Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

US Coffee

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 xtrade5

xtrade5

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

Posted 09 May 2014 - 11:36 PM

Cafeaua a scazut azi cu aproximativ 5.6%. Este bine de urmarit si de intrat long la 170$ apoi de acumulat la 140$, 120$ si 100$. Cam asa ma gandesc eu sa fac.

#2 xtrade5

xtrade5

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

Posted 28 May 2014 - 11:54 PM

Revenind la ce am postat mai sus, azi US_COFFEE mai sa atinga 170$ dar nu a vrut, s-a intors la 176$.  Astazi parca nu mai sunt asa entuziasmat sa intru la 170$, mai bine astept pana la 140$ si mai vad eu ce mai fac in functie de cum este piata. Apar mai multe oportunitati in piata. fata de acum doua saptamani de la prima postare au mai scazut si alte marfuri cum ar fi porumbul, graul, soia, bumbacul, iar zaharul a urcat cu aproape 10% ca apoi sa revina la acelasi nivel. Contextul fiind altul interesul pentru cafea este mult mai mic.

Mai jos am atasat graficul cu US_COFFEE la 30 minute.

Attached Thumbnails

• usCoffe20140528.png

#3 xtrade5

xtrade5

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 33 posts

Posted 03 June 2014 - 10:37 PM

Pana una alta nu am mai avut rabdare sa mai astept pana la 140$ si am intrat la 170$. Acum chiar nu mai are importanta in ce directie merge. Daca scade mai acumulez daca urca vad eu cand vand, poate la  190$ sau la 200$. Acum depinde de contextul pietei si de rabdarea traderului.

Attached Thumbnails

• usCoffe20140603.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.