Sari la conținut

Caut trader si broker in TImisoara


Vladimir

Postări Recomandate

Dar daca pierderea este prea consistenta pentru a mai fi susceptibila de recuperare, atunci contractul fireste ca poate sa ia sfarsit. Cifrele in asemenea conventie sunt doar praguri de prierdere sau castig, cum am mai spus, dupa atingerea scopului, se trece la vanzarea creantei, in cazul pierderii la stingerea contractului fara pretentii in despagubire.

 

Ceea ce au inteles baietii aici si ceea ce nu le convine este pretentia ta in privinta castigului. Forexul nu e ceva gen tycoon, celebrul joc de construit orase unde profitul creste intr-una in acelasi ritm si unde poti impune un target cand sa opresti jocul. Cred ca mai bine deschideai un topic in care cereai traderilor profitabili sa-si expuna evolutia conturilor in ultimele 6-12 luni procentual. Asa cred ca aveai o privire mai apropiata de realitate si ai fi putut alege ceea ce tie ti-ar fi convenit. In Forex nu poti sa spui : fac atat intr-o luna, pentru ca asa cum ti-au spus si ei, nu depinde de tine. In schimb poti aproxima o medie de castig bazandu-te pe un statement , care cu cat e mai solid cu atat e mai bine (solid in sensul de perioada pe care se intinde).

 

Cred ca e evident ca exista doritori pentru a-ti administra banii.

 

Sfat : data viitoare incearca si lasa la atitudinea traderilor procentul lunar de castig. Altfel pui un stres suplimentar pe ei (deja sunt stresati urmaring graficele) si asta poate avea repercursiuni asupra contului. Parerea mea este ca un trader trebuie lasat in pace si nu stresat si tinut cu telefoane. I-ai dat contul la inceput de luna, mai vorbesti cu el la 2 saptamani sau la final de luna cand tragi linie si vezi cum se prezinta situatia. In fond, banii pe care ii aloci forexului, trebuie sa iti permiti sa-i pierzi. In forex te gandesti si la riscul de a pierde banii nu doar la castiguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@georgesoros

da, cred ca asta-i ideea. 600% e ceva de munca! dar si daca reusesti, poti sa pui statementul in rama!!!

aici ma refer la trading pe un timp indelungat, nu la gambling gen ``ii dau blana la levier si daca iese iese, daca nu...asta e!``

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt convins ca e la misto aceasta discutie.

Domnu Vladimir, haideti sa facem schimb. Va dau eu 10.000$ sa-mi obtineti 30% lunar si eu sa ma duc la plaja in Bora Bora.

 

V-ati baga la o asemenea combinatie ?

 

In general traderii profitabili se multumesc cu tranzactionarea pe cont propriu si eventual popularizarea domeniului sau educarea audientei.

 

Pentru multiplicarea banilor cea mai buna solutie pt dvs, este sa investiti 30% in cursuri, 20% in conturi experimentale pt a va acomoda cu piata.

In timp veti fi mult mai castigat. (nu neaparat financiar)

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apolo

 

Da, 600% este un procentaj enorm, in ultimele zile in care am studiat in profunzime testimoniale ale traderilor nationali si nu numai, facand abstractie de utopiile unor firme de tranzactii ca TeleTrade (100% profit intr-o luna) si altele, am realizat ca a obtine 500 pips intr-o luna dintr-o marja de 10 000 pips este o realizare. Drept urmare un profit de 20% lunar din acea marja, trebuie sa mi se para nu satisfacator, ci mult peste asteptari. Asta m-ar obliga sa modific modalitatea de plata la procent din tranzactie si stimulente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai postat si pe alt topic compania am demarat proiecte media cu anumite agentii si institutii. (ex: http://www.romanialibera.ro/bani-afaceri/finante/adevarul-despre-piata-forex-266335.html) si multe astfel de articole pe care le gasiti pe site-ul companiei (cu acordul adm. forumului putem posta si linkurile, daca e cazul).

 

Read more: http://forum.vamist.ro/topic/1743-teletrade/page__st__150#ixzz2CJ7QAWoA

 

Orice abatere a angajatilor companiei de la acest demers va fi sanctionat.

 

 

 

@Vladimir

Daca va referiti la randamentul pe care-l cerem in conditiile de testare pentru angajare este cu totul altceva, il motivam astfel:

-in test nu se mentioneaza clar randamentul, ci niste reguli care odata indeplinite se obtine un astfel de randament.

-in al doilea rand, este un randament pentru un cont demo si nu unul real. Pe conturile reale compania impune un alt randament (maxim 20% /luna).

-Prin acest test compania nu-i selecteaza pe cei mai norocosi (ca si in cazul conturilor date castigatorilor concursurilor pentru cel mai mare randament obtinut) si nu face distinctia dintre cei buni si cei rai.

-Prin acest test pot fi selectati toti sau nici unul.

-Prin acest test compania selecteaza pe cei de care are nevoie: traderi activi, care sa produca un rulaj mare, cu minimizarea riscului prin money managmentul cerut cu un profit constant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne spuneti si noua ce money management si ce risk management trebuie sa aplice cel care ia examenul, ii dati 5000 in administrare, dar el nu poate pune in piata mai putin de 1 lot???

daca pierde 20% din cont, ii retrageti ``contul``, nu-i asa? Deci, daca pierzi 1%, practic ramai fara contul pe care trebuie sa-l administrezi.

Practic ce minuni trebuie sa faca traderul respectiv, care sa aiba 5000 in cont dar ordinul minim e de un lot???(100.000)

pai daca rezista 2 saptamani e bineeee!

PS.

Stiu asta de la unul care si-a luat examenul si a primit un ``cont real`` de 5000. I-am dat 2 saptamani. i l-au lua dupa 1 saptamana pt ca a bagat gaura de 20%. Ce trader prost, nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vladimir,

 

Am citit post-urile tale din acest topic si nu am vazut nicaieri care este experienta ta in acest domeniu (trading/ forex).

Oricum 60% este un procent Anual maxim, pe care un Money Manager profitabil pe termen lung ar putea sa ti-l dovedeasca in statement-urile sale.

 

Cu respect,

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne spuneti si noua ce money management si ce risk management trebuie sa aplice cel care ia examenul, ii dati 5000 in administrare, dar el nu poate pune in piata mai putin de 1 lot???

daca pierde 20% din cont, ii retrageti ``contul``, nu-i asa? Deci, daca pierzi 1%, practic ramai fara contul pe care trebuie sa-l administrezi.

Practic ce minuni trebuie sa faca traderul respectiv, care sa aiba 5000 in cont dar ordinul minim e de un lot???(100.000)

pai daca rezista 2 saptamani e bineeee!

PS.

Stiu asta de la unul care si-a luat examenul si a primit un ``cont real`` de 5000. I-am dat 2 saptamani. i l-au lua dupa 1 saptamana pt ca a bagat gaura de 20%. Ce trader prost, nu-i asa?

 

Ce criterii au fost hotaratoare cu privire la gasirea acelui "trader"? Caci, tare sunt curios.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.