Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

n-as putea sa-ti spun exact orele romaniei... eu is in US. poti sa te uiti pe forexfactory si vezi cind se deschid pietele majore - tokyo, londra si ny. sau poti sa-ti instalezi un plugin sau widget de la oanda care iti sta pe desktop si iti indica sesiunile - il gasesti pe site-ul lor la sectiunea aia cu experimente parca...

 

Am deschis si eu un topic cu influenta acestor piete...exact ce ai scris tu ma interesa...daca mai ai alte detalii utile, sunt bine-venite :)

La ce ore se deschid (ora noastra)? Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis si eu un topic cu influenta acestor piete...exact ce ai scris tu ma interesa...daca mai ai alte detalii utile, sunt bine-venite :)

La ce ore se deschid (ora noastra)? Merci mult!

Acest programel arata orele de tranzactionare .. insa nu uita sa pui GMT+2 h.

forex_market_hours_monitor_v2.12.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Deci , am deschis un pending sell perechea g/j la pretul 146.500 oricum , si cu sl la 147.199 . dupa cum se vede in poze , normal nu ar fi trebuit sa se activeze sl , sau gresesc eu undeva . cam , sunt neclar , nici pe fxpro , high nu a fost nici de cum 147.199 ci 147.078 . deci am motive incep la ei?

post-1721-1225127611_thumb.jpg

post-1721-1225127748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ! Am contul real deschis si banii au plecat din contul meu astazi catre ei! 500$ pt inceput, sa vad intai ca ajung...am trimis prin UniCredit Tiriac, care este banca direct corespondenta cu JP Morgan. Sper pana la sfarsitul sapatamanii sa am primele tranzactii reale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai luat in calcul spread-ul? cind intri short, intri pe bid price; cind inchizi shortul (sau cind iti ia stopul), inchizi pe ask price.

daca pretul pe care il vezi tu pe grafic e cel median, asta inseamna ca pretul "real" (adica bid si ask) se misca la +/- 0.5spread fata de ce vezi tu pe grafic... cu alte cuvinte, daca ai maxim la 147.103 si stopul tau era la 147.199, atunci in momentul ala spreadul trebuia sa fie 20 de pipsi ca sa justifice stopul... adica pretul ask a ajuns la 147.203 (si ti-a inghitit stopul) in timp ce pretul bid era la 147.003.

nu pot sa fac corelatia orara cu ce am eu pe grafic, dar daca aia de pe graficul tau e ora romaniei inseamna ca esti undeva pe Tokyo (ora 7:45 am)... ceea ce as zice ca are sens. ia uita-te de curiozitate cit e spread-ul pe Tokyo, nu cumva e 20?

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Felicitari, si un sac de bafta iti dorim. Cat despre tranzactiile alea reale, stai cumincior si nu te avanta pe carusel. Asteapta-ti conditiile prielnice (care ar fi trebuit sa fie deja studiate si stiute ca painea calda, inca din perioada testarilor) si intra numai cand trebuie. Nu tranzactiona doar de dragul de a avea primele tranzactii reale la sfarsitul saptamanii... :)) Piata nu iarta!

 

Spor mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.