Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

  • Moderators

Miscarea este "ilegala" doar dacă găsesti un alt trader cu IBFX pe al cărui grafic nu apare acea miscare. Altfel este perfect legala. Brokerul dă ce cotatie vrea el, chiar si la 1000 de pipsi diferenta faţă de piaţă, cum tu singur ai postat disclaimerul, pe undeva pe aici, cu conditia să dea aceeasi cotatie la toti clientii. Cotatiile preferentiale sunt ilegale.

 

Faptul că acel spike apare sau nu pe grafice la brokerii mei nu are nici o relevanţă. Ca fapt divers, la nici unul dintre brokerii mei nu apare asa o măgărie pe grafic, nici măcar la Liteforex, de la care mă aştept la tot felul de prostii. M-am uitat si la Oanda (nu am cont, dar e simplu pt ca e pe web si nu trebuie sa dl-dezi nimic pt a vedea cursul), nici la ei nu apare.

 

Ceea ce poti face este să iei brokerul de gât, de obicei iti dă banii inapoi dacă spikeul se datorează unei "deficienţe" in serverele lor. Dacă brokerul face pe niznaiul, nu prea ai ce face, ai semnat fiţuica pe care ai postat-o mai sus, cand ai deschis cont. In acest caz singura solutie e sa schimbi brokerul. Plus reclama proastă pe web, să stie si alti traderi, si poate in acest fel tipii isi bagă minţile in cap si nu mai fraieresc clientii. Dacă îl fraieresti, clientul pleacă.

 

Later Edit: Surprise! Nu există acel spike pe H4 (nici măcar pe charturile mai mici!!) la IBFX demo! Ia-i de gît! Trebuie să iti dea banii inapoi.

 

post-1272-0-06081200-1294724231_thumb.gif

 

(am salvat special cu "mt4/file/save as picture", si nu am facut snap, să se vadă brokerul, eu nu mai sunt live cu ei de cand au trecut la 5 zecimale, mi se pare ca am scris intr-un post mai sus, pentru că e o muncă imensă să imi schimb toate sculele pe 5 zecimale, pt că atunci când le-am făcut am fost tolomac si nu am prevăzut asa ceva, cele 4 zecimale sunt "hardcoded" cam peste tot, adică fac inmultiri cu 10 mii, impartiri la 0.0001, etc. cam prin toti indicatorii/expertii/scripturile).

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci a fost clar o eroare de la ei, mai mult sau mai putin "intentionată", iar ăia care tac, rămân cu banii luaţi. Scrie-le si probabil că vei primi banii inapoi.

 

bine ai spus " probabil" de multe ori stau ca iepurii in tufari gata sa intre pe campul cuvarza musca putin dupa care fug...sunt putin "brokeri" care presteaza servicii de calitate =))

 

oricum incearca cel putin sa ceri explicatii din partea lor, caci partea cu banii e mult mai dificila

 

 

P.S. atunci sunt de treba =))

Editat de Sergiu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe oare sa devina obicei la IBFX ?

 

post-4655-0-38090400-1294855401_thumb.jpg

 

Spike-ul ala il am si eu, mai e unul si pe eurjpy. Aici s-a intamplat sa fie in directia intrarii mele, mai nepotrivit era daca era invers.

 

post-2510-0-41133600-1294861045_thumb.png

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

IBFX devine TradeStation.com

 

Dear customer,

On November 15, 2011, TradeStation Group, Inc. acquired IBFX Holdings, LLC. Interbank FX LLC, a wholly owned subsidiary of IBFX Holdings, LLC is your forex dealer member and counterparty to your forex trades. TradeStation Forex, Inc. ("TradeStation Forex") a Retail Foreign Exchange Dealer (RFED) registered with the National Futures Association (NFA) (NFA #0422448) is a wholly owned subsidiary of the acquiring company, TradeStation Group, Inc. As a result of the acquisition, Interbank FX LLC will, upon completion of the transfer described in this letter, withdraw its membership as a forex dealer member with the NFA and become a division of TradeStation Forex. Thereafter, TradeStation Forex will become the counterparty to your forex trades and service your forex account beginning on December 11, 2011, unless you opt out in the manner described below.

If you desire to transfer your account to TradeStation Forex and have TradeStation Forex become the counterparty for your forex trades and service your account going forward, no action is required on your part.

As a result of the merger, effective Friday, December 9, 2011 at 5:00 pm ET, Interbank FX LLC will assign and transfer your account to TradeStation Forex; however your relationship going forward will remain subject to the same customer agreements you signed when you opened your account. Copies of these agreements and other relevant documents can be found at www.ibfx.com/Forms. For your convenience, please review a copy of TradeStation Forex Inc.'s most recent Forex Disclosure Statement. Following the account transfer, IBFX will no longer be the counterparty to your trades and/or positions and will therefore no longer service your account in that respect. TradeStation Forex will be the new counterparty to your trades and/or positions, but you will continue to utilize the same trading platform, trading and customer support.

The assignment of your account is not required, and you may opt out of the transfer by notifying us of your decision by 5:00 pm ET on Wednesday, December 7, 2011. If you elect to opt out, you must make arrangements to transfer the assets from your account or transfer open positions to the extent they exist, to another forex dealer member or retail foreign exchange dealer. If you have notified us of your intention to opt out yet you have open forex positions in your account as of Friday, December 9, 2011 your positions will be liquidated via market orders and the proceeds will be sent to you at the address on your account.

If you are unsure how this transfer will affect your account or have additional questions, contact us or TradeStation Forex, Inc. using the contact information below.

We thank you for being a valued customer!

Interbank FX, LLC.

Attn: Arthur Apostolakos

3165 E. Millrock Drive, Suite 200

Salt Lake City, UT 84121

US 866-468-3739 | International +1-801-930-6800

help@ibfx.com

TradeStation Forex, Inc.

Attn: Herbert Walton

8050 SW 10th Street

Plantation, FL 33324

800-831-7577

clientservices@tradestation.com

 

Editat de Stefan
am sters imaginile si linkurile care au fost postate impreuna cu mailul de la IBFX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.