Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

Am un cont demo pe InterbankFx . Azi de dimineata fiind singurul demo care intrase la tranzactionare m-am jucat un pic pe el. Dar au astia frate un spread de eperiat . Foarte rar sub 20 pe GPB/USD. pentru mine e foarte mult , eram obisnuit cu FXDD. :P

Nu au deloc spreaduri mari. Eu am transactionat ieri pe Eurusd pe real si era de 2 pipsi. La gbpusd parca e de 5 pipsi de obicei... Cred ca ai prins tu vreo stire importanta si de-asta erau spreadurile alea. Eu sunt din octombrie cu ei si sunt foarte multumit.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bumasoft... Curios..., uite am pus aici o poza cu spreadul la inchidere. este de 12 pips . Si asta e unul foarte mic fata de ce am avut in ziua respectiva. La mine cand era sub 20 era parfum. De regula a stat peste 30.Si dupa cum se poate observa si din configuratia graficului nu am avut miscari violente. Insa tot e bine fata de FxPro unde avem intre 30 si 60 de pips regulat. asta pe GPB/USD nu mai vorbim de perechile exotice.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ! Tocmai am spus o prostie referitor la FxPro. La repezeala nu am vazut ca are afisata cotatia altfel. Dar ramane valabila treaba cu IbFx.

spreadul marit are legatura cu lichiditatea f. scazuta de vineri, presupun. de luni ar trebui sa intre in normal.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Am un cont demo pe InterbankFx . Azi de dimineata fiind singurul demo care intrase la tranzactionare m-am jucat un pic pe el. Dar au astia frate un spread de eperiat . Foarte rar sub 20 pe GPB/USD. pentru mine e foarte mult , eram obisnuit cu FXDD. %%-

 

Poate te referi la 2 spread in loc de 20, si ai un 0 un plus cum pun unii brokeri, asa imi apare si mie pe alpari pe demo. salve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

A contactat cineva probleme pe live la acest broker zilele astea? caci eu tocmai am primit un mail care ma avertizeaza ca daily statement nu a fost corect si ca se vor corecta tranzactiile inchise din data de 04 si 05 a lunii curente?Adica 80% din tranzactiile mele, intamplator sunt si pe plus si partea mea amuzanta este ca s-ar putea sa raman fara tot profitul cu aceasta "frumoasa ocazie de a-mi pune piedica si de a cadea in bot", desigur "neintentionata". Si sunt curios imi vor inchide doar tradeurile profitabile sau si pe cele pierzatoare. O sa pun un topic separat cu mailul, statementu actual si statementul modificat, ca sa imi dau si eu seama daca problema mea e singulara. :tongue:

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu fa topic separat, pune aici ce ai de pus relativ la ibfx. Eu nu am asa probleme cu ei, dar nici nu fac tranzactii scurte si rapide. Dar ceea ce spui tu, hmmm... incepe sa devina al dracului de interesant... eu deja ma oftic ca au crescut spreadurile, dar am inghitit-o vazand ca si alti brokeri au facut asta, deh, criza.... grrr... dar mor de curiozitate sa vad cat la suta (procentual, nu ma intereseaza sumele absolute cu care lucrezi) din profit ti-au tras prin aceasta "reasezare" a cotatiilor. Care mie personal mi se pare o idiotenie, cum adica, odata tranzactiile incheiate, inchise, de ce sa mai umble la ele???? Daca nu ai tranzactionat la preturile reale, atunci trebuiau sa iti dea requote, sa nu te lase sa deschizi ori sa inchizi. Odata ce tranzactia e incheiata, este UNTOUCHABLE! In afara cazului in care e vadit o eroare de datafeed (server, internet, a adormit ala de la banca, etc).

