Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Site dedicat FOREX

• Please log in to reply
44 replies to this topic

Poll: Doriti un forum separat pe forex.vamist.com? (12 member(s) have cast votes)

1. Da, ar fi bine (8 votes [66.67%])

Percentage of vote: 66.67%

2. Nu, mai bine sa ramana asta (4 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#21 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 26 July 2006 - 12:39 AM

Bune ideile. Se va tine cont de ele. La carti ne-am gandit si noi, numai ca pe langa review-uri, am vrea sa le si comercializam.
  • 0

#22 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 26 July 2006 - 12:40 AM

Pe [url="http://forex.vamist.com/node/1"]forex.vamist.com[/url] a aparut si o tentativa de cuprins pentru ghidul forex
  • 0

#23 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 26 July 2006 - 12:43 AM

Stiti daca ofera cineva cotatii gratuite si in timp real (stiu ca sunt pretentios) pentru valutele tranzactionate?
  • 0

#24 spahiu

spahiu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 26 July 2006 - 12:39 PM

Stiti daca ofera cineva cotatii gratuite si in timp real (stiu ca sunt pretentios) pentru valutele tranzactionate?

http://www.akmeter.com/
  • 0

#25 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 26 July 2006 - 10:41 PM

Foarte util. Exact ce-mi trebuia... Multumesc!
  • 0

#26 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 10 August 2006 - 07:23 PM

Am adaugat un sondaj la inceputul threadului... Daca vreti, va rog sa votati (si eventual sa si justificati alegerea). Luni seara se inchide "sectia de votare" :). Multumesc!
  • 0

#27 scrappy

scrappy

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 40 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 10 August 2006 - 07:39 PM

s-a votat ... dar din pacate sunt numai 2 voturi ... crezi ca s-ar putea face mai popular site-ul prin imprastierea de reclame pe diferite site-uri sau alte metode ? 2-3 persoane sunt prea putin pentru a forma o comunitate si de a ne exprima opiniile in legatura cu tradingul pe forex !
  • 0

#28 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 10 August 2006 - 07:49 PM

s-a votat ... dar din pacate sunt numai 2 voturi ... crezi ca s-ar putea face mai popular site-ul prin imprastierea de reclame pe diferite site-uri sau alte metode ? 2-3 persoane sunt prea putin pentru a forma o comunitate si de a ne exprima opiniile in legatura cu tradingul pe forex !

Abia s-a postat sondajul.. O sa apara mai multe voturi. Oricum ai dreptate.. nu sunt multi... Iar dintre cei care sunt, doar cativa posteaza. In ceea ce priveste promovarea, momentan nu avem ce sa promovam la site-ul de forex pentru ca nu prea are continut. Si oricum nu avem fonduri pentru a cumpara spatiu de reclama pe alte site-uri. Deocamdata, principala modalitate de promovare este prin voi, cei care veniti aici, gasiti informatii utile si le spuneti si altora, prin SEO pe care incerc sa-l fac si prin link-uri pe alte site-uri (din pacate sunt cam putine care ne permit sa postam link-uri). Cu timpul se va face mai mult
  • 0

#29 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 10 August 2006 - 07:51 PM

2-3 persoane sunt prea putin pentru a forma o comunitate si de a ne exprima opiniile in legatura cu tradingul pe forex !

Nu cred ca faptul ca suntem putini ar trebui sa ne impiedice sa ne exprimam opiniile.
  • 0

#30 scrappy

scrappy

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 40 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 10 August 2006 - 08:00 PM

nimeni nu a zis ca ne impiedica sa ne exprimama opiniile dar more brains more ideeas :)
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.