Sari la conținut

FxPro


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

o postare chiar simpatica ... esti in pragul falimentului si tu speri sa iesi cu un cont de 100 si lot de 0,01 ... doamne ajuta ... cred ca vei invata ceva despre forex cu suta aia dar de iesit din faliment ma indoiesc ... in rest tot respectul ptr daruinta

cristi... cunosc un tip pe aici care a depus 1350$ la un broker care avea minim 0,2 loturi si care din prima l-a dus in 300$ dupa care l-a dus in 2300 inapoi la 400 dupa care la 1400 si asta in mai putin de 2 -3 luni de zile asa ca orice e posibil si nu mai sta indoit :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mmTRADERS

 

nu stiu daca ti s-a raspuns, am s-o fac eu:

 

s-a mai discutat pe undeva pe aici despre impozitare; brokerul nu are nici o legatura cu asta. tu trebuie s-o faci singur, sa mergi la admin finan sa iei un formular si sa-l completezi.

problema este sa ai profit intai de toate ca sa ai ce completa. deci, pana la completare trebuie munca multa sa reusesti in meseria asta.

 

spor la invatat si la pipsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o postare chiar simpatica ... esti in pragul falimentului si tu speri sa iesi cu un cont de 100 si lot de 0,01 ... doamne ajuta ... cred ca vei invata ceva despre forex cu suta aia dar de iesit din faliment ma indoiesc ... in rest tot respectul ptr daruinta

cristi... cunosc un tip pe aici care a depus 1350$ la un broker care avea minim 0,2 loturi si care din prima l-a dus in 300$ dupa care l-a dus in 2300 inapoi la 400 dupa care la 1400 si asta in mai putin de 2 -3 luni de zile asa ca orice e posibil si nu mai sta indoit :P

 

de la 0,01 la 0,2 e o cale atat de lunga ... e pierdere de vreme sub 0,1 ... e ca si cum ai merge la poker cu 10 ron si masa 3 chibrite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

De vreo 2 sapt. am reluat si eu tranzactiile la fx-pro si pana acum n-am de ce sa ma plang. Merge chiar frumos! Daca se intampla ceva, va tin la curent.

 

 

@trade_smart

Card zici? Pai acum fac si eu o cerere sa vedem ce si cum.

 

Pentru card te sfatui sa trimiti cererea direct la support@fxpro.ro (o sa primesti documentele necesare mai rapid decit daca ai scrie la .com :P ))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 0,01 la 0,2 e o cale atat de lunga ... e pierdere de vreme sub 0,1 ... e ca si cum ai merge la poker cu 10 ron si masa 3 chibrite

 

 

LOL

sunt total de acord cu Cristii79, microloturile sunt o pierdere de vreme, in final te trezesti cu un cistig de 40 dolari pe luna cu care te duci sa bei o bere si iti insufli ca ti-a mers bine luna asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

0.1 loturi inseamna 10 mii de dolari. Care trebuie priviti ca o investitie de 10 mii de dolari, si nu ca acei 50 de dolari pusi ca margine (la un leverage maxim de 200 la 1 permis de broker), precum am mai scris pe aici. Daca ai 1000 de dolari in cont, atunci 0.1 loturi inseamna un leverage de 10 la 1 dintr-un foc, si daca vrei sa respecti MM clasic, cu 2% pe bid, atunci poti risca cel mult 20 de parai din mia aceea care o ai in balanta, ceea ce inseamna ca nu iti permiti un stop mai larg de 20 de pipsi, pentru ca la 0.1 loturi, adica 10 mii de parai, pipul costa un dolar. Voi ori va ganditi la conturi de la 5000 de parai in sus, ori ati venit montati sa pierdeti bani cu stopuri la 20 de pipsi (moarte curata!) ori va bagati picioarele in el de money management.

 

Ca sa nu mai vorbim ca si atunci cand pierzi, cei 0.1 loturi inseamna TOT un dolar pe pip. Daca vreti sa faceti bani MULTI, atunci deschideti cont cu 50 de mii de parai si tranzactionati loturi intregi. Dar cand pierdeti, veti pierde tot atat de MULTI.

 

