Sari la conținut

Pentru democratie


tavi_star

Postări Recomandate

Am initiat un apel public pt. o strangere de semnaturi pt. bunastarea cetateanului de rand:

 

Marea rugaminte este sa adaugati alte comentarii personale si sa retransimiteti mesajul la cat mai multi cunoscuti. Poate reusism sa facem ceva.

Eu personal m-am saturat de minciunile politicienilor, de minciunile din mass-media.

M-am saturat de minciuna si de hoti.

 

Semneaza petitia: "Desfiintatarea impozitului pe venit si a TVA-ului"

http://www.petitieonline.ro/petitie-p35871052.html

 

Prin prezenta petitie sa militam pentru desfiintarea impozitului pe venitul personal si a TVA-ului. Statul nu mai trebuie sa traiasca din banii celor care trudesc din greu. Nu avem nevoie de milioane de angajati ai statului care nu produc nimic. Nu mai dorim ca politicienii nostrii sa aiba ce cheltui inutil pe tot felul de proiecte fantoma.

Nu mai dorim sa intretinem doua camere ale Parlamentului.

Nu mai dorim sa intretinem militarii nostrii in alte tari si sa moara pentru interesele altora.

 

 

 

Semneaza petitia: "Parlament Unicameral"

http://www.petitieonline.ro/petitie-p46871053.html

 

Dorim desfiintarea unei camere a Parlamentului.

Vom aveam mai putini politicieni de intretinut si mai responsabili.

Procesul de adoptare al legilor va avea de castigat.

 

Nu voi mai intretine trantori care nu stiu decat sa minta, si sa fure din avutia nationala.

 

Sa ofere la pret de nimic si pe vecie avutia nationala in detrimentul celor indreptatiti: al cetatenilor de rand.

 

 

 

 

Va multumesc!

 

 

 

 

Desteapta-te romane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Tavi,

E de apreciat initiativa ta, doar ca n-o sa aiba nici un ecou. Libertatile nu se dau, se iau. Cu o petitie nu schimbi nimic; in cel mai rau caz atati viesparul. Cu astia trebuie sa joci sah, pana le dai mat. Mai la umbra...; cu cat esti mai expus cu atat mai rau ptr. tine. Unde tii cont de regula: bland ca un porumbel si viclean ca un sarpe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.