Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

A trimis cineva bani in cont la InterbankFX. As dori sa stiu prin ce banca este mai avantajos si ce comisioane exista la transfer. Am inteles ca ar trebui si ceva documente justificative (autorizare BNR, contract, etc.) pentru efecturea transferului. Daca poate sa descrie cineva exact ce pasi si proceduri trebuie urmate pentru deschiderea si alimentarea unui cont la InterbankFX.

 

Multumesc.

Eu am trimis prin Banca Romaneasca, prin card de debit, comisioanele la depunere sunt de 20 usd. Nu este necesar de nici o autorizatie BNR, contract ci doar de o foaie prin care sa se atesteca esti posesorul cardului cu seria respectiva ca sa se poata retrage bani de pe cardul tau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Interbankfx

 

Eu, personal, nu am avut cont la ei. A avut un prieten de-al meu.

El nu se plange de ei, singurul lucru pe care l-a avut de reprosat a fost ca nu a primit banii la timp cand a vrut sa ii retraga.

Desi nici asta nu e deloc de bine.

Mai ales ca era vorba de o suma mica. Ar fi trebuit sa zbarnaie, macar din respect pentru imaginea lor, daca nu din respect pentru client.

Am retras saptamana trecuta o suma cu doua zerouri de la interbank fx si sunt multumit, cererea am facut-o joi dupa-masa si luni am avut banii in cont. Nici o problema pana acum.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca tot am vorbit despre acest broker astazi baietii care se ocupa de partea tehnica au dat cu mucii in balta si serverul Mini accounts 2 a picat pentru 20 de minute, iar suportul online se scuza spunandu-mi ca mi-am asumat acest risc.

 

uite un picture

Era o divergenta clasica bullish pe stocastic cu putin inainte sa cada serverul , hehe. N-am avut astfel de probleme, insa au mai fost probleme de tip requote, trade context is busy, offquotes, foarte rar insa.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la InterbankFX se mareste spread-ul in timpul stirilor si anunturilor importante, asa ca daca vrei sa le tranzactionezi, nu merge. in rest mie platforma demo mi se pare foarte ok. (n-am motive sa cred ca cea live ar merge prost, n-ar avea nici o logica)

 

in legatura cu ideea ca 10 pipsi sunt usor de facut, si daca faci calculul 10pipsi/zi ajungi milionar in 2 ani. Eu cred ca se scapa din vedere faptul ca miscarile de 10 pipsi sunt complet "random noise" si ca atare consider ca nu poti fi castigator consistent pe termen indelungat mizand pe un target de 10 pipsi. Cred ca faptul ca ai o experienta in gambling iti poate fi de folos la nivel psihologic, in sensul ca te cunosti mai bine si iti stii reactiile la stres, castig/pierdere mult si dintr-o data etc.

DAR, daca ignori partea fundamentala (macroeconomia) si privesti strict niste numere pe un chart (ca la ruleta), fac pariu ca nu vei iesi in castig.

 

(apropo de targetul de 10 pipsi/zi, am gasit pe net cartea Millionaire Traders

una din cele mai proaste carti pe care le-am citit. e prezentat acolo un "trader milionar" (fara nici o dovada desigur) care merge pe 10 pipsi/zi si incepand cu cu cont de 1000$ acum dupa cativa ani face in medie 500$ pe zi :)

Sa stii ca sunt foarte multumit in priviinta spreadurilor, jos palaria. Schimbari bruste de spread si mai consistente am observat pe perechile mai sucare gen: AUD/CHF si altele. Cat despre EUR/USD mai mult de 5 n-am prins spread de cand activez cu ei, martie 2009. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun deci pana la urma cum ramane cu IBFX? :) ma gandesc sa retrag banii de la varengold ca ma omoara (0,2 loturi minim) :) si asa imi tremura chiloteii pe minii.... :) adica nici macar nu pot folosi un MM cat de cat adecvat (am depus 3000 euro) iar atunci cand iau o pozitie in piata e dezastru mai ales pe asa volatilitate :D

 

 

 

imi trebuie cineva care are macar 0,1 loturi daca nu micro si sa pot transfera direct fara sa mai fie nevoie sa completez nu stiu ce hartii aiurea care sa le scanez dupa ca sa le pot trimite

tranzactioneaza si tu atunci ceva mai putin volatil gen: eur/chf, eur/gbp chiar daca ai lot de 0.2. un trader constiincios n-ar trebui sa aiba probleme de acest gen, trading cu frica nu se face...asa ca...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca sunt foarte multumit in priviinta spreadurilor, jos palaria. Schimbari bruste de spread si mai consistente am observat pe perechile mai sucare gen: AUD/CHF si altele. Cat despre EUR/USD mai mult de 5 n-am prins spread de cand activez cu ei, martie 2009. Bafta

dar de spread`urile de la alpari (uk) ce parere ai ?

eu am de gand sa`mi deschid un cont si la ei, singurul lucru care ma scoate din sarite e a 5`a zecimala, dar asta e trendul acum, n`am ce`i face :)

de interbankfx sunt multumit din toate privintele, cu spread`urile au cam ramas in urma fata de alti brokeri, de ex pe aud/usd usd/cad chiar si gbp/usd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca sunt foarte multumit in priviinta spreadurilor, jos palaria. Schimbari bruste de spread si mai consistente am observat pe perechile mai sucare gen: AUD/CHF si altele. Cat despre EUR/USD mai mult de 5 n-am prins spread de cand activez cu ei, martie 2009. Bafta

dar de spread`urile de la alpari (uk) ce parere ai ?

eu am de gand sa`mi deschid un cont si la ei, singurul lucru care ma scoate din sarite e a 5`a zecimala, dar asta e trendul acum, n`am ce`i face :)

de interbankfx sunt multumit din toate privintele, cu spread`urile au cam ramas in urma fata de alti brokeri, de ex pe aud/usd usd/cad chiar si gbp/usd

 

Nu folosesc pe platforma reala alpari uk si, daca stau bine sa ma gandesc, nici pe demo nu prea l-am folosit. Nu stiu ce sa zic. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Ce naiba mai este si FIFO rule?adica asta :To our valued clients, As you may know, the National Futures Association (NFA), has implemented new First-in, First-out (FIFO) requirements that will be in effect as of July 31, 2009. We at Interbank FX have been working hard on a solution and are confident that our traders will be able to use our MetaTrader 4 platform with little or no interruption. They will also continue to be able to use their MT4 expert advisors. The NFA is striving to ensure the highest levels of integrity from all market participants and their intermediaries. We want to assure you that Interbank FX strives to be 100% compliant with the NFA. We are currently working on some informational and instructional videos regarding the FIFO requirements and our solution, however most of you will be able to continue trading without any impact to your platform or strategies. In our effort to provide the best solution for your trading, you will be fully advised prior to any proposed changes. We thank you for your continued support and wish you the best of luck with your trading. Best regards,IBFX???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.