Sari la conținut

Grupul RomaniaFreesignals


tiandrei

Postări Recomandate

@semnalemincinoase :tongue: (mincinoase ca nu-s free si nu numai pfffffffff)

 

"In astfel de operatiuni, cei care intentioneaza sa faca noi victime pot fi recunoscuti dupa faptul ca promit castiguri uriase, facute in urma investitiei unor sume mici de bani. Acestia aduc argumentul ca daca oferiti o suma mai mare, sumele castigate in urma "investitiei" cresc exponential. "

 

acest pasaj este luat din revista capital si il gasiti AICI(ma refer la restul ca semnalemincinoase site el ce face si despre ce este vorba :) no offence )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Fratilor. Va rog cititi bine. Am vorbit despre 2 lucruri complet diferite.

 

Pentru tradingul meu care il fac dupa cum ma taie capul folosesc stop loss de 30 de pip's si nu folosesc take profit. Eu imi iau pentru un trade deal meu intre 50 si 100 pipsi.

Graficul dupa care iau tradeurile nu arata exact asa ca pozele postate. Folosesc indicatori si am liniile trasaste frumos.

 

Semnalele sunt ceva cu totul diferit. Semnalele au un TP de 20pipsi, Un trailing stop de 5 si no stop loss. That is all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate. Ai incercat vreun semnal si ai pierdut bani? de unde stii tu ca sunt pacaliti oameni?

 

Nimeni nu sia pierdut banii...nimeni nu a incercat aceste semnale. Nimeni nu a fost pacalit. Va rog stergeti acest thread..and i wish you a happylife.

 

Si ca informatie....primul post facut pe acest site..sub id ul ti.andrei a fost f de mama ( facere de bine) ....cam asta a fost si acum...crearea acestui site.

 

Nu stau eu in banii primiti din educatia traderilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce eu am spus ca se ofera perioada demo.... Semnale gratuite care sa le testati pe un cont demo sa va convingeti daca este teapa sau nu....de ce toti sustineti ca este o escrocherie??

 

Persoanele care au sarit repede cu comenturi negative... Se intelege de la sine ce fel de traderi sunteti voi...din moment ce sunteti atat de socati de aceste rezultate (20-70%/luna) . Daca voua vi se pare greu sa credeti ca cineva are profit intre 20 si 70% pe luna...voi ce mai cautati in Forex?

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa explic motivul pentru care nu se foloseste Stop Loss.

Pozele postate de catre mine....cu tradurile mele personale. ( nu au nimic dea face cu aceste semnale) au fost ca dovada ca pretul respecta anumite zone were price meets demand...were the market sentiment changes.

 

De multe ori pretul se opreste la aceste zone...o ia in directia opusa...si revine sa testeze aceasta zona.

Expertul folosit monitorizeaza toate perechiile si asteapta ca pretul sa atinga o astfel de zona.

 

Se foloseste 2% din cont. Asta inseamna ca pretul se loveste de o anumita zona..si are room to move 500 de pipsi . miscarea negativa cea mai mare a fost undeva la 200 de pipsi..si pretul a revenit unde trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.