Sari la conținut

Un blog romanesc despre forex?


sogard

Ar fi utila realizarea unui blog romanesc despre forex?  

12 membri au votat

  1. 1.

    • Da, e o idee foarte buna care trebuie luata in calcul!
      12
    • Nu, nu vad rostul acestei idei, pierdere de vreme!
      0


Postări Recomandate

O zi buna tuturor!

 

Cum acesta e primul meu post aici ar fi frumos sa ma prezint: ma numesc Dragos, am 22 de ani, lucrez in domeniul bancar (entry level) iar de forex am auzit mai de mult insa pot sa zic ca maine am o saptamana de cand m-am apucat sa vad cu ce se mananca.

 

Am descoperit pe acest site informatii extrem de pretioase, la obiect, foarte bine structurate si oameni valorosi care stiu ce vorbesc.

 

Am observat ca vara asta se poarta blogurile ;) iar in lumea forex un blog este un izvor foarte bun de cunostinte, sau cel putin asa am observat din "aprofundatele" mele studii de o saptamana.

 

Traderii experimentati au bloguri unde pun informatii, sfaturi, opinii, etc.

 

Nu cred ca exista nici un blog romanesc despre asa ceva. Pe acest forum sunt oameni capabili sa faca asa ceva. Poate fi o sursa buna de informatie si raspandire a fenomenului in tara noastra.

 

Acum nu stiu si parerea celor capabili sa realizeze treaba asta, daca vad rostul unui astfel de blog, daca sunt dispusi sa faca asa ceva sau daca au timp pentru a infaptui un astfel de proiect.

 

Astept si parerile voastre. Daca nu vreti sa le spuneti macar votati in poll, poate asa ii determinam pe cei in masura sa realizeze un blog sa o faca (nu cred ca este nevoie sa ii numesc) 8->

 

O duminica placuta tuturor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Management

Salut si bine ai venit!

In urma cu ceva timp ii propusesem Fetei Morgana sa facem asa ceva... Pana la urma m-a convins sa facem un site dedicat de forex care e in faza de proiect. Totusi, mie mi-a ramas putin gandul la bloguri ;). Aproape sigur ca in faza finala, site-ul de forex va permite membrilor sa aiba si un blog propriu. Din pacate, site-ul va ramane in faza de proiect pana prin iulie.

Totusi, vazand postul tau si avand in vedere ca un blog poate fi pus on-line in cel mult 5 minute, ofer hosting si un blog Wordpress "la cheie", gratuit, tuturor celor care vor acest lucru.

Tot ce trebuie sa faceti este sa-mi spuneti. Adresa va fi de tipul nume.vamist.com iar parola si username-ul de la blog le primiti pe mail ;).

 

P.S.: Sa va faceti ca nu ati citit chestia cu site-ul de Forex! ;) Nu trebuia sa se afle pana prin iulie... :-$

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Primele bloguri sunt online:

1. Need 4 Pips (editor: Fata Morgana, adresa: http://fatamorgana.vamist.com)

2. Project F (Editor: ARagalie, adresa: http://projectf.vamist.com)

 

Eu le urez succes si inspiratie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 6 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • Management

Bine, Horatiu! Iti multumim pentru concurenta si cu placere pt. reclama gratuita! Succes si asteptam si pe altii cu site-uri de forex. Si nu, nu sunt sarcastic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan, imi cer scuze, inteleg politica forumurilor referitor la prezenta linkurilor in posturi, dar considerand natura threadulul acestuia unde se vorbeste de bloguri de forex in sensul ca sunt sau nu bloguri de forex in ro nu mi s-a parut deplasat (sau sa zic nesimtire) sa scriu postul de mai sus.

Daca crezi de cuviinta, poti sa imi stergi postul cu linkul la site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.