Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

salut la toata lumea. ieri am facut 40 $ azi am facut 130 $ . instinctul imi spune sa continui dar totodata sa nu ma lacomesc si sa ma opresc aici. gandindu-ma la reguli , am decis sa ma opresc la aceasta. suma . Spuneti-mi si mie de ce nu s-a executat iesirea din tranzactie, stop sell-ul cand s-a atins limita de TP ? :D . Ma asteptam sa se inchida tranzactia dar nu s-a intamplat , asa ca a trebuit sa o inchid manual :

 

http://img193.imageshack.us/img193/7509/94480160.th.jpg

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tranzactia ta nu s-a inchis pentru ca atunci cand este vb de sell - cazul tau - trebuie sa tii cont si de spread.

mai precis tp tau este la 130.776 iar pozitia este la 130.772. este vb despre pipeti, deci tu ai o diferenta de doar 4 pipeti, nu cred ca spreadul brokerului este numai atat.

daca pretul cobora undeva la 130.65x atunci se inchidea automat.

ia sa urmaresti asa si la alte pozitii sell.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ar trebui sa pun ordin SELL in figura de mai jos? incepand cu prima lumanare sau la urmatoarea ? multumesc

 

http://img43.imageshack.us/img43/7752/27261988.th.jpg

 

dupa parerea mea ar fi trebuit sa pui un pending sell stop dupa prima lumanare bearish. Daca ai studiat chandelstick cred ca ai vazut ca aveai un engulfing bearish acolo, pe un swinghigh!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand ar trebui sa pun ordin SELL in figura de mai jos? incepand cu prima lumanare sau la urmatoarea ? multumesc

 

http://img43.imageshack.us/img43/7752/27261988.th.jpg

 

dupa parerea mea ar fi trebuit sa pui un pending sell stop dupa prima lumanare bearish. Daca ai studiat chandelstick cred ca ai vazut ca aveai un engulfing bearish acolo, pe un swinghigh!

 

acum inteleg perfect . doar ce am trecut de engulfing, le-am invatat. daca puneam un sell stop la formarea engulfing scoteam ceva frumos :(( .

 

Doamne ce-mi place :(( . Incepe sa-mi placa rau de tot nu gluma :)

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salutare!

 

In primul rand multumesc lui lazypawn pentru acest topic. 10x Lazypawn! :-?

 

Vreau sa va spun experienta mea cu aceasta metoda.

 

Testez de cateva zile metoda si merge. Precizez ca iau doar semnalele de tip 1 - cele mai sigure. Joc pe TF=30M. Si am observat ca in fiecare zi, cele mai bune oportunitati de trade sunt la orele 8-12. Si setez SL dupa cum vreau, deobicei mai mare decat este scris in metoda LP50, am observat ca de multe ori pretul 'sare' mult si revine si multe SL sunt atinse aiurea...

Joc pe un cont demo.

 

Am intrat si pe semnale de tip 2 si 3 dar am luat-o in bot serios de cateva ori.

 

 

Cam atat, revin cu o statistica dupa ce mai joc 2-3 saptamani.

..............................................................

 

Have fun!

Dani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.