Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

am sa tin cont de sfaturi :)

 

 

da , chiar ar fi folositor o platforma esign mi-ar fi de ajutor de unde pot lua una?? binenteles am sa o reinstalez . ar fi bune cateva exemple cum sa actionez in functie de liniile de trend chiar este ceva care nu am folosit si cred ca este f util, ar limpezi lucrurile mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://ensign.editme.com/download

Free trial am impresia ca e o luna dar sunt programe care ingheatza datele pe hdd tip Deep Freeze asa ca poti sa-l reinstalezi de cate ori vrei.

 

Urmatoarele tranzactii o sa le postez online, cand incep si cand se termina si de ce, functie de liniile de trend.

 

 

am sa tin cont de sfaturi :)

 

 

da , chiar ar fi folositor o platforma esign mi-ar fi de ajutor de unde pot lua una?? binenteles am sa o reinstalez . ar fi bune cateva exemple cum sa actionez in functie de liniile de trend chiar este ceva care nu am folosit si cred ca este f util, ar limpezi lucrurile mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind la g-j, am pus un chart pe h4 cu fibo intre ultimele swinguri. ma asteptam ca pretul sa coboare pina la 234.51 ca sa consider ca a inceput o corectie pe h4; in fond, daca daily e in jos de la 241.34 inseamna ca prima unda pe h4 este impulsiva (desi nu prea arata) si as crede ca ar fi trebuit sa coboare pina pe la 0.618.

configuratia actuala ma face sa cred ca mai avem de urcat pe daily, pentru ca actuala unda h4 arata mai degraba a corectiva.

244.28? 234.50?

post-1398-1194562572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

@tradelover

Ma refeream la pretul petrolului cu ingrijorare. Ca o confirmare, tocmai am auzit la radio o stire despre moneda romaneasca, care se depreciaza pe fondul international al cresterei pretului petrolului. Incepe sa sune familiar.

 

Stau cu ochii mari cat cepele pe pasii marunti si siguri cu care lucreaza SUA. Nu ca m-ar interesa in mod expres politica sau istoria, ci ptr. ca s-ar parea ca ce lucreaza ei acolo se rasfrange automat si asupra buzunarului meu ca cetatean, a nivelului meu de trai, a securitatii mele ca individ, etc

Nu ma refer doar la cresterea dobanzii de referinta care a avut ca efect criza creditelor ipotecare cu toate efectele conexe. Sau la schimbarea politicii SUA de pe "dolarul tare" la "easy dolar" care are efect si acum (vezi gbp/usd cum creste si nu se mai opreste :)

 

Sigur ca se lucreaza de mult la criza asta. Ultimele evenimente vizibile incep de la 11 sept. 2001 cand SUA au schimbat politica mondiala cu niste pretexte ieftine. Politica de genu' noi suntem mai puternici decat altii, noi stim cel mai bine si dreptatea e de partea noastra. Toate statele sunt suverane, dar unele sunt mai suverane decat altele si asta doar SUA poate decide.

Vezi cazul fostei Yugoslavii, Afganistan, unde au antrenat al-Qaeda cum au stiut ei mai bine, ca apoi sa-i "pedepseasca", apoi Irak, unde nu exista nici acum o legitimitate clara ptr. razboi (inspectia de arme si sanctiunile au functionat si totusi au avut nevoie de razboi). Arme de distrugere in masa n-au gasit, conexiunea cu al Qaeda n-a putut fi dovedita si libertatea oferita cu fortza se vede ca nu prea functioneaza.

 

Ce urmeaza? Iran? Dar de ce iranienii n-au voie sa cerceteze in legatura cu armele nucleare si vecinii lor, israelienii le detin deja? Sau indiferent de ce mai fac si zic iranienii soarta le e deja pecetluita!?

 

E la fel ca in ferma animalelor a lui George Orwell unde toate animalele sunt egale, dar unele animale sunt mai egale decat altele.

 

Cat de grava va fi situatia? Cum ne va afecta pe noi ca indivizi? Sunt lucruri de meditat...

Niste posibile raspunsuri la intrebarile tale poti sa gasesti aici: forex[/acronym]/index.php?showentry=74"]http://forum.vamist.com/blog/forex/index.php?showentry=74 Filmul are doua ore dar merita vazut. In prima parte se vorbeste despre religie, in a doua despre evenimentele de la 11 sept si in a treia despre banci centrale si politici monetare si despre cum cele 3 subiecte sunt legate. Si ca tot ziceai de Iran, ai sa vezi ca si in film se fac referiri la chestia asta.

 

Scuze pt offtopic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum nu mai arata a corectiva, e clar. urmatoarea h4 o sa fie corectiva...

 

revenind la g-j, am pus un chart pe h4 cu fibo intre ultimele swinguri. ma asteptam ca pretul sa coboare pina la 234.51 ca sa consider ca a inceput o corectie pe h4; in fond, daca daily e in jos de la 241.34 inseamna ca prima unda pe h4 este impulsiva (desi nu prea arata) si as crede ca ar fi trebuit sa coboare pina pe la 0.618.

configuratia actuala ma face sa cred ca mai avem de urcat pe daily, pentru ca actuala unda h4 arata mai degraba a corectiva.

244.28? 234.50?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am lamurit, e clar. probabil saptamina urmatoare un retracement la h4, dupa care o noua cadere. dar mai bine nu-mi dau cu parerea.

 

@Scrat

 

cu trendul de azi g/j confirma tendinta daily in jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.