Sari la conținut

EUR/CHF


oltciter

Postări Recomandate

  • 1 lună mai târziu...
  • 5 săptămâni mai târziu...

A avut cineva poziții pe EUR/CHF astăzi?

 

Da,si daca se adevereste zvonul cum ca SNB ar vrea sa ridice plafonul la 1.3000 sau chiar 1.4000 atunci voi fi posesorul unei tranzactii super ............ pe demo desigur Posted Image

post-3851-0-31798800-1317893127_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Hehe, sa vezi haz de necaz.

Intrasem ieri long pe EURCHF, ca era la un nivel tehnic destul de bun, daduse si semnale de iesire din acel range dimineata, facuse si retracement. Am iesit cu vreo 10 min inainte de acel avans de 80 de pipsi din cauza ca aveam expunerea prea mare si mi-am blestemat zilele 3 ore.

 

Dar sigur as fi stat cu pozitia azi dimineata in speranta ca recentreaza aia pragul.

 

Acu zic ce noroc ca am iesit ieri ca prostul. Poate mai si piramidam pe volatilitatea de dimineata, mi-o luam cu pierderea maxima asteptata azi.

 

post-4921-0-36507700-1323964585_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

EUR/CHF, Weekly View(16-20.01),4hours Chart-

 

 

Eur/Chf is Extremely Oversold on 1H,4H and Daily charts.It has found support at 1,206(Last week S3) getting closer to 1,20 Minimum Level.Seems like everybody is expecting a SNB intervention that is delayed by the S&P Downgrades, CHF remaining a Safe-Heaven for Investors.

 

 

- Bullish Probability ay come as a surprise to break 1,2098(downtrendline confluence with last week S2) and reach 1,2125(last week S1) and 1,2161(Weekly Pivot confluence with 100SMa).Further 1,225(Monthly Pivot, weekly R3 and 200SMA).

 

 

- Downside Price cannot go lower than 1,20(For Now).

 

To Your Success,

 

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.