Sari la conținut

Target 100% lunar timp de 6 luni


Tim_isoara

Postări Recomandate

  • Moderators

Offtopic

Apropo, daca doriti sa va dati cu parerea despre ce performante au altii (in topicul asta sau in alte topice) as prefera daca ati publica si voi propriile voastre performante. Asta e un guideline care as vrea sa il respectati in grupul asta. As aprecia si daca atunci cand va dati cu parerea (indiferent daca voi aveti rezultate publice ori nu) sa o faceti intr-un mod cat mai constructiv/obiectiv.

 

Expresii de genul "Pfoa, esti praf" nu sunt acceptabile. Nu sunt acceptabile in grupul asta si nu le voi permite nici in alte grupuri ca moderator general. Am trait prea multe certuri inutile pe forum si chiar n-am chef sa vad iar discutii de genul asta.

 

Sincer, numai cine nu face bani se grabeste sa scoata repede in evidenta cat de multi bani nu fac nici altii. Cine face bani ori lasa cifrele sa vorbeasca ori n-are timp sau energie sa-i critice pe altii. Ar fi si penibil sa faci trading for a living si part time sa umbli pe forumuri criticandu-i pe aia care nu fac bani ori worse pe aia care fac mai putini bani ca tine.

 

O analiza statistica pe rezultatele unei strategii de trade nu face nimeni, dar de dat cu parerea aiurea despre cine stie ce rezultate nu se sfiieste nimeni.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Ha, foarte tare. Am vazut xCFD in screens si am dat pe gugal dupa ei. Vad ca astia ofera no deposit bonus exact suma de care se vorbeste pe aici. Asa ca cine vrea sa faca transformarea de la rags ($30) la riches ($$$) poa sa dea un sign up la https://xcfd.com/en/. Vad ca oamenii ofera si bonusuri mari la depozit, sanse la premii, nebunie mare. Nu ii recomand ca broker ca nush de pe unde au aparut sau cine sunt, dar de-o distractie de genul sigur sunt potriviti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha, foarte tare. Am vazut xCFD in screens si am dat pe gugal dupa ei. Vad ca astia ofera no deposit bonus exact suma de care se vorbeste pe aici. Asa ca cine vrea sa faca transformarea de la rags ($30) la riches ($$$) poa sa dea un sign up la https://xcfd.com/en/. Vad ca oamenii ofera si bonusuri mari la depozit, sanse la premii, nebunie mare. Nu ii recomand ca broker ca nush de pe unde au aparut sau cine sunt, dar de-o distractie de genul sigur sunt potriviti.

Rusi la baza autorizati Noua Zeelanda Spred foarte bun. Poti tranzactiona Forex, indici,commodities, bonds, stock,options si BITCOIN. Nu au MT4 au o polatforma proprie cam subtire.

Dar spread Eur/Jpy sub 1  Eur/Usd cam 0.5  Gbp/Usd sub 1  Aud/Usd sub 1

Buna pentru scalping

Eu bani nu o sa depun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa prima saptamana  experimentul are urmatorul rezultat  un profit de 47,2%. Weekend placut.

 

attachicon.gifmartie 1.pngattachicon.gifmartie 47.2%.pngattachicon.gifTranzactii martie 1.pngattachicon.gifTranzactii martie 2.png

 

E fain, felicitari, dar am o intrebare legata de poza nr 3 "tranzactii_martie_1.png" unde sunt listate tradeurile tale, de ce arata dupa fiecare ordin opusul ei ?

Fiecare al doilea trade e close-ul celei din urma sau ai facut hedging , cumparare -vanzare in acelasi timp?

 

Bravo incaodata, si tine-o tot asa! B-)

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

E fain, felicitari, dar am o intrebare legata de poza nr 3 "tranzactii_martie_1.png" unde sunt listate tradeurile tale, de ce arata dupa fiecare ordin opusul ei ?

Fiecare al doilea trade e close-ul celei din urma sau ai facut hedging , cumparare -vanzare in acelasi timp?

 

Bravo incaodata, si tine-o tot asa! B-)

 

Nu am avut 2 tranzactii deschise deodata. Am avut doar tranzactii pozitive in aceasta saptamana.

Dar platforma   vede SL si TP ca niste ordine limita.  Daca  atinge TP  din pacate SL ramane in piata si trebuie sa ii dau cancel manual. Am reclamat deja problema si

we transfer this request to developers, will update status soon

Regards,

xCFD Technical Support Team

Sper sa se rezolve.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat tranzactiile de pe EUR/AUD si profiturile corespund. Acestea fiind spuse, exista un motiv pt care s-a inventat myfxbook.

 

Azi nici macar nu mai trebuie sa te chinui cu Photoshop-ul, deschiz Web Inspector-ul in browser si modifici cum iti bate inima:

 

http://i.imgur.com/hQncf51.png

 

Fii atent, am avut dreptate ca EUR/USD ajunge la 1.42. SI uite, au si EUR/RON, si poti tranzactiona chiar si Unicorns la ei. A durat 1 min sa modific site-ul ca mai sus.

 

Mi se pare interesant ca atunci cand zicea Criodi de tradimo unde primesti bonus, sau usernome sugera cheta pt Apollo, tu ai tacut din gura si nu ai zis nimic de broker-ul asta.

 

Parca ideea pe care ai propuso era sa tranzactionati conturi reale, nu demo. Ori chestia asta cu trading pe bonus e ca trading-ul pe demo. Mai ales ca la broker-ul asta poti face atatea conturi cate numere de telefon distincte ai.

 

E tare ca tu nu ai baga bani reali la broker-ul asta, si spui ca platforma lor e subtire. Atunci de ce il folosesti si exact ce ne demonstrezi aici?

 

Anyway, nu vreau sa critic prea mult, nu mai comentez pe thread-ul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gigi

Cand am spus de 30$ stiam deja de Xcfd. Apoi a postat Criodi despre Tradimo.

La Apollo i-am trimis email daca vrea sa-si deschida cont la xcfd. Din pacate nu poate fi legata la myfxbook. Asa ca am aplicat si la tradimo.

La xcfd nu imi place platforma dar executia si spredurile sunt foarte bune pentru scalping.

Ideea era de a avea 100% profit lunar si de a face din 30$  15.000$ intr-un an.

 Asa ca in contul de la   Gkfx  am 2 tranzactii  6.6% profit

http://www.myfxbook.com/members/IInfinity/derzelas/867383

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.