Sari la conținut

Contul Meu


pipsarul

Postări Recomandate

Cred ca nu dai cu banul... :biggrin:

 

nu dau cu banul, cu toate ca ar fi o idee mai buna decat studiul pietei.

uite cum fac: doar eur/usd, deschid pozitia cand graficul e in urcare. doar short ca trendul down. daca prind varful valului e bine. TP 22 si SL 333. in general fac 2-3 pe zi. niciodata 2 pozitii deschise(asta m-a lovit tare mai demult). am stat 5 zile cu o pozitie care a mers invers, dar a fost TP pana la urma.

nu va recomand sa faceti cum fac eu. sunt incepator si asta am inteles eu din analiza pierderilor anterioare. dar se verifica un proverb evreiesc:

decat odata si mult, mai bine putin dar mereu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

E momentul ala in care majoritatea celor care citesc topicul asta si au dat sfaturi isi primesc partea de "ti-am zis eu".

Le multumesc pentru tot, asa cum am meritat laudele merit si criticile.

Am trecut de rusinea initiala a looserului si m-am hotarit sa merg mai departe.

Ar fi o lasitate sa las suspendat "experimentul" asta, sa nu mai postez.Macar pentru puterea exemplului.

O chestie noua e hotarirea sa nu mai bat cimpii saptaminal cu greselile sau psihologia forexistului.

E suficient ca ce-i interesati de forex,mai ales pentru incepatori sa vada in miscarile grafice cit de bine sau dezastruos poate sa mearga.

Cum zicea cineva cu ceva timp in urma , se pare ca-s mai preocupat sa filozofez decit sa invat sa tranzactionez ca un profesionist.Partial avea dreptate.

 

Contul meu....

 

post-3998-126726395142_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este topicul meu , dar tinand cont de titlul topicului am indraznit sa postez aici , o fac pentru mine si nu astept nici un comentariu .

Cred ca este cazul sa recunosc ca am si eu o problema .

Am deschis si eu un cont , fara a sti mare lucru despre forex , si asta ma costat spargerea contului de vreo 4 ori .

Am descoperit apoi forumul vamist cu oamenii sai minunati de la care am multe de invatat .

Am incredere ca cu cele invatate de aici sunt capabil sa construiesc un cont si am mai intrat cu 100 € .

 

Apreciez spiritul constructiv al forumului si al OAMENILOR care participa la el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este topicul meu , dar tinand cont de titlul topicului am indraznit sa postez aici , o fac pentru mine si nu astept nici un comentariu .

Cred ca este cazul sa recunosc ca am si eu o problema .

Am deschis si eu un cont , fara a sti mare lucru despre forex , si asta ma costat spargerea contului de vreo 4 ori .

Am descoperit apoi forumul vamist cu oamenii sai minunati de la care am multe de invatat .

Am incredere ca cu cele invatate de aici sunt capabil sa construiesc un cont si am mai intrat cu 100 € .

 

Apreciez spiritul constructiv al forumului si al OAMENILOR care participa la el .

 

Poti posta un topic nou in care sa iti prezinti tehnica ta de trading sau sa te incadrezi intr-unul din cele existente daca folosesti vreuna comuna cu noi.

E un prim pas ca ai afirmat asta, esti pe drumul cel bun.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.