Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

Strategiile astea mecanice sunt bune in anuminte momente de piata.Poate la anu o sa-i mearga din nou.Depinde de piata.Dar cand analizezi piata si prezici niste scenarii.....strategia aia nu mai piere niciodata.Te adaptezi usor la noua piata si te duci inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Salut domnilor, am citit cu mare interes acest post si va pot spune ca foarte tare seamana cu metoda pe care o folosesc de o bucata de timp, insasi metoda are unele neajunsuri ar mai trebui un filtru si poate un taimfreim mai mare, cine se foloseste de aceasta metoda recomand sa ea cunostinta de metoda Vegas, va pot spune ca metoda este profitabila si poate fi ajustata pentru metoda proprie de triding

 

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=4113

 

atasez si graficele

post-2020-1212828824_thumb.jpg

post-2020-1212829339_thumb.jpg

post-2020-1212829347_thumb.jpg

post-2020-1212829355_thumb.jpg

Editat de Gurghen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai tranzactionat sistemul lui vegas macar 6 luni ? ce randament mediu in procente ai avut pe luna ?

Dupa cum vezi, LP insusi a renuntat la metoda sa, alt motiv sa fiu foarte sceptic in legatura cu "sistemele" bazate pe MA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitandu-ma sumar pe threadul de pe forexfactory...am inteles bine ca vegas vinde semnale? >-)

later edit: da, am gasit pana la urma aici

Pentru mine e foarte clar, va pierdeti vremea umbland dupa "sistemele" loser-ilor de pe forexfactory si eventual si banii daca subscrieti la "semnalele" lor.

Editat de gubyiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sisteme mecanice stabile nu exista peata este coerenta dar nu statica, dar daca faci treiding de mult timp o sa vezi ca in metoda lui sunt si unele lucruri esentiale, care iti arata peata la momentul dat si asta este 50% de succes din treiding sa stii la ce nivel este si incotro merge, tocmai de atita analiza se incepe de la un taimfreim mai mare ear intarea in ea o cauiti la un taimfreim mai mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu ca vreu sai fac reclama sau altceva pur si simplu am vrut sa dau o mina de ajutor, ca fiecare sasi gaseasca metoda sa de treiding, si precizezi in metoda lui sunt niste idei esentiale a petii numai ca trebuie de citit cu atentie si de le analizat graficele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.