Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

Doresc sa adaug o alarma unui indicator, dar nu prea am cunostiinte MQL4

pop up alarma mql4 indicator

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 thereau

thereau

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Forex

Posted 24 February 2013 - 01:51 PM

Buna ziua,

As dori sa adaug si io un pop-up sau alarma unui indicator doar ca nu prea am cunostiinte despre mql4. Am incercat de vreo cateva ori dar imi tot da erori asa ca m-am lasat. Apelez la bunavointa unuia dintre voi cu mai multa experienta in domeniu!
Multumesc anticipat!

Attached Files

Edited by thereau, 25 February 2013 - 09:39 AM.

• 0

#2 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 24 February 2013 - 10:48 PM

Buna ziua,

As dori sa adaug si io un pop-up sau alarma unui indicator doar ca nu prea am cunostiinte despre mql4. Am incercat de vreo cateva ori dar imi tot da erori asa ca m-am lasat. Apelez la bunavointa unuia dintre voi cu mai multa experienta in domeniu!
Multumesc anticipat!

ce indicator?
  • 0

112ze.png

#3 thereau

thereau

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Forex

Posted 25 February 2013 - 09:40 AM

Am adaugat indicatorul la sfarsitul postului!
  • 0

#4 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 28 February 2013 - 02:49 PM

desi nu am cunostinte mql4,ma pricep putin in programare.Am incercat sa introduc eu alarma da nu mi-a reusit.Apare doar o data ,iar la urmatoarele semnale tace.In schimb am gasit o alternativa mai usoara.Am luat un indicator adx cu alarma .Am pus acelasi nr de unitati la ADXbars ca si la indicatorul Top-dex_ADX si acum voi avea alarma la semnale.

Indicatorul ,dex_ADX, e destul de bun .L-am probat cu un simulator timp de o zi si un pic, pe M1 si a iesit 80 de dolarei .

am atasat adx cu alerta si Statement-ul ,postului.

Attached Files

Edited by AdrianBc, 28 February 2013 - 02:56 PM.

• 0

112ze.png

#5 thereau

thereau

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Forex

Posted 28 February 2013 - 03:09 PM

desi nu am cunostinte mql4,ma pricep putin in programare.Am incercat sa introduc eu alarma da nu mi-a reusit.Apare doar o data ,iar la urmatoarele semnale tace.In schimb am gasit o alternativa mai usoara.Am luat un indicator adx cu alarma .Am pus acelasi nr de unitati la ADXbars ca si la indicatorul Top-dex_ADX si acum voi avea alarma la semnale.

Indicatorul ,dex_ADX, e destul de bun .L-am probat cu un simulator timp de o zi si un pic, pe M1 si a iesit 80 de dolarei .

am atasat adx cu alerta si Statement-ul ,postului.

Multumesc! Eu l-am testat pe al meu si mi s-a parut ca a dat rezultate bune, mai ales pe time frame-uri mai mari de 5M, de aceea am insistat sa-i adaug o alarma.
Am sa-l testez si io pe cel ce l-ai adaugat tu, promit sa revin cu o postare despre rezultat!
Multumesc inca o data!
  • 0

#6 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 28 February 2013 - 04:43 PM

Am sa-l testez si io pe cel ce l-ai adaugat tu, promit sa revin cu o postare despre rezultat!
Multumesc inca o data!

semnalele date de adx cu alerta atasat de mine e acelasi cu cel din indicatorul atasat de tine ( atat timp cat pastrezi la adxbars acelasi nr de unitati).

Singura difrenta e ca are alerta.
  • 0

112ze.png

#7 thereau

thereau

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 6 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Forex

Posted 28 February 2013 - 06:55 PM

Multumesc inca o data!

semnalele date de adx cu alerta atasat de mine e acelasi cu cel din indicatorul atasat de tine ( atat timp cat pastrezi la adxbars acelasi nr de unitati).

Singura difrenta e ca are alerta.

Am inteles, mersi!
  • 0

Also tagged with one or more of these keywords: pop up, alarma, mql4, indicator

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.