Sari la conținut

FxPro


Stefan

Postări Recomandate

Buna seara.

As vrea sa imi fac cont la fxpro , dar am o retinere: numarul de unitati minim de unitati tranzactionate pe un ordin care nu ma lasa sa imi fac un money management pentru suma minima de deschidere a contului.Probabil problema mea este comuna si altor persoane.Aveti idee daca in viitorul apropiat firma pe care o reprezentati v-a miscora numarul minim de unitati?

Si eu am exact aceeasi problema, si sincer, nu vad de ce oferiti conturi de 100$, atata timp cat nu se poate tranzactiona decat 0.1 dintr-un lot standard minim... Este sinucidere curata pentru traderul care isi deschide cont la voi. In rest, toate bune. Sunt multe instrumente de tranzactionat, platforma merge cat se poate de ok, singura problema este cu numarul de loturi... Poate va razganditi pana la urma :P

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Buna seara,

 

Va inteleg foarte bine motivele de retinere dar din pacate la momentul actual nu avem astfel de perspective si nu pot sa va promit nimic pentru viitor. Suma minima care poate fi tranzactionata in acest moment este de 0.1 lot dar in cazul in care va fi posibil de creat micro-loturi o sa va informez prin intermediul acestui forum.

 

Numai Bine si Sarbatori Fericite.

 

 

Cu deosebita consideratie,

 

Echipa FxPro.ro

 

FxPro.ro

EuroOrient Securities & Financial Services Limited

____________________________________________________

Reglementată de Cyprus Securities and Exchange Commission (numărul de licenţă 078/07)

Adresa : 4 quai Papacino

06300 Nice, Franta

Tel: + 33 4 92 00 72 50, Fax: + 33 4 92 00 72 59,

Mail to: info@fxpro.ro

Web: www.EuroOrient.eu;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Forumisti,

 

Vreau sa va multumesc pentru interesul acordat companiei FxPro si pentru post-urile voastre, ne bucuram mult ca avem clienti si in Romania.

Am o intrebare pt. Dvs: daca tot aveti clienti si din Romania aveti cumva si un nr. de Tel: la care poate raspunde o persoana in limba Romana pentru diverse nelamuriri ? Nu toti stam stralucit cu engleza (cel putin eu nu ).

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Forumisti,

 

Vreau sa va multumesc pentru interesul acordat companiei FxPro si pentru post-urile voastre, ne bucuram mult ca avem clienti si in Romania.

Am o intrebare pt. Dvs: daca tot aveti clienti si din Romania aveti cumva si un nr. de Tel: la care poate raspunde o persoana in limba Romana pentru diverse nelamuriri ? Nu toti stam stralucit cu engleza (cel putin eu nu ).

Multumesc!

 

 

 

Da desigur, puteti apela la +334 92 00 72 50 si sa comunicati ca doriti sa fiti transferat spre un operator roman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate tranzactiona si cu 100$. Daca deschizi pozitie pe audusd folosesti cam 65% din cont pe o singura pozitie. Cu ajutorul lui Elliot intr-o perioada de flat trading pe tf 1h poti dubla contul in 24h daca mergi pe tandemul 5min/1min.

Totul depinde de cat de bine stapanesti Elliot.

 

Si ca dovada va atasez statementul all history a fostului meu cont de pe North Finance devenit cont real pe FxPro!

post-1363-1230061241_thumb.jpg

DetailedStatement.htm

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Santa a trecut si pe la fxpro, cu sacul plin de cadouri. Ne-a facut cadou un spread de 3 ori mai mare si un leverage de maxim 1:100

In zilele astea de 29, 30 decembrie cand nu exista Holiday Bank si volatilitatea este normala, fxpro ne trimite la plimbare... Vacanta fortata...

Bine ca avem conturi si la alti brokeri. Multumim Santa ca te gandesti si la zilele noastre de odihna. Ho ho ho!

post-1465-1230539843_thumb.png

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e mfx :P , dar mai sunt si alti brokeri care au ajuns pe la 9 pipsi spread-u ... dar asta e nimic pe langa ce a facut oanda ( cel mai drag mie broker ) pe platforma arata 1.5 spread si cand bag ordinul a fost pus la - 30 ( treizeci ) pipsi ( oi fi prins un moment aiurea... dar... nu era volatilitate deloc ) :D:D ... oricum suntem in sfintele sarbatori ... si nu pot sa ma supar pe nimeni ... mai ales ca Santa si strategia mi-a adus si mie pipsi destui pe langa cei ai brokerilor... Doar trebuia impartit sacul frateste de sarbatori jumi-JUMA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca Anul Nou sa inceapa cu "bine" FxPro ne da numai vesti "bune":

"We would like to inform you that starting from 02 of January 2009 Stop Limit levels for AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF, USDJPY will be set at 5 points. Maximum value of Spread for EURCHF and EURGBP will be set at 5 points.

Also we would like to pay your attention that to open a lock/hedge position you need to have Margin Level > 10 % on your trading account. With Margin Level < 10 % you are unable to open any new position.

You can find more detailed information on Company website: https://www.fxpro.com/cfdforex

 

Best Regards, Dealing Desk."

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de concurs - toata stima si respectul pentru stefan- ... dar... ca sa fiu un pic carcotas... mie mi-ar fi placut ca valoarea contului de tranzactionat sa fie egala cu valoarea celui mai mic premiu deoarece premiile sunt in conturi live pentru tranzactii FX :P ... dar am inteles ca este posibila si extragerea sumei respective catre domiciliul premiantului(ilor)... dar mai bine sa vorbim dupa concurs... ca va fi al naibi de dificil de luat un premiu :D ( pe linga abordarea unei strategii m-am pus la studiat si stelele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.