Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

foarte bun tutorial Lazy . Ziceti de une iau si eu platforma metatrader. ca pe net gasesc AvaMetatrader si alte din astea dar par diferite de ce arata Lazy in tutorial.Merci

 

MetaTrader 4 este denumirea "generala" (daca pot sa-i spuna asa) a platformei. Fiind folosita de brokeri diferiti este normal sa fie "personalizata" cu numele brokerului respectiv.

In privintza a ceea ce ai vazut in tutorial va trebui sa-ti setezi platforma din optiuni si alte comenzi, si sa-ti pui pe charturi indicatorii care sunt necesari strategiei LP50 (indicatori standard si/sau indicatori custom)

Pot sa-ti spun ca nivelele aditionale care insotes moving average-ul strategiei lp50 se seteaza din optiunile indicatorului de trend Moving Average prin adougarea de nivele care respecta fibo leveles.

 

Daca ai un template aferent strategiei atunci este o chestiune simpla. Aplici pe fiecare chart pe care il deschizi templateul respectiv.

 

Bafta la pipsi!

 

Cativa brokeri care folosesc MT4: Bulbrokers, Alpari, FxPro,(atentie la ultimii 2 : au terminatii a cotelor in 5 zecimale), XTb, si multi altii

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

foarte bun tutorial Lazy . Ziceti de une iau si eu platforma metatrader. ca pe net gasesc AvaMetatrader si alte din astea dar par diferite de ce arata Lazy in tutorial.Merci

 

 

 

Daca ai un template aferent strategiei atunci este o chestiune simpla. Aplici pe fiecare chart pe care il deschizi templateul respectiv.

 

 

 

am reusit. am incarcat template-ul din arhiva LP50 si este exact cum arata el in printscreenrui. O nelamurire : am observat ca SS imi confirma miscarea bearish , si crossoverul este deasupra MA , prin urmare ar trebui sa pun o tranzactie BUY , insa ma incurc la setarea SL si TP . De ce ?

 

 

http://img222.imageshack.us/img222/2652/bearish.th.jpg

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus BuyLimit in loc de BuyStop, sau nu ai pus destul de indepartat pretul de cumparare.

 

merci john ai avut dreptate . Am o intrebare .Daca am o lumanare bearish cu tot corpul si umbra situate deasupra MA , si miscarea bearish este confirmata si de SS , pot considera asta un crossover ? Sau crossoverul trebuie sa intersecteze intotdeauna MA ?

 

Pot folosi graficele de pe metatrader si sa tranzactionez pe alta platforma ? de exemplu etoro ? Care ar fi avantajele sau dezavantajele ?

 

A mers :D Am facut tranzactie pe eToro pe baza graficului din metatrader si ghici surpriza : exact cum anticipasem si cum descrie metoda LP50 : am iesit cu 80 pipsi in plus :D . Sunt foarte fericit ma credeti ? Sper ca in urmatoarele luni sa ma perfectionez si la anul sa incep sa fac trade cu bani reali :D

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.