Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

Caut broker pentru cont real

• Please log in to reply
116 replies to this topic

#111 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Saxo Bank si Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita risk/reward ratio progresiv, piramidare

Posted 26 May 2012 - 10:41 AM

stie cineva cum ii zice la siteul ala unde se afiseaza statementuri?
  • 0

#112 acata

acata

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

• Tranzactionez din 2003
  • Strategie/tehnica folosita scalping

Posted 26 May 2012 - 11:23 AM

MT4i
Nu recomand DFMarkets mau trecut pe dealing desk dupa 3 zile de scalping mau dus in execution speed 5000 ms la fel ca si IBFX AU
Deja am retras banii de la ei
website-ul pt statement-uri este mt4i
http://www.mt4i.com/...acata2003/stats live la DFMArkets
Imi deschid la LMAX am negociat cu ei rebate si asta cred ca este ultimul broker mt4 care il mai incerc in caz contrar ma duc la Dukascopy sunt cei mai buni in materie de executie dar sunt si mai scumpi cu 30% daca ai sume mici pana in 20K.
  • 0

#113 focuscsv

focuscsv

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 26 May 2012 - 02:37 PM

stie cineva cum ii zice la siteul ala unde se afiseaza statementuri?

E posibil asa sa postezi aici!:http://www.myfxbook....-scalping/11446
  • 0

#114 ZEN

ZEN

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 07 June 2012 - 07:15 AM

Domnule Daedalus, vreau sa va avertizez inainte de a a va deschide un cont live. Nu conteaza ce scrie brokerul la el pe site ci conteaza conditiile si contractul dintre dvoastra si broker care reglementeaza din punct de vedere juridic relatia dintre d-voastra si broker.. Daca veti citi cu atentie aceste contracte (agreements sau terms and conditions, etc) veti vedea ca mojoritatea brokerilor sunt abuzivi si ca, in general, isi rezerva dreptul, de cele mai multe ori fara o instiintare prealabila a traderului, sa anuleze tranzactiile si profitul rezultat, sa refuze ordinele de tranzactionare si sa se foloseasca de banii d-voastra asa cum doresc ei. Am citit aceste contracte la mai mult de 50 de brokeri si ele sunt in general standardizate. Am citit atat contractele si condiile unor brokeri low-cost cat si a unor brokeri mai seriosi si toti au aceste clauze abuzive in contracte. Trebuie sa fiti atent la aceste clauze si sa cautati un broker mai putin abuziv.
Atentie, multi brokeri pretind ca ofera segregated account pentru banii clientilor dar in contract se afirma ca banii pot fi tinuti impreuna cu banii companiei si ca pot fi folositi in mod discretionar si chiar mutati dintr-un cont al unui client in altul.

Toate cele bune!
  • 0

#115 livium

livium

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 109 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Strategie/tehnica folosita S/R, divergente, PA,

Posted 07 June 2012 - 07:41 AM

Eu ma gandesc sa intru live pe forex, prin tradeville!!! Ce ziceti de ei?
  • 0

#116 danpav86

danpav86

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent TD Ameritrade
  • Strategie/tehnica folosita Traders Trick Entry

Posted 07 June 2012 - 08:01 AM

Eu ma gandesc sa intru live pe forex, prin tradeville!!! Ce ziceti de ei?

Nu-mi place platforma lor; in rest, s-ar putea sa fie in regula. Din cate stiam ei ofera doar balanta in RON si nici asta nu-mi place.
  • 0

#117 mql4you

mql4you

Forexist activ

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 25 August 2012 - 11:24 AM

Caut broker cu MT5 pentru real, cine are experienta pe real cu MT5, va rog sa povestiti aici :)
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.