Sari la conținut

Postări Recomandate

Oltciter cate tranzactii se poate face intr-o luna, numai urmarind Daily si Weekly ?

 

Depinde cate perechi urmaresti. Uzual eu urmaresc peste 25 de perechi! Deci minim poti face cel putin 1 tranzactie de pereche lunar. Maxim - depinde de luna , de evolutzia pretzului.Daca prinzi un trend daily bun prin piramidare la h4 sau h1 poti face si 4-5 tranzactii cu potential mare (100-150 pips de tranzactie) pe o coborare sau urcare daily!

Parerea mea este ca pui problema gresit. Intrebarea este cate tranzactii pozitive poti face lunar!Procentul trebuie sa fie de peste 80%. Iar targetul trebuie sa fie 100%.

 

Later edit: m-am exprimat gresit :"Targetul trebuie sa fie 100% tranzactii pozitive"

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Studentii" mai avansati! Viadutz, tandrei, vakalblack2! Ati prins setupul pe lira?

Daca nu, atentie la bara h4 care se formeaza cu finalizare la ora 16:00. Ochii cat sarmaua pe price action!:biggrin:

 

ce pereche: lira/?

 

GBPUSD - prescurtat se mai numeste si lira!

EURUSD - euro

NZDUSD - kiwi

AUDUSD - aussie

USDCAD -canadian

USDCHF - franc

USDJPY - yen

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Studentii" mai avansati! Viadutz, tandrei, vakalblack2! Ati prins setupul pe lira?

Daca nu, atentie la bara h4 care se formeaza cu finalizare la ora 16:00. Ochii cat sarmaua pe price action!:biggrin:

 

ce pereche: lira/?

 

Cum justifici semnalul ca sa ma prind si eu: Bearrish outsde bar posibil setup short?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

"Studentii" mai avansati! Viadutz, tandrei, vakalblack2! Ati prins setupul pe lira?

Daca nu, atentie la bara h4 care se formeaza cu finalizare la ora 16:00. Ochii cat sarmaua pe price action!:biggrin:

 

ce pereche: lira/?

 

Cum justifici semnalul ca sa ma prind si eu: Bearrish outsde bar posibil setup short?

 

Exact! Si este pe directia trendului major daily! Deci mari sanse de reusita!

 

Setupul premergator a fost pe h1. De aceea am intrebat pe cei 3 daca au prins setupul! De altfel l-am postat ceva mai sus!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

"Studentii" mai avansati! Viadutz, tandrei, vakalblack2! Ati prins setupul pe lira?

Daca nu, atentie la bara h4 care se formeaza cu finalizare la ora 16:00. Ochii cat sarmaua pe price action!:biggrin:

 

ce pereche: lira/?

 

GBPUSD - prescurtat se mai numeste si lira!

EURUSD - euro

NZDUSD - kiwi

AUDUSD - aussie

USDCAD -canadian

USDCHF - franc

USDJPY - yen

 

La USD/CAD i se spune Loonie, de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.