Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 22 votes

Clipuri forex

• Please log in to reply
2617 replies to this topic

#61 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 03 August 2009 - 06:05 PM

Puteti sa imi urmariti tranzactiile pe interbank fx pe contul: 2391730 si parola de investitor: 0feqreu.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#62 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 03 August 2009 - 06:32 PM

Decamdata setupul format la eurjpy s-a stricat si vom astepta alt setup pentru o viitoare corectie.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

#63 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008

Posted 03 August 2009 - 06:39 PM

Vom pune pun stop sell sub nasul pinbarului la 137.12 cu sl la 137.58 tp 136

EurJpy30min4.PNG

Edited by dirzuandreiovidiu, 03 August 2009 - 06:42 PM.

• 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

#64 Criodi

Criodi

Forexist activ

• Moderators
  • PipPipPipPipPip
  • 499 posts

Posted 08 August 2009 - 01:00 AM

Ce parere aveti de pinbarul de pe gbp/usd weekly ? Pretul s-a retras puternic din 1.7000, ppz weekly destul de puternic, ca urmare a deciziilor luate de BoE joi si a raporturlor pozitive venite dinspre sua vineri. Momentan pretul este intr-o fosta zona de rezistenta intre 1.6700 si 1.6600 zona ce acum s-ar putea transforma in suport...Ce credeti ? merita luata aceasta pozitie ? si daca da care ar fi cele mai apropiate zone de suport ?

GBP/USD weekly
Untitled_1.jpg
  • 0

Project Mayhem. Organized Chaos. The Bureaucracy of Anarchy. Support groups. Sort of.

#65 viadutz

viadutz

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 116 posts
  • Broker curent interbankFX
  • Strategie/tehnica folosita PPZ, price action, clustere fibo

Posted 08 August 2009 - 11:36 AM

Foarte bine observat PB-ul.
Are toate ingredientele unui setup de clasa A:
1. are nasul in PPZ-ul montly.(nu este nevoie sa explic cat de important este acest lucru)
2. PPZ-ul este in confluenta cu 50% fibo (repezinta corectiva care se observa f bine pe weekly)
3. observam si o divergenta bearish clasica, superba, pe weekly
pe langa pozitionare, forma PB-lui este f buna:
1. un nas lung
2. corpul PB-lui este sub closeul barei anterioare.

Nu vreau sa anticipez, cu toate ca imi place la nebunie, dar cred in finalizarea corectievei si inceperea unei noi impulsive pe tf-ul weekly, ce va forma un LL (lower low)

week-end placut :D

Ce parere aveti de pinbarul de pe gbp/usd weekly ? Pretul s-a retras puternic din 1.7000, ppz weekly destul de puternic, ca urmare a deciziilor luate de BoE joi si a raporturlor pozitive venite dinspre sua vineri. Momentan pretul este intr-o fosta zona de rezistenta intre 1.6700 si 1.6600 zona ce acum s-ar putea transforma in suport...Ce credeti ? merita luata aceasta pozitie ? si daca da care ar fi cele mai apropiate zone de suport ?

GBP/USD weekly
Untitled_1.jpg

• 0

#66 viadutz

viadutz

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 116 posts
  • Broker curent interbankFX
  • Strategie/tehnica folosita PPZ, price action, clustere fibo

Posted 08 August 2009 - 11:39 AM

Astept cu nerabdare si parerea lui oltciter, care a promis zilele astea un nou filmulet cu analiza de sfarsit de saptamana, dupa cum ne-am obisnuit, de altfel.
  • 0

#67 oltciter

oltciter

Big Shark

• Members
  • 2362 posts

Posted 08 August 2009 - 12:34 PM

Clip32 "Analiza tehnica saptamnala si nu numai" este disponibil in :

ftp://92.87.4.152 vizualizare si downloadare exclusiv prin Firefox
user = vizitator
parola = a1b2c3d4

Din pacate ftp-ul ftp.xtreemhost iar nu functioneaza.
Va voi anuantza daca devine iar activ.
Atasez si statementul contului meu de concurs la Bulbrokers -STS

Ai sesizat foarte bine pinbarul Valdut.
Si asa cum am promis ma tin de cuvant. Aveti de descarcat un film de 1h si 50 min! Are aproape 200 Mb.
Deci , spor la download!
Bafta la pipsi ! :D

Attached Thumbnails

• DetailedStatement.gif

Attached Files

• 0

mini.jpg

mini.jpg

#68 oltciter

oltciter

Big Shark

• Members
  • 2362 posts

Posted 08 August 2009 - 01:18 PM

Am pus si varianta lunga a clipului 32 in ftp-ul urmator:

ftp://92.87.4.152 vizualizare si downloadare exclusiv prin Firefox
user = vizitator
parola = a1b2c3d4

Nu uitati sa descarcati ambele fisiere denumite "clip32". Unul este clipul propriuzis iar celelat mic de 4k este fisierul care comanda deschiderea clipului in broserul firefox.

Bafta!

Later edit : Am introdus si folderul My videos in ftp unde sunt variantele lungi ale clipurilor!

Edited by oltciter, 08 August 2009 - 01:59 PM.

• 0

mini.jpg

mini.jpg

#69 Criodi

Criodi

Forexist activ

• Moderators
  • PipPipPipPipPip
  • 499 posts

Posted 08 August 2009 - 02:49 PM

@viadutz

"Nu vreau sa anticipez, cu toate ca imi place la nebunie, dar cred in finalizarea corectievei si inceperea unei noi impulsive pe tf-ul weekly, ce va forma un LL (lower low)"

Eu personal anticipez o alta miscare pe termen lung... Cred ca acest pinbar weekly poate semnaliza cel mult inceperea unei corective pe trendul up weekly, insa inceperea unei noi impulsive pe termen lung care sa formeze un LL undeva sub 1.35 mi se pare putin probabila. Momentan momentumul down al GBP/USD se datoreaza deciziei BoE de a mai creea vreo 50 miliarde de lire "out of thin air" cum se zice... Evident ca acest lucru devalorizeaza moneda pe termen scurt sau mediu, dar nu cred ca poate oferi destul avant incat lira sa se prabuseasca in halul asta. Pana la urma acesti bani care devalorizeaza moneda sunt destinati imbunatatirii economiei, ceea ce nu poate duce decat la o revenire a lirei... Pe termen lung economia angliei si deciziile bancii nationale engleze vor fi cele care vor afecta cursul si nu felul in care se prezinta graficele noastre... Parerea mea :D
  • 0

Project Mayhem. Organized Chaos. The Bureaucracy of Anarchy. Support groups. Sort of.

#70 oltciter

oltciter

Big Shark

• Members
  • 2362 posts

Posted 08 August 2009 - 03:18 PM

Acum am vazut ca e si cel pe bucati, my bad. :D

OK!Data viitoare o sa ma limitez la 1h de clip pentru ca ocupa prea mult spatiu. Varianta pe bucati e mai buna pentru ca in caz de intrerupere din motive diverse poti relua downloadul de unde ai ramas. Linia mea nu are decat 2Mb si uplodul pe total banda nu poate depasi 32k .In momentul de fatza am 3 utilizatori care descarca si care impart o banda de 32k, deci viteza de download este mica. Poate o sa ajung si vremurile in care o sa-mi bag o line de net prin satelit cu banda de 6Gb (200 euro /luna abonamentul)

Bafta!
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.