Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Indicatori

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#11 MarcoTrader2007

MarcoTrader2007

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Strategie/tehnica folosita Rugaciuni

Posted 16 June 2007 - 01:25 PM

Salut!
Stie cineva sa-mi explice head and shoulders si divergentele???
V-as fi recunoscator!
  • 0

#12 luchian55

luchian55

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 16 June 2007 - 11:03 PM

becali, cel mai bine ar fi sa accesezi babypips.com, e un site numai bun pt incepatori, acolo vei gasi informatii despre head and shoulders si divergente.
  • 0

#13 MarcoTrader2007

MarcoTrader2007

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Strategie/tehnica folosita Rugaciuni

Posted 17 June 2007 - 09:22 AM

Ma poti ajuta cu un link pentru head and shoulders???numai cu divergence am gasit.Am cautat si pe google si .....nimic.
  • 0

#14 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 17 June 2007 - 09:25 AM

[attachment=893] ;)

Head & Shoulders

LE: http://www.incredibl...d_shoulders.htm
  • 0
just a bunch of losers

#15 littlebunny

littlebunny

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 29 January 2008 - 09:53 PM

poate cineva ,va rog, sa faca un upload cu principalii indicaori ? (SMA EMA WMA MACD) pe http://www.forexmt4.com/ ma cam pierd, am cautat SMA dar nu am gasit si la EMA nu stiu pe care sa il aleg :) iar pe google am gasit doar explicatii :)
sunt la inceput si poate nu am gasit, poate pentru ca am cautat denumirea exacta
multumesc mult
  • 0

#16 nicugh

nicugh

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 117 posts
  • Interests:Instalatii incalzire, climatizare, ventilatie, sisteme solare, consultanta si executie.

• Tranzactionez din 2005

Posted 30 January 2008 - 06:37 AM

poate cineva ,va rog, sa faca un upload cu principalii indicaori ? (SMA EMA WMA MACD) pe http://www.forexmt4.com/ ma cam pierd, am cautat SMA dar nu am gasit si la EMA nu stiu pe care sa il aleg :) iar pe google am gasit doar explicatii :)
sunt la inceput si poate nu am gasit, poate pentru ca am cautat denumirea exacta
multumesc mult

nu cred ca va face cineva asta, una din cauza ca acesti indicatori care ii doresti sunt livrati default in orice platforma mt4, doi SMA, EMA, WMA e de fapt MA doar ii setezi modul de calcul al mediei Simple, Exponential... etc
cel mai bine ai pierde ceva timp pe babypips.com, macar ABC-ul sa il descoperi singur

Happy pips!
  • 0

#17 dadix

dadix

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 03 July 2008 - 05:33 PM

Sper sa va placa acesti indicatori(163), si sa va foloseasca.(Ce bine ar fi daca as sti si eu sa citesc acesti indicatori). :smile:

Attached Files

• Attached File  ind1.rar   178.06KB   121 downloads

Edited by dadix, 04 July 2008 - 03:16 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.