Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

Eu am avut ceva experiente cretine cu cei de la IBFX in materie de customer support... Eu tin minte ca atunci cand am facut formularul de inregistrare, am selectat leverage 200:1, ei zic ca 400:1 si pentru asta trebuie sa completez o cerere, sa o scanez si sa le-o trimit. Bun, le scriu mesaj ca imi pare rau, probabil am gresit si as vrea sa raman la leverage 200:1. Astept inca o zi (pentru ca ei nu mai reactioneaza) si imi trimit iarasi acelasi mesaj. Ca sa nu mai zic ca raspund foarte foarte greu la emailuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bumasoft

la mine a durat o zi pana mi`a dat drumul la cont...ieri la 16:30 am vb cu suportul pt hartiile de care am zis mai sus si pe la 21:00 le`am primit in mail....deci aici nu`s motive sa ma plang. :)

Ok, inseamna ca e un caz singular :). E bine atunci. Poate nu au primit primul meu email, cine stie. Astept astazi sa vad daca imi deschid contul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IBFX mi-a dat un raspuns cam ciudat in legatura cu scalpingul. Au zis ca nu pot sa impuna clientilor un anumit stil de trading, dar recomanda sa ramai intr-o pozitie minim 90 de secunde. Se ascunde ceva in spatele acestei recomandari? :) Am citit pe niste forumuri ca e posibil sa iti inchida contul daca faci scalping.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

N-o sa iti ia nimeni boii de la bicicleta daca ocazional inchizi pozitiile imediat ce le-ai deschis, ori daca - sa zicem - 10% dintre pozitii sunt inchise mai repede de 90 de secunde. Mai ales in momente de agitatie a pietei. Dar daca intreci masura, fii sigur ca o sa te trezesti cu slippage-uri de 1-2 pipsi atat la inchidere cat si la deschidere, precum si cu intarzieri de cateva secunde la executie. E semn ca ai devenit problema, si ai fost pus pe manual (dealing desk). Dar contul nu ti-l inchide nimeni. Interesul lor e sa stai cat mai mult, sa pierzi cat mai mult cu spreadul. Ca de tranzactionat out of the market, au ei grija sa iti faca viata amara. Ceea ce iti spun eu sunt in povesti citite pe web, despre alti traderi, iar cifra de 10% e orientativa (din burta), adica nu e ceva trait pe propria piele ori confirmat de IBFX, dar inclin sa dau crezare acestei variante, pentru ca si eu am biduri pe care imi dau seama ca le-am pus aiurea, pun TP la BE sau la +1,+2,-1,-2 (ori uneori mut prea repede SL-ul) si se inchid aproape imediat. Dar nu am primit inca nici un bobarnac de la ei pt asta. Dar nici nu am castigat constant cu scalpingul, adica daca se uita cineva, poate sa isi dea seama ca sunt "accidente". Nu stiu care e situatia daca incepi cu adevarat sa castigi, adica sa iei cativa pipsi la fiecare minut (ori 2, 3, 5 minute), atunci e posibil sa se uite urat la tine.... Dar contul nu o sa ti-l inchida, garantat, si nici banii nu o sa ti-i ia, tot garantat. In afara de ce pierzi tu cu mana ta. Totul e sa te prinzi cand incepe sa scartiie, daca intr-adevar ai de gand sa le iei banii cu biduri scurte :) si sa stii cand sa te opresti.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Pacat, mie imi place scalpingul :)

din experienta mea de aprox. 7 luni pe demo de la interbanfx pot sa-ti spun ca nu e brokerul cel mai potrivit pt scalping. e bine sa stii asta de la inceput, sa nu zici dupa ce pierzi banii ca te`a furat brokerul :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.