Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

Sunt mai nou pe aici, asa ca am tot citit din topicul asta, am descarcat platforma...Am setat asa cum scrie in prima postare de colegul nostru care merita toate laudele... Dar nu inteleg de unde iau mesajele astea de tip 1...2,3,4...Ori sunt eu atat de tânt sa nu inteleg ceva...Ori nu pot sa-mi dau seama...Cine da semnalele astea si unde le pot gasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe prima pagina la primul post este atasat un document in care este explicata strategia,inclusiv ce considera LazyPawn conform acestei strategii ca semnale de tip 1,2,3,4

Aceasta strategie a fost unul din primii mei pasi in Forex ,nu imi pare rau ca am studiat-o,am invatat din ea ,dar nu mi-am pierdut mult timp cu ea,urmatorii pasi au fost studierea :suport-rezistenta,linii de trend,pattern-urile,divergente etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Am facut un Expert care aplica semnalele S1 din strategia LP50.

Din teste pe date istorice e destul de bun pe EUR/USD.

Merge ok si pe GBP/USD.

 

Este neoptimizat si nu are TP si TS variabile.

Pur si simplu intra la TP +2 si SL -2 medii si inchide in cazul in care exista semnal invers.

 

Important: Va trebuie indicatorul din arhiva LP50.zip

LP50.mq4

Editat de radu103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

@fluturas

 

Nu te hazarda inca daca nu ai facut niciun calcul asupra potentialului sau, eu cred ca are valoare. Pana recent, nu i-am dat atentie dar, de curand, m-am apucat sa ii calculez statistic potentialul, sa vad cum e treaba cu intrarile si, cum sta procentual in privinta numarului de pips ce poate fi castigat si, poate, sa aduc imbunatatiri daca este cazul. Deocamdata, am inceput sa calculez pe USD/JPY tinand cont de doua lucruri: intrare cand ss-confirma spargerea eMA, necontand daca a spart inclusiv m-4 samd in acel moment, odata cu spargerea eMA. Deocamdata, nu am calculat decat pe o perioada de aproape doua saptamani si media de pips per tranzactie este de 12.7. Cand voi termina o luna intreaga voi atasa si fisierul excell.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.