 

Sa "reasezi" preturile la tranzactiile deja efectuate e ca si cum ar zice ca "stati sa vedeti, serverul nostru nu a afisat cotatiile reale, ci niste cotatii scoase din burta, complet aiurea, asa ca o sa refacem statementul dvs folosind cotatiile reale". Adica de fapt zilele trecute, cand tu vindeai la 1.55 si inchideai la 1.35 de fapt preturile "reale" erau 1.25 si 1.65, asa ca in loc sa castigi 2000 de pipsi, "stiti, de fapt ati pierdut 4000 de pipsi, ne pare rau, serverul nostru a facut o gluma cu cotatiile... "

 

Si atunci te intrebi cat la suta din timp serveul afiseaza cotatiile reale?????

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am patit nimic - joc cu Alpari si nu am asemenea mesaje. In plus, zilnic primesc un extras de cont cu toate tranzactiile facute in ziua anterioara si pastrez toate mailurile ca sa am cu ce sa-i reclam la autoritatile competente sau sa-i dau in judecata.

De asemenea m-au despagubit ptr pozitii pierdute deoarece li s-a blocat platforma citeva minute asa ca au fost baieti de treaba - dupa ce i-am amenintat cu reclamatii la autoritatea de supraveghere :tongue:

Din cauza asta mi-am deschis contul la Londra si nu in Cipru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faceam scalping mai ziceam insa asa chiar nu vad nici o explicatie.

Am postat aici si imaginea transcriptului cu discutia individului si mailul care mi s-a trimis.

 

 

post-2510-1236326318_thumb.jpg

 

post-2510-1236326652_thumb.jpg

 

nu fa topic separat, pune aici ce ai de pus relativ la ibfx. Eu nu am asa probleme cu ei, dar nici nu fac tranzactii scurte si rapide. Dar ceea ce spui tu, hmmm... incepe sa devina al dracului de interesant... eu deja ma oftic ca au crescut spreadurile, dar am inghitit-o vazand ca si alti brokeri au facut asta, deh, criza.... grrr... dar mor de curiozitate sa vad cat la suta (procentual, nu ma intereseaza sumele absolute cu care lucrezi) din profit ti-au tras prin aceasta "reasezare" a cotatiilor. Care mie personal mi se pare o idiotenie, cum adica, odata tranzactiile incheiate, inchise, de ce sa mai umble la ele???? Daca nu ai tranzactionat la preturile reale, atunci trebuiau sa iti dea requote, sa nu te lase sa deschizi ori sa inchizi. Odata ce tranzactia e incheiata, este UNTOUCHABLE! In afara cazului in care e vadit o eroare de datafeed (server, internet, a adormit ala de la banca, etc).

 

Sa "reasezi" preturile la tranzactiile deja efectuate e ca si cum ar zice ca "stati sa vedeti, serverul nostru nu a afisat cotatiile reale, ci niste cotatii scoase din burta, complet aiurea, asa ca o sa refacem statementul dvs folosind cotatiile reale". Adica de fapt zilele trecute, cand tu vindeai la 1.55 si inchideai la 1.35 de fapt preturile "reale" erau 1.25 si 1.65, asa ca in loc sa castigi 2000 de pipsi, "stiti, de fapt ati pierdut 4000 de pipsi, ne pare rau, serverul nostru a facut o gluma cu cotatiile... "

 

Si atunci te intrebi cat la suta din timp serveul afiseaza cotatiile reale?????

post-2510-1236326490_thumb.jpg

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce inteleg eu la o rapida citire e ca ti-au dat pe un statement tranzactiile un pic decalate de cum ar fi fost normal (includea tranzactiile de pe 2 zile), si probabil e doar o problema de timing. Dupa cum spun si ei in mail, equity si ending balance sunt corecte (si cred ca e ceea ce e cel mai important pentru tine). Daca e asa cum am inteles eu te-ai cam agitat degeaba.

 

Asteptam oricum concluzia finala dupa ce vei primi statementurile corectate - pana atunci nu putem decat sa dam cu presupusul.

 

Multa bafta si fi mai chill, doar vrem sa fim traderi cu sange rece, nu? :tongue:

Editat de young_trader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.