Forex nu e loterie. Eu am cont real cu balanta de 5 cifre, si inca mai tranzactionez ORICE cantitate intre 0.01 si 0.1 loturi. Nu tin minte sa fi pus vreodata 0.09, 0.04 sau 0.06, dar well, asa s-a intamplat, decat 0.09 mai bine pun 0.1 si imi iau de o grija, iar pe 0.04 si 0.06 le fac de obicei 0.05 (pentru ca e mai simplu de calculat mental). Dar in rest, pot sa spun cu mana pe inima ca am tranzactionat si inca tranzactionez ORICE cantitate, adica 0.01, 0.02, 0.03, 0.05, 0.07, 0.08 si desigur de la 0.1 in sus, dar de multe ori tot cu doua zecimale, adica 0.12, 0.27, etc. Uneori sparg loturile de 0.15 (de exemplu) care ies din calcule in 3 beturi de 0.05 sau 5 beturi de 0.03, intru doar cu un order, si las ceilalti bani in expectativa ca sa pot piramida daca se misca inpotriva mea de la inceput. Pentru ca piata are prostul obicei sa faca un salt mic in directie opusa exact cand intri tu, si apoi dupa ce te scoate sa mearga bine-mersi in directia avuta de tine. De multe ori asta m-a salvat de la a pierde bani, chiar daca piata s-a miscat la inceput impotriva mea, am piramidat si am iesit pe BE la o revenire mai scurta. Ati vazut asta si pe contul de la concursul din noiembrie (care au apucat sa il acceseze, ca i-am schimbat parola deja). Piramidarea in sine nu e rea. Ceea ce te ucide la piramidare este tocmai over-leverageul care apare pe masura ce cresc loturile piramidate. Ideea e "start small, grow big". Nu pune deodata toate ouale intr-un singur coş. Split the basket. Daca continua sa se miste impotriva ta, iesi acolo unde e stopul initial, si ai pierdut mai putin decat ai fi pierdut intrand cu toti banii odata. Daca revine, poti iesi pe BE (nu ai castigat nimic, dar nici nu ai pierdut, este si maine o zi), sau poti sa astepti (daca ai sange in palma si daca ai semnal incontinuare) sa ajunga la targetul initial, si atunci ai facut catva dolari in plus decat ai fi facut intrand cu toti banii odata. Alteori fac combinatii cu loturile astea "sparte". Asta e "money management", printre altele. Forex nu e loterie! Mai spun odata. Ideea e sa reusesti sa acoperi spreadul, IN MOD CONSTANT in timp. Profitul vine DUPA. De aia cei mai multi traderi se frig, pentru ca deschid cont cu 1000 de parai (sau chiar sub!) si vor sa se imbogateasca dintr-odata, tranzactionand "cel putin" 0.1 loturi.

 

Dar voi tranzactionati cum vreti.

 

Later edit: Ca am recitit posturile precedente: "Pierderea de vreme" e una, pierderea de bani e altceva... Nu stiu ce mai "pierdeti vremea" pe aici... Mergeti si faceti bani, tataie, apoi poate o sa ne spuneti si noua cum :P

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am transferat in contul de tranzactionare prin Paypal. Si a functionat. Fizic, in 6 minute banii au ajuns in cont, fiind disponibili pt tranzactionare.

Nu am incercat inca sa aduc bani prin Paypal. Despre asta nu pot spune nimic.

 

O zi cu profit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Forumisti,

 

Vreau sa va multumesc pentru interesul acordat companiei FxPro si pentru post-urile voastre, ne bucuram mult ca avem clienti si in Romania.

 

Din motiv ca pe zi ce trece tot mai multi clienti ne contacteaza si ne intreaba despre noile conditii si metode de accesare a gestionarului de conturi, am decis sa deschid acest thread pentru a va informa despre schimbarile majore efectuate la momentul actual de catre compania noastra, si de asemenea de a ne cere scuze pentru faptul ca situl FxPro.ro este la moment in mare parte in engleza , el a fost tradus in intregime si acum se lucreaza la incarcarea variantei românesti , va rog mult sa ingaduiti inca citeva zile pina cind o sa va putem livra site-ul FxPro.ro 100% in română.

 

Si acum Schimbarile Majore :

 

*Pentru a inregistra un cont nu trebuie decit sa introduceti numele, prenumele si adresa Dvs email, dupa care o sa obtineti acces direct la contul Dvs MyFx.Pro unde o sa gasiti formularul aditional de inscriere.

 

*Pentru Gestionarul de Conturi am dedicat un site special, prin urmare din acest moment pentru a accesa contul Dvs trebuie sa urmariti linkul http://www.myfx.pro

 

*Interface-ul gestionarului de conturi MyFx.Pro a fost modificat, s-au adougat functii aditionale precum deschiderea unui cont supplimentar in alta valuta, posibilitatea de a vedea levierul selectat, etc.

 

*Din acest moment fiecare client FxPro poate sa beneficieze gratuit de cardul FxPro Visa oferit de catre Hellenik Bank, cardul este direct conectat la contul Dvs si prin intermediul lui puteti sa extrageti fondurile Dvs la orice bancomat din intreaga lume (in trecut aceasta optiune fiind disponibila doar pentru clientii Premium)

 

*Spread-urile au fost de asemenea micsorate, acum incepind cu 0.5 Pips pentru EUR/GBP si 0.8 Pips pentru EUR/USD

 

 

Si acum Noutatea cea Mare :P : FxPro in colaborare cu Vamist organizeaza pentru membrii acestui forum un campionat de trading cu premii in valoare totala de 4000 RON, estimam sa incepem acest concurs pe 7 ianuarie, pentru mai multe informatii si inscrieri o sa revina Stefan cu un nou thread

 

Va multumesc pentru atentie va urez sarbatori fericite si mult succes in continuare

 

Daca aveti oricare intrebari, nu ezitati sa ne contactati pe email , telefon sau live chat.

 

 

Cu deosebita consideratie,

 

Echipa FxPro.ro

 

FxPro.ro

EuroOrient Securities & Financial Services Limited

____________________________________________________

Reglementată de Cyprus Securities and Exchange Commission (numărul de licenţă 078/07)

Adresa : 4 quai Papacino

06300 Nice, Franta

Tel: + 33 4 92 00 72 50, Fax: + 33 4 92 00 72 59,

Mail to: info@fxpro.ro

Web: www.EuroOrient.eu;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

As vrea sa imi fac cont la fxpro , dar am o retinere: numarul de unitati minim de unitati tranzactionate pe un ordin care nu ma lasa sa imi fac un money management pentru suma minima de deschidere a contului.Probabil problema mea este comuna si altor persoane.Aveti idee daca in viitorul apropiat firma pe care o reprezentati v-a miscora numarul minim de unitati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.