Sari la conținut

Cautare de indicatori


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

explicat pe larg, gasesti in "master the markets" (tom williams). explicat pe scurt, gasesti intr-un pdf pe care l-am postat in topicul cu indicatorul pentru volume - linkul catre postul respectiv este asta:

http://forum.vamist.ro/index.php?s=&sh...ost&p=13033

ca sa raspund la intrebarea ta, cum ne dam seama? faci un pas inapoi si te uiti la aspectul general al graficului. daca stii teoretic ce se intimpla in perioadele de acumulare/distributie, si mai ai si exemple (din carti sau de pe forumuri), atunci totul devine o chestiune de practica... depinde cit de repede faci corelatiile.

ce sa-ti mai zic altceva... scoate indicatorii si incearca sa analizezi timeframe-urile mari - de la h4 in sus. uita-te la grafice in urma pina gasesti corelatii solide cu elementele pe care le inveti.

 

Si aceste perioade de acumulare/distributie ale pretului perechii cum le-am putea identifica cat mai bine,Scrat?De preferat inainte sa intrii in pozitie si sa te loveasca reversalul.....Cred ca raspunsul la ACEASTA intrebare face toti banii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Fratilor am ajuns la urmatoarea concluzie: indicatorii nu indica, ei ne spun ce s-a intamplat, deci ar trebui sa ii numim: povestitori nu indicatori.

 

Welcome to forex world, mate :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.