Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

corect; dobinda e la banii pe care ii ai in cont (eu am contul in dolari, deci dobinda este undeva aproape de ceea ce stabileste Fed... adica in jur de 3% pe an parca...), plus dobinda pe care o calculeaza pe banii din tranzactii - asta e in functie de margine, de leverage si de perechile pe care ai deschise tranzactii in acel moment (cum s-ar zice, swap).

daca nu tranzactionezi, e ca si cum ti-ai tine banii la banca.

 

aia nu e interestu pe tranzactiile trecute ca am vazut k a zis cineva...in fiecare zi oanda iti da dobanda nush cat pe zi in functie de marimea contului. iti da si pe real nu numai pe demo

 

Salut

Am un cont demo pe Oanda. Am constatat ca imi acorda Interest pentru USD chiar daca in ziua respectiva nu am facut tranzactii cu USD. Trimit atasat o poza cu tranzactiile din data de 1 august 2007.

Care este treaba cu Interest?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Ce politica aplica OANDA in privinta scalpului, intreb pentru ca au time de 5-10 secunde si acele fractiuni de pip- pipettes si alta utilitate in afara scalpului nu le gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • Management

Mi se pare mie sau au modificat spreadul pe aur de la 40 la 50 pipsi? Stiu ca e variabil si ca era uneori mai mare de 40, dar acum vad ca sub 50 nu mai scade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Management

Am transferat eu bani din ING dar folosind PayPal. Comisioanele au fost cele de aici: https://fxtrade.oanda.com/your_account/fxtr...sit_funds.shtml

 

Vezi ca gasesti acolo informatii si pentru transfer bancar standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.