Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

Caut trader cu experienta.

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#11 wolf34

wolf34

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 490 posts
  • Broker curent orice broker de top
  • Strategie/tehnica folosita NeoWaves

Posted 09 December 2011 - 02:31 PM

@ Robertino
O vad buna si o vad pe conturarea unui trend ascendent la eur\usd si la gbp\usd , asta inseamna multe tranzactii de buy , dar mai depinde si de terminarea acestei saptamani.Tehnic vorbind saptamana asta piata a stat mai mult in miscare laterala deci saptamana viitoare ar trebui sa miste , fiindca daca este la intoarcerea unui trend intermediar impotriva trendului major trebuie deja sa inceapa o reactie.
Daca vrei sa-ti imbunatatesc sistemul de tranzactionare arata-mi un grafic de analiza si explica-mi in ce baza intri in tranzactie , daca o sa pot o sa-ti dau cateva sugestii care o sa te ajute , ai mult curaj si asta imi place , o sa te ajut cu cea mai mare placere.
Vad ca vrei cu orice pret sa bati acesta bariera , daca vrei cu adevarat o sa reusesti.
Asa ca daca te hotarasti mult succes!!!
  • 0

#12 Robertino

Robertino

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 09 December 2011 - 03:44 PM

http://picz.ro/pictu...0bd60342a7a.jpg

Nu stiu cat de clar se vede, am deschis fibo iar linia intrerupta rosie e de pe Weekly si portocalie intrerupta e de pe daily.

Roz... M30, H1

Unde e semnul rosu, crucea, planuiam sell, am 50pct pana la nivelul rosu(weekly).
  • 0

#13 wolf34

wolf34

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 09 December 2011 - 03:49 PM

@Rbertino

Dute la topicul ,, EUR\USD 2011 ,, si uita-te la grafic pe H1 apoi suna-ma pe nr .0735673434 si o sa discutam mai clar ca sa te ajut sa obtii un frafic mult mai clar
ok
  • 0

#14 wolf34

wolf34

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 09 December 2011 - 04:03 PM

In primul rand nu stiu ce vrei sa masori ci Fibo care directie?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.