Sari la conținut

Indicatori, experti, scripte gratuite.


Postări Recomandate

ok Alxandru.

Folosesti averaging pe corelatia valutelor?

Mersi.

 

Miliardar, mai pune niste indicatori interesanti :)

Apropo, stii vre-un indicator care arata DD?

(iti soptesc, asa ceva a facut http://championship....en/users/Xupypr)

Cred ca ar fi util pentru multi ;)

 

(mi-e lene sa ma bag in arhiva acum)

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.. sincer habar nu am ce este "averaging"... nufolosesc asa ceva... doar analiza tehnica.. indiferent de perechi important e pt mine sa am semnalul asteptat sa mi permita moneymanagementul sa mai deschid tranzactii ...cat despre indicatori...depinde parerea mea este ca fiecare cu psihologia sa sistemul sau...sfant este moneymanagementul, disciplina, experienta,nervii. am incercat multi indicatori din 2007 tranzactionez in medie 12-16 ore pe zi ..pt mine sa adeverit stochastic cel mai de ajutor indicator

si cel mai imortant pt mine e faptul ca am ajuns in 2011 sa ma simt absolut sigur in tranzactionare tranzactionand pe termen lung + un moneymanagement ce mi permite acest mod de tranzactionare.Tranzactionez fara SL uri ...cand dau gres deschid contrapozitie Hadging ,astept confirmarea unei eventuale schimbari de trend pe wekly, montly, si incep sa tranzacionez in continuare deschizand noi pozitii in eventuala noua directie...cand suma tuturor tranzactiilor pe o pereche unde initial am avut o tranzactie gresita este pe plus atunci inchid tranzactiile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca vad oameni care mai reusesc ma duce cu gandul ca "dracu' nu-i asa negru" . Felicitari pentru evolutia contului. Daca vrei sa pui semnale o poti face aici . ( am un CAD/JPY short asigurat la BE cu semnal pe daily - nu e ok cum este acum dar trebuie sa plec si nu pot ramane pe chart, daca mai are cineva short sa puneti poze, m-ar mai linisti oleaca :))http://clip2net.com/s/2fO9P ) .

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu bineinteles ca unele perechi pe care tranzactionez au legatura intre ele dar pt mine cel mai important este analiza tehnica...rezultatele analizelor tehnice pe diferite perechi confirma faptul ca acele perechi se POT influenta intre ele dar dupa parerea mea nu este o regula stricta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok Alxandru.

Folosesti averaging pe corelatia valutelor?

Mersi.

 

Miliardar, mai pune niste indicatori interesanti :)

Apropo, stii vre-un indicator care arata DD?

(iti soptesc, asa ceva a facut http://championship....en/users/Xupypr)

Cred ca ar fi util pentru multi ;)

 

(mi-e lene sa ma bag in arhiva acum)

 

ok! am sa pun niste indicatoare care pentru mine sunt utile .... atunci ce mai e si asta DD???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu un indicator util... cel putin pentru mine. Indicatorul a fost construit prin bunavointa user-ului Criodi.

Este vorba de Moving average cu alarma. Alarma poate fi setata sa apara cand pretul este un pin bar in moving average sau un cros bar al acelui moving average. Detaliile average-ului si daca este simplu sau exponential sau ... pot de asemenea sa fie setate.

Personal folosesc EMA 200 pe time frame-uri de la 15 min in sus si EMA 233 pe TF mai mici.

Am remarcat ca poate fi folosita cu succes ca suport/rezistenta sau daca a fost depasita (cross) ca indicator de trend.

Multumesc inca o data pe aceasta cale user-ului Criodi.

The_MA_Alert(1).mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.