Sari la conținut

Contul Meu


pipsarul

Postări Recomandate

OK ! Concentraza-te pe lucrurile bune pe care le-ai facut in ultima perioada si aplica-le de aici inainte.

 

Multi oameni se concentraza spre suferinta (greseli, defecte) si prea putin spre satisfactie (placere). De aceea le merge nasol.

 

Vezi cartea "Descopera Forta din Tine" de Anthony Robbins la librariile on-line costa 25 lei +10 lei curierul.

 

Salut

Sa stii ca am facut exact inversul a ceea ce m-ai sfatuit

Mai toate intrarile din saptamina asta au fost proaste, gresite si nu cu ghinion

Sfatul e bun dar mai trebuie cineva sa-l si urmeze.Pauza asta de sarbatori e numai buna sa ma linistesc putin.Prea m-a condus lacomia in ultimele zile, ceva de genul...daca tot am ajuns pe profit ia sa le arat eu la baieti ce tare-s si am supralicitat.

Putina umilinta nu strica in trading.Si cred ca asta-i concluzia cea mai importanta ce am tras-o anul asta

Sarbatori fericite!

post-3998-126177875499_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Nimic deosebit in prima saptamina din an.

De fapt de 3 saptamini nu-s in stare sa mai cistig,un ping pong fara noima.

Saptamina asta insa mi s-a parut cea mai grea de luni de zile.

De luni alta poveste

Inca o data an nou fericit la toata lumea si multi pipsi in conturi!

 

post-3998-126298932455_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Greseala la final de saptamina.Intrare proasta long pe eurjpy dupa care am facut medie in pasi marunti.

Am incalcat una din reguli, am pierdut

De o luna nu prea reusesc sa fac mare lucru.Poate saptamina viitoare va fi mai profitabila

post-3998-126359039982_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

O saptamina in care cred ca am facut aproape toate greselile posibile.Ma bucur ca am scapat doar cu atit.

Din pacate mai am un dax long deschis pe o mica specula, initial intrat in profit dar neasigurat evident, o pierdere nemarcata de 40 eur.Luni dimineata o sa-l rezolv si pe ala.

Sint doua luni de cind lucrez prost, m-am invirtit in jurul sumei de 1700 pina am rupt in jos.

Concluzia e dureroasa.

Dupa atita timp n-am reusit sa invat sa-mi respect regulile care m-au ajutat sa recuperez pierderea initiala si sa-mi protejez contul.

 

Luni alta saptamina, alta poveste.

 

post-3998-126419729985_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

O saptamina in care cred ca am facut aproape toate greselile posibile.Ma bucur ca am scapat doar cu atit.

Din pacate mai am un dax long deschis pe o mica specula, initial intrat in profit dar neasigurat evident, o pierdere nemarcata de 40 eur.Luni dimineata o sa-l rezolv si pe ala.

Sint doua luni de cind lucrez prost, m-am invirtit in jurul sumei de 1700 pina am rupt in jos.

Concluzia e dureroasa.

Dupa atita timp n-am reusit sa invat sa-mi respect regulile care m-au ajutat sa recuperez pierderea initiala si sa-mi protejez contul.

 

Luni alta saptamina, alta poveste.

 

post-3998-126419729985_thumb.png

 

Totul depinde de tine, pana la urma. Desi ai riscat enorm pana ai ajuns la suma initiala, daca nu ma insel, ar fi pacat sa o dai in bara iar. Acum e o sansa buna sa faci money management riguros. Ce zici de 1, 2% din cont pe zi?

Ai putea face asta, si contul tau nu va mai face incursiuni asa abrupte inspre sud, doar inspre nord.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am zis sa mai schimb ceva si sa pun si o tranzactie, una nereusita

Un long pe eurjpy deschis noaptea.Apropo asta cu statul noaptea e o alta prostie pe care o faceam, am renuntat.

Deci, deschis noaptea inainte de stiri pe o speranta, ca poate vin date proaste la japonezi.

 

post-3998-126480503864_thumb.jpg

 

Ca urmare dupa inca un long eurusd nereusit, intrare la ciupeala, contul arata asa

 

post-3998-126480403908_thumb.png

 

Pentru novicii in piata forex, desi am zis ca nu dau sfaturi, o sa incalc si regula asta

Ideea ar fi ca daca tot ti-ai stabilit un set de reguli care functioneaza, care genereaza tranzactii profitabile atunci respecta-ti regulile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ultimele 2 zile au fost de la agonie la extaz

Am pierdut mult pentru ca am vrut sa speculez citiva pipsi , fara stop loss si am revenit pe trading agresiv, cu cantitati majorate.

Gresit evident pentru ca se putea termina si mai rau

Sint multumit ca am recuperat.

In weekend o sa recitesc “Trading for a living”

Contul meu…

 

post-3998-126540908988_thumb.png

 

p.s.

a trecut aproape un an de cind fac trading real si repet aceleasi greseli

practic se poate spune ca imi bat joc de mine, de timpul si banii mei

naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ultimele 2 zile au fost de la agonie la extaz

Am pierdut mult pentru ca am vrut sa speculez citiva pipsi , fara stop loss si am revenit pe trading agresiv, cu cantitati majorate.

Gresit evident pentru ca se putea termina si mai rau

Sint multumit ca am recuperat.

In weekend o sa recitesc “Trading for a living”

Contul meu…

 

post-3998-126540908988_thumb.png

 

p.s.

a trecut aproape un an de cind fac trading real si repet aceleasi greseli

practic se poate spune ca imi bat joc de mine, de timpul si banii mei

naspa

 

Ce ai luat in considerare cand ai intrat la speculat cativa pips? Tine minte, te ocupi intai de pierderi, sa le reduci cat se poate de mult. Daca ar fi 0 ar fi excelent. Apoi, castigurile, maximizate.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.