Sari la conținut

Tranzactii Forex - CUM?


Anonim

Postări Recomandate

Aveti dreptate, dar voi vreti un "step by step" facut de cineva cu experienta. Cei cu experienta mare in forex si castiguri pe masura sunt, probabil, prin Miami acum. ;)

 

As putea face eu un astfel de tutorial - asta inseamna sa va multumiti tot cu ceva facut de un incepator. ;)

 

Intre timp, puteti posta si voi sugestii despre ce ar trebui sa contina materialul respectiv, intrebarile la care vreti sa raspunda etc.

Iar daca ceva din ce am postat eu pe forum v-a fost de folos, dati-mi de stire. E mult mai motivant daca stiu ca nu scriu degeaba.

Eu nu vreau o strategie! Se pare ca fiecare vorbim despre altceva. Eu vreau sa pricep ce-nseamna toti termenii si cum se utilizeaza o platforma. Cam asta vreau. Voi vedea daca in momentul respectiv voi mai avea intrebari, deocamdata ma limitez strict la nivelul asta, nu pot sari etapa asta iar tot ce am vazut pana acum nu poti face daca nu stii ce si cum se tranzactioneaza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Eu nu vreau o strategie! Se pare ca fiecare vorbim despre altceva. Eu vreau sa pricep ce-nseamna toti termenii si cum se utilizeaza o platforma. Cam asta vreau. Voi vedea daca in momentul respectiv voi mai avea intrebari, deocamdata ma limitez strict la nivelul asta, nu pot sari etapa asta iar tot ce am vazut pana acum nu poti face daca nu stii ce si cum se tranzactioneaza.

Tu ce platforma folosesti?

Exista diferente intre o platforma bazata pe metatrader - cum e cea oferita de northfinance, de exemplu- si una de tip Java - cum ar fi cea de la Oanda.

 

Mai greu este sa te obisnuiesti cu una din ele, orice ai alege la inceput. Dupa aceea chiar daca exista diferente, o platforma de tip nou nu ti se mai pare asa... bazata pe hieroglife . ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce platforma folosesti?

Exista diferente intre o platforma bazata pe metatrader - cum e cea oferita de northfinance, de exemplu- si una de tip Java - cum ar fi cea de la Oanda.

 

Mai greu este sa te obisnuiesti cu una din ele, orice ai alege la inceput. Dupa aceea chiar daca exista diferente, o platforma de tip nou nu ti se mai pare asa... bazata pe hieroglife . ;)

Incerc sa deslusesc Marketiva dar nu pot...in fine din ce am mai citit oanda are cea mai interesanta platforma...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Incerc sa deslusesc Marketiva dar nu pot...

Pai si tu ce vrei? Sa iti traduca cineva manualul de utilizare pt platforma de la Marketiva?

 

Helpul de la Marketiva e destul de simplu si complet si nici nu iti trebuie cine stie ce engleza ca sa il intelegi. E aceeasi engleza de care ai nevoie si ca sa umbli  prin Windows.

 

Decat sa ceri cuiva sa piarda timpul cu tradcerea unui help, mai bine te pui cu burta pe carte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si tu ce vrei? Sa iti traduca cineva manualul de utilizare pt platforma de la Marketiva?

 

Helpul de la Marketiva e destul de simplu si complet si nici nu iti trebuie cine stie ce engleza ca sa il intelegi. E aceeasi engleza de care ai nevoie si ca sa umbli  prin Windows.

 

Decat sa ceri cuiva sa piarda timpul cu tradcerea unui help, mai bine te pui cu burta pe carte!

Nice help, n-am ce zice...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari sunt nou pe acest forum

Ar putea cineva sa ma ajute shi sa imi raspunda la urmatoarele intrebari...pls

1)Care sunt orele la care se deschid pieztele ( adik la orele romaniei)?

2)este bine sa tranzactzionezi imediat dupa ce s-a deschis o piiatza?

3)Care perioada a zilei este cea mai volatila?( in functzie de raportul pe care il tranzactzionezi)

Shtie cineve de ce nu mai merge Marketiva ( eu pana acum tranzactzin-am pe marketiva)?...M-am trezit dintr-o data ca nu mai merge nimik: nici platforma, nici sit-ul oficial, nici sa contactez pe cineva de pe acolo

am fost nevoit sa imi deschid un cont nou pe Meta trader 4...deocamdata demo sa ma obishnuiesc putzin cu el...shi dupa aceea am sa bag nishte "real money"... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice help, n-am ce zice...

Raspunsul lui Allien o fi el putin cam direct, dar e bun, daca reuseste sa te motiveze.

 

Rob Booker e de aceeasi parere cu el: ;)

 

Never complain.  If you are wondering if you can do this, if you doubt yourself, if you think that support and resistance is too hard for you, then do this: get a job working on a farm, milking cows or shoveling manure.  Or go work for some crappy boss in some crummy cubicle for 12 hours a day, 45 minutes away from your house.  Or go work for a fast food chain.  Is that what you want instead?  Listen: driving a car wasn’t easy at first.  Learning to walk was not easy at first.  The very best traders I have worked with all stopped whining and determined that they would be successful and they would not let anything get in their way.  If you have an attitude problem, then fix it now.

- Rob Booker -

 

Daca reusesti sa te incadrezi in procentul de cca. 10% al celor care castiga in forex, atunci perspectivele de castig sunt atat de mari, incat merita sa inveti si cantoneza pentru asta.  ;)

 

Vei avea nevoie de engleza! Macar la nivel mediu.

Si iti va fi folositoare si in alte domenii decat forexul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de o suma mica aproape nu are importanta, oricum sumele mici se deruleaza inhouse, iar ca incepator ai 90% sanse sa pierzi, daca e vorba de sume mari atunci trebuie cautat un broker care are control din partea NFA, CTFC sau alt organism financiar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de o suma mica aproape nu are importanta, oricum sumele mici se deruleaza inhouse, iar ca incepator ai 90% sanse sa pierzi, daca e vorba de sume mari atunci trebuie cautat un broker care are control din partea NFA, CTFC sau alt organism financiar

sume mici:100-1000$? 100-500$?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.