Sari la conținut

Probleme MT4 build600


Apollo

Postări Recomandate

Aveti probleme cu noul update la mt4 ? Ca eu da . De exemplu am pus serverele de la alti brokeri in config si nu-mi apar daca vreau sa ma loghez. Am dat rescan servers, nimic. La voi merge?


Duh. Am rezolvat. Faceti Open New Account dati Next si aveti optiune de ADD NEW SERVER , scrieti acolo primul cuvant al brokerului si cauta el singur nu mai e nevoie sa mutam fisierele .srv in config.


Ce prostie !!! Template-urile ti le arunca prin :

 

C:\Users\NumeleTau\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal :blink:

Scripturile se pun in :

 

C:\Users\NumeleTau\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\45EDF222E6A3A58A7DD0EE1CCE466083\MQL4\Scripts

Ce imbarligatura frate ! Vedeti ca, codul ala lung e un cod atribuit platformei nici nu stiu ce. Important e sa gasiti folderul MQL4.

Aiurea!

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Aveti probleme cu noul update la mt4 ? Ca eu da . De exemplu am pus serverele de la alti brokeri in config si nu-mi apar daca vreau sa ma loghez. Am dat rescan servers, nimic. La voi merge?

 

 

Duh. Am rezolvat. Faceti Open New Account dati Next si aveti optiune de ADD NEW SERVER , scrieti acolo primul cuvant al brokerului si cauta el singur nu mai e nevoie sa mutam fisierele .srv in config.

 

 

Ce prostie !!! Template-urile ti le arunca prin :

 

C:\Users\NumeleTau\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal :blink:

 

Scripturile se pun in :

 

C:\Users\NumeleTau\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\45EDF222E6A3A58A7DD0EE1CCE466083\MQL4\Scripts

 

Ce imbarligatura frate ! Vedeti ca, codul ala lung e un cod atribuit platformei nici nu stiu ce. Important e sa gasiti folderul MQL4.

 

Aiurea!

 

Pentru mine folderul incepe cu "AFC7D280913D0.... " dar ma rog, nici mie numi place asta, dar cred ca e din cauza vechiului MT4, poate daca reinstalam MT4-ul se vor rezolva chestiile..

 

Oricum eu am gasit o metoda mai rapida de a accesa fisierele (in windows 7):

 

Apasa butonul start > scrie in rubrica de cautare "metaeditor", programul cu care se fac scripturile si ea-urile > apasa ctrl +D, ca sa se vada fereastra "navigator" si acolo vezi bine locatiile folderilor , apoi dai clic dreapta pe folderul pe care-l vrei sa o deschizi si open folder

 

Oricum e cam aiurea updateul, dar credema ca a fost foarte necesar pentru programatori, vechiul limbaj MQL4 era prea simplu si plin de functii care nu mergeau corect.

 

+Mie-mi plac noile feature-uri precum: interfata mai bogata, metaeditor mai sofisticat, si fixarea unor buguri enervante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.