Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

  • Moderators

Mangusta a vrut sa zica sa pui stopul mai "departe" de pretul curent. Sa nu uitam ca strategia a fost descrisa pe vremea cand cotatiile aveau 4 zecimale (respectiv doua la xxxJPY) si acum au 5 (respectiv trei la xxxJPY). Toate stopurile si targeturile de care se vorbeste in strategie trebuie inmultite cu 10, altfel tranzactionam fractiuni de pip. Unii brokeri permit stoplevel asa de mic (vezi in MT help ce e stoplevel) dar iremediabil astfel de tranzactii (cu pipeti in loc de pipsi) vor sfarsi in stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mangusta a vrut sa zica sa pui stopul mai "departe" de pretul curent. Sa nu uitam ca strategia a fost descrisa pe vremea cand cotatiile aveau 4 zecimale (respectiv doua la xxxJPY) si acum au 5 (respectiv trei la xxxJPY). Toate stopurile si targeturile de care se vorbeste in strategie trebuie inmultite cu 10, altfel tranzactionam fractiuni de pip. Unii brokeri permit stoplevel asa de mic (vezi in MT help ce e stoplevel) dar iremediabil astfel de tranzactii (cu pipeti in loc de pipsi) vor sfarsi in stop.

 

 

multumesc tradelover sa ne traiesti sa ne mai dai sfaturi valoroase. asta era problema. ai dreptate nu stiam de zecimale. ma si miram de ce doar intru ca ma si scoate , si intr-adevar ma arunca in stoploss mereu . O sa incerc sa vad ce iasa. Multumesc pentru raspunsuri

 

 

 

:D imi dau palme . tot nu vrea . unde gresesc ? :D

 

http://img21.imageshack.us/img21/556/23257340.th.jpg

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti pentru ca la Pending nu numai SL si TP trebuie sa fie suficient de departate fata de pretul curent ci si pretul la care vei cumpara trebuie sa fie departat cu un numar de pipsi care depinde de la broker la broker. De obicei 5-7 pipsi (50-70 pipeti). Deci la Price trebuia sa pui un pret mai mare, de exemplu 1.70390.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti pentru ca la Pending nu numai SL si TP trebuie sa fie suficient de departate fata de pretul curent ci si pretul la care vei cumpara trebuie sa fie departat cu un numar de pipsi care depinde de la broker la broker. De obicei 5-7 pipsi (50-70 pipeti). Deci la Price trebuia sa pui un pret mai mare, de exemplu 1.70390.

 

 

:D URA ! merge am reusit http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' /> . Sa ne traiesti msjohn :D . Apropo , apreciez faptul ca nu ma trimiteti in sutele de pagini sau miile de pagini sa caut raspunsul. Pe alte forumuri asa se procedeaza cu noobii :D . Spor la pips tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ceva. sunt foarte putine zilele cand am o lumanare care intersecteaza EMA si eventual sa-mi arate miscarea trendului . Este ceva gresit la template ? Am setarile exact cum sunt in arhiva lui LazyPawn . Pana si liniile galbene corespunzatoare numerelor fibonacci arata diferit in sensul ca sunt foarte apropiate intre ele. Ma poate lamuri si pe mine cineva ? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ceva. sunt foarte putine zilele cand am o lumanare care intersecteaza EMA si eventual sa-mi arate miscarea trendului . Este ceva gresit la template ? Am setarile exact cum sunt in arhiva lui LazyPawn . Pana si liniile galbene corespunzatoare numerelor fibonacci arata diferit in sensul ca sunt foarte apropiate intre ele. Ma poate lamuri si pe mine cineva ? Multumesc

 

Daca contul tau este la FxPro sau Alparii , acesti brokeri folosesc 5 zecimale la cotatii in loc de 4 (respectiv 3 in loc de 2 la perechile de gen xxx.xx (usdjpy). Atunci este necesar sa te duci pe indicatorul EMA si sa inmultesi cu 10 nivelele acestui indicator (ex. nivelul 89 devine 890, nivelul -89 devine -890).In felul acesta liniile punctate ale numerelor fibonacii revin la normal pe grafic.

Modificaera indicatorului EMA se face apasand clik dreapta pe indicator si apoi EMA proprieties. Vei gasi un tab numit lelvels. Acolo trebuie sa faci modificarile.Da dublu click pe numarul de nivel si te baga in editare.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu nu inteleg ceva. sunt foarte putine zilele cand am o lumanare care intersecteaza EMA si eventual sa-mi arate miscarea trendului . Este ceva gresit la template ? Am setarile exact cum sunt in arhiva lui LazyPawn . Pana si liniile galbene corespunzatoare numerelor fibonacci arata diferit in sensul ca sunt foarte apropiate intre ele. Ma poate lamuri si pe mine cineva ? Multumesc

 

Daca contul tau este la FxPro sau Alparii , acesti brokeri folosesc 5 zecimale la cotatii in loc de 4 (respectiv 3 in loc de 2 la perechile de gen xxx.xx (usdjpy). Atunci este necesar sa te duci pe indicatorul EMA si sa inmultesi cu 10 nivelele acestui indicator (ex. nivelul 89 devine 890, nivelul -89 devine -890).In felul acesta liniile punctate ale numerelor fibonacii revin la normal pe grafic.

Modificaera indicatorului EMA se face apasand clik dreapta pe indicator si apoi EMA proprieties. Vei gasi un tab numit lelvels. Acolo trebuie sa faci modificarile.Da dublu click pe numarul de nivel si te baga in editare.

 

Bafta!

 

Multumesc mult pentru indrumari . Am respectat intocmai indrumarile si mi-a iesit perfect . Sanatate si multi pips :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna f. aproape una de alta. La mine apar cam la 20 pipsi distanta una fata de alta ( ma refer la MA ), si am cont demo la broker cu 5 zecimale. Sunt prea aproape si la mine?

 

 

O zi buna

 

s-ar putea ca aia sa fie pipeti . incearca sa mai pui o zecimala cum a spus dl Oltciter si vezi daca iti arata graficul ca la LazyPawn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.