Sari la conținut

Incepator Forex - Forexcenter.ro si 24option


merlinboy

Postări Recomandate

apropo de articolul din Money express cu personajul Andrei M (de 30 ani, sac!!!) care se duce la Hong Kong sa schimbe 50000 eur, la caseria bancii, muhahahaha ...auzi la ei: „Până a numărat casieriţa banii şi până a făcut documentele au trecut cam 20 de minute..." Ala se duce la Hong Kong, ca la piata la Obor cu banii in mana, muhahaha ... :P comentariile sunt de prisos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Maria, o vânzătoare, a adus luna trecută 3.500 de euro tranzacţionând cu Forex“ – este textul unei reclame pe care cu siguranţă aţi văzut‑o pe Internet în ultima periodă". :P

 

Eu ma amuzam intr-un timp cand vazusem intr-o brosura parca, faptul ca poti sa faci bani "la apasarea simpla a unui taste".

 

Doar nu vor pune un motto de genul: "Taste the bitterness. Trade Forex." sau "You have the chance to lose all your account in just 5 minutes. Try now."

 

Cu ce nu am fost de acord din textul acela si care cred ca nu trebuie "interpretat" este: "Fiecare eveniment politic sau economic, fiecare întâlnire la nivel înalt pot avea un impact asupra cursului. Publicarea unor indicatori precum inflaţia, PIB‑ul, şomajul poate produce fluctuaţii majore. Orice trader profesionist trebuie să înveţe să le interpreteze."

 

Uneori ma gandesc ca partea cu aducerea analizei fundamentale in Forex, are de-a face cu a complica lucrurile si mai mult si de a fi in dezavantajul trader-ilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori ma gandesc ca partea cu aducerea analizei fundamentale in Forex, are de-a face cu a complica lucrurile si mai mult si de a fi in dezavantajul trader-ilor.

 

Consider ca alb/negru sunt notiuni didactice sau pentru a explica teroia, dar realitatea este de obicei gri. Ca atare, mie de exemplu, AF imi da directia generala groso modo, iar AT imi da "precizia" intrarilor/iesirilor.

Cele doua aspecte AT, AF sunt atat de vaste incat ar trebui sa facem un congres national sa le dezbatem si tot nu am ajunge la un punct comun. Ideea este ca fiecare le foloseste cum poate, cand poate si ...cu cine poate, muhaha ...

2) Din punct de vedere al energiei si al efortului, AF necestia de ars calorii mai multe, surse mai multe de informare, interpretare, citit, analize complexe ...

AT este mai easy, fiind simplificata si de utilizarea indicatorilor, ... pana la urma omul (traderul, din el, muhaha ...) se duce acolo unde ii este mai usor.

Repet si inchei, este alegerea fiecaruia ce foloseste (AT, AF) si in ce %, ... de aceea unii dau buy iar altii sell, ... si pana la urma pierd toti, muhahaha ...(pentru a 3-a oara si gata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

daca vrei sa ai parte de brokeri de incredere incearca la forex 24 . Ei folosesc o banca din Elvetia si au analisti buni . daca vrei sa iti recomand eu brokeri de acolo poti sa imi dai numarul si iti fac eu legatura cu brokerul meu

 

 

ai grija cu ce companii iti incepi tranzactionarea

 

Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi chiar nu aveti nici cea mai mica idee despre cum sa faci bani pe forex .

 

din acest motiv america face lucrul asta de foarte multi ani .

 

 

ca si client tu nu trebuie sa te apuci sa inveti forexul . pentru asta exista casele de brokeraj .

 

cum sa zici ca vrei intai sa inveti forex dupa care te apuci si de bagat bani :) , cand in forex cel mai importat lucru este timpul .

 

 

si voi chiar credeti ca o casa de brokeraj care are suma minima de 100 - 500 de euro 1000 de euro :) este una serioasa ?

 

daca voi faceti afaceri la nivel mondial cu 200 de euro ...

 

Succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi chiar nu aveti nici cea mai mica idee despre cum sa faci bani pe forex .

 

din acest motiv america face lucrul asta de foarte multi ani .

 

 

ca si client tu nu trebuie sa te apuci sa inveti forexul . pentru asta exista casele de brokeraj .

 

cum sa zici ca vrei intai sa inveti forex dupa care te apuci si de bagat bani Posted Image) , cand in forex cel mai importat lucru este timpul .

 

 

si voi chiar credeti ca o casa de brokeraj care are suma minima de 100 - 500 de euro 1000 de euro Posted Image) este una serioasa ?

 

daca voi faceti afaceri la nivel mondial cu 200 de euro ...

 

Succes Posted Image)

 

Ding, ding, ding, ding! YOU WIN!!! Cel mai stupid comentariu pe care l-am citit vreodata pe un forum forex! :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Stiu despre ce vorbiti, dar vreau sa pun accent pe o platforma diferita de toate pe le-am vazut pana acum din toate punctele de vedere.

Dupa ce am investit in alte platforme, mi-au pierdut banii si nu au mai vrut sa auda de mine. Am intalnit in sfarsit platforma care se ridica la nivelul asteptarilor mele.

Pe langa serviciul clienti impecabil, profitul e unul constant. Spre deosebire de ceilalti, momentul in care vreau sa retrag o suma de bani chiar reusesc sa fac asta!

Recomand tuturor oamenilor care doresc sa inceapa sa tranzactioneze online sa isi deschida gratuit conturi pe www.eurotrader.it.

Nu conteaza daca au sau nu experienta, vor avea parte numai de surprize placute.

Daca aveti intrebari, contactati-ma! tranzactionez de ceva timp si va pot da mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu despre ce vorbiti, dar vreau sa pun accent pe o platforma diferita de toate pe le-am vazut pana acum din toate punctele de vedere.

Dupa ce am investit in alte platforme, mi-au pierdut banii si nu au mai vrut sa auda de mine. Am intalnit in sfarsit platforma care se ridica la nivelul asteptarilor mele.

Pe langa serviciul clienti impecabil, profitul e unul constant. Spre deosebire de ceilalti, momentul in care vreau sa retrag o suma de bani chiar reusesc sa fac asta!

Recomand tuturor oamenilor care doresc sa inceapa sa tranzactioneze online sa isi deschida gratuit conturi pe www.eurotrader.it.

Nu conteaza daca au sau nu experienta, vor avea parte numai de surprize placute.

Daca aveti intrebari, contactati-ma! tranzactionez de ceva timp si va pot da mai multe detalii

 

Ce legatura are platforma cu profitul? Abilitatea ta de a da "timing" pietei, in special la optiuni, poate genera profit sau ba. Nu platforma.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.