Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

Completare la cele postate anterior referitor la BCR!

 

Cred (acum sunt sigur ca nu mi-au spus despre spreze). Nu prea bat sumele din cont cont cu vreo 50$ de la doua ultimele doua transferuri. Chestie e ca am cerut expres de fiecare data (am facut 5 transferuri ) sa-mi detalieze toate comisioanele. Parca i-a muscat sarpele cand am adus vorba: mi-au spus decat despre comisioane, despre speze au evitat, acum e evident.

Despre sumele intrate in cont nu a trebuit sa semnez nici o hartie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da

i-ti arata toate comisioanele pina la cele mai mici amanunte.

am aflat ca prin bt24 nu se poate trimite valuta in strinatate (decit intern) si e nevoie sa mergi la ghiseu pentru a completa acea dispozitie de plata externa DPE ...

de fapt e singura hirtie ce se completeaza in 5 minute, unde, dupa cum am mai spus la motivul trimiterii am scris pur si simplu forex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Salut

Am un cont demo pe Oanda. Am constatat ca imi acorda Interest pentru USD chiar daca in ziua respectiva nu am facut tranzactii cu USD. Trimit atasat o poza cu tranzactiile din data de 1 august 2007.

Care este treaba cu Interest?

Oanda, spre deosebire de ceilalti brokeri, ofera/percepe dobanda secunda cu secunda in loc sa taxeze la miezul noptii pt. toata ziua... iar daca ai bani in cont si nu ai tranzactii deschise ti se ofera dobanda (mica, dar mai buna decat deloc)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • Moderators

Absolut TOTI brokerii care sunt regulati trimit banii inapoi EXCLUSIV pe calea/contul si numele de pe care au fost incarcati. Nu are nimic de-a face cu broker-ul, ci de legislatia internationala (AML=anti money laundering), pentru a impiedica transferurile mascate de bani, finantarea organizatiilor teroriste, bla bla...., altfel le taie fiscu' craca. Un broker care spune ca puteti sa il incarcati prin card si sa va luati eventualul profit prin TT, ori invers, este CEL PUTIN dubios!

 

S-a mai discutat pe aici, dar e bine de amintit din cand in cand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.