Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

sigur. il am si in varianta rsi, dar nu mi se pare asa de relevant... daca il vrei...

 

sal Scrat, poti sa atasezi indicatrul colorcci_histo_zeroline? mersi:)

ColorCCI_Histo_ZeroLine.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana cand imi raspunde cineva la postul de sus o sa atasez niste analize.

Prima poza:GBP\JPY.Ne aflam intro corectiva si suntem in unda C, care cred ca va urca vreo 500-600 pipsi sau mai mult.Eu am luat un buy, deoarece a aparut o divergenta, un ghartley si engulfing pattern.Vom vedea in viitor ce se va mai intampla

A doua poza:Eur USD:se vede ca trendul e slabit, deci up up up.In nefericitul caz, poate cobora pana la 1.4317, sau daca merge mai in jos s-a dus pe apa Sambetei Formatia EW.Sa speram ca nu se va intampla asa ceva.

post-1335-1202496724_thumb.jpg

post-1335-1202497075_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marco, inainte de a mai lua un alt long pe g-j... uita-te la graficul meu pentru h4. am marcat divergenta ascunsa (desi eu folosesc stochastic, se vede si pe CCI in poza ta daca te uiti atent - e chiar la capat). cred ca sunt sanse sa vedem o cadere mai degraba decit o urcare.

in plus, pe M15 se vede un "descending triangle" si din cite stiu eu formatiunea asta are foarte multe sanse sa sparga in jos, nu in sus.

 

p.s. nu te supara... e gartley, nu ghartley...

post-1398-1202663628_thumb.jpg

post-1398-1202663642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti,

 

Cum mai merge aceasta strategie? Am inceput sa studiez si eu primele pagini si pare foarte bine documentata. Felicitari mfx!

Dar in ultimele posturi activitatea este redusa. Ati adus la punctul maxim strategia si deacum toti proftati de ea ? :)

As vrea sa stiu daca o aplica cineva pe real si cum ii merge. Intentionez sa o studiez si eu si poate contribui si eu si nu de alta dar sa am cu cine schimba o parere :)

 

Victor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...pe mine nu ma lasa sufletul sa o numesc "strategie".E o analiza mai complexa, cu care o sa pierzi bani daca investesti acum.De ce?Simplu.Ca sa o stapanesti trebuie practica multa, si pe langa astea mai ai nevoie si de alte cunostinte.

Mai precis sunt niste tehnici, combinate, care te ajuta sa formezi niste scenarii ale directiei pretului.

Te sfatuiesc sa citesti fiecare post de la inceput si sa pui in aplicare orice lucru nou citit.

Daca nu ai profit cu aceasta metoda de joc, e doar din vina ta:inseamna ca nu o stapanesti bine.

 

Incepe sa citesti posturile si pune intrebari.De o vreme vorbesc cam singur(imi mai tine Scrat de urat), si ar prinde bine putina activitate.

Bafta!!!!!

Si nu uita sa postezi......fara rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge foarte bine. nu mai are activitate pentru ca mfx banuiesc ca e foarte ocupat, eu nu mai pun intrebari ca am inteles strategia... si nici n-am timp sa postez analize decit foarte rar. singurul care mai are activitate aici este marco.

dar pentru intrebari imi gasesc timp, asa ca... go ahead.

 

Salut la toti,

 

Cum mai merge aceasta strategie? Am inceput sa studiez si eu primele pagini si pare foarte bine documentata. Felicitari mfx!

Dar in ultimele posturi activitatea este redusa. Ati adus la punctul maxim strategia si deacum toti proftati de ea ? :)

As vrea sa stiu daca o aplica cineva pe real si cum ii merge. Intentionez sa o studiez si eu si poate contribui si eu si nu de alta dar sa am cu cine schimba o parere :)

 

Victor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.