,valoare pips totul in moneda contului.poti sa i-ti creezi subconturi cu leverage diferit si chiar moneda de baza diferita

 

Corect . De asemenea te fura la sl si de foarte multe ori desi nu e un brakeout nu se opreste la sl.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

 

Intradevar OANDA poate fi o solutie ei neutilizand loturi,pozitiile se deschid utilizand moneda de baza a contului.Astfel poti sa-ti stabilesti singur marimea pozitiei incepand de la 1$ pana la tot contul :happy: din pacate au niste grafice oribile,eu unul folosesc o platforma mt4 PT studiu si tranzactionez real pe OANDA in rest numai de bine despre ei.De asemenea in fereastra din care plasezi ordinele iti calculeaza automat margin used, sl, tp,valoare pips totul in moneda contului.poti sa i-ti creezi subconturi cu leverage diferit si chiar moneda de baza diferita

 

Corect . De asemenea te fura la sl si de foarte multe ori desi nu e un brakeout nu se opreste la sl.

 

Nu am inteles ce ai vrut sa spui.

La Oanda, mutle SL sunt atinse(mai ales daca esti short) in perioadele in care se largeste spreadul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Va salut domnilor.

Am vrut sa deschid un cont live la oanda, dar nu am stiu sa completez contractul pe care a trebuit sa-l printez si sa-l trimit inapoi. Am cautat, m-am straduit, apoi am renuntat la ei si am bagat banii la alti brokeri. Acum mi-am dat seama ca imi lipsesc avantajele intalnite la oanda si vreau sa bag niste bani la ei, dar nu stiu sa completez contractul.

Imi puteti arata va rog un contract completat de voi si scanat? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.