Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

Price action - the holy grail

price action strategii forex forex suport si rezistenta break out strategy forex system idicatori

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#11 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 01 July 2012 - 11:38 AM

Salut AdrianBc!
da-mi te rog un link sau ceva cu scalperul de care vorbesti, sunt curios de modul lui de lucru. Merci!

E ok strategia ta. Persevereaza si nu te lasa!

la profilul lui gasesti mai multe inregistrari.

Edited by AdrianBc, 01 July 2012 - 11:39 AM.

• 0

112ze.png

#12 wapisro

wapisro

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent iforex
  • Strategie/tehnica folosita dupa capul meu

Posted 01 July 2012 - 08:48 PM

Salutare
scuze ca ajung iarasi la inceputul acestui topic, poate sa imi spuna si mie cineva cum pot face rost de renko charts?
Merge cumva cu meta trader 4?
Multumesc
  • 0

#13 insomniac

insomniac

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 02 July 2012 - 07:30 AM

Strategia scalperului ar merge mai bine la deschiderea pietei din US mai ales ca tranzactioneaza mini dow.In mod normal ar trebui sa mearga si pe eurusd dar cred ca totusi e mai ok dow,se misca ceva mai bine.Dupa deschiderea US cand prinde o directie,se duce pe ea pana la inchidere.
  • 0

#14 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 02 July 2012 - 01:43 PM

Salutare
scuze ca ajung iarasi la inceputul acestui topic, poate sa imi spuna si mie cineva cum pot face rost de renko charts?
Merge cumva cu meta trader 4?
Multumesc

Da merge pe mt 4.Mai jos ai un tutorial de setare pentru mt4

click aici

Edited by AdrianBc, 02 July 2012 - 01:44 PM.

• 0

112ze.png

#15 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 28 July 2012 - 10:58 AM

Am atasat un tutorial pentru price action scaliping.E strategia folosita de tipul de mai jos si cea de care vorbeam in prima postare.

http://www.mediafire.com/?ilgsdn8rrsw9pxb

succes!
  • 1

112ze.png

Also tagged with one or more of these keywords: price action, strategii forex, forex, suport si rezistenta, break out strategy, forex system, idicatori

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.