Sari la conținut

InterbankFX


vick

Postări Recomandate

  • Moderators

pentru a deschide doua sau mai multe pozitii simultan pe aceiasi pereche e nevoie de o intarziere intre ele, daca da cate secunde e necesar la ibfx, sau sunt executate simultan?

Daca o faci manual oricum nu o poti face atat de repede. Daca o faci cu MT4 atunci exista o limitare specificata in MT4, nu poti face tranzactii in intervale mai mici de 5-10 secunde pentru ca dupa fiecare tranzactie MT4 asteapta confirmare, timp in care functia isTradeAllowed() intoarce FALSE. (la MT3.8, intervalul e fix, specificat la 10 secunde).

 

 

later edit:

Am facut un EA care deschide 60 de tranzactii de un microlot pe eur/usd, in directie aleatoare (e foarte simplu, poti sa il faci si tu, un ordersend intr-un for). Nici pe demo nu merge chiar instantaneu, dar pare sa nu tina seama de limita de 5 secunde, toata tarasenia ia cam un minut si jumatate, deci cam o secunda jumate pe tranzactie. Pe real (unde brokerul face conexiune cu banca, spre deosebire de demo unde serverul tine propria lui baza de parale fictive) ar trebui sa dureze mai mult. Daca ai tupeu sa il testezi pe real ti-l trimit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

la prima depunere am trimis banii utilizand un card taifun de la bancpost deaorece nu se percepea nici un comision, cand am facut a doua depunere am folosit tot cardul dar am vazut cu stupoare cum a aparut o taxa pentru depunere.

 

pentru mine a fost mai usor asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

si pentru ca tot am vorbit despre acest broker astazi baietii care se ocupa de partea tehnica au dat cu mucii in balta si serverul Mini accounts 2 a picat pentru 20 de minute, iar suportul online se scuza spunandu-mi ca mi-am asumat acest risc.

 

uite un picture

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca tot am vorbit despre acest broker astazi baietii care se ocupa de partea tehnica au dat cu mucii in balta si serverul Mini accounts 2 a picat pentru 20 de minute, iar suportul online se scuza spunandu-mi ca mi-am asumat acest risc.

 

uite un picture

post-762-1210334802_thumb.jpg

Editat de ener
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic o chestie amuzanta. dupa cum am mai precizat, inca sunt pe demo la InterbankFX. am intrat in weekend long pe usd/jpy cu un SL la o parte din loturi la 102.56 . Dimineata am vazut ca SL-ul a fost atins, chiar cotatia de 102.56 fiind si minimul atins de pereche. =))

Ii intreb pe cei cu teorii conspirationiste cum ca brokerii vaneaza SL-urile, daca ati fi fost live in aceasta situatie, ati fi zis ca brokerul v-a luat banii? =))

 

Chiar sunt curios, cei care au cont live pe InterbankFX spuneti care a fost minimul atins azi (12.05.08 de fapt e 11.05 dupa ora GMT, bara de 4h 20-12 pm) de usd/jpy .

Editat de gubyiